Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi zokon anyám, ha...

Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?

Figyelt kérdés

A családomban senkinek sincs egyetemi végzettsége, viszont nekem meglesz nemsokára a diplomám. De ez egy olyan karrier aminél sok esetben a mesterképzés sem elég és kell a doktori is. Viszont nem bánom, mert imádom ezt a szakterületet és a mindennapi életben is tudom hasznosítani a tudásom. Idáig viszont olyan férfiakkal voltam együtt akiknek nincs diplomájuk. Ez nekem sosem volt probléma, viszont nekik annál inkább. A volt barátom például ha valamit elmagyaráztam neki akkor viccet csinált belőle, nem figyelt rám, viszont ha más területen tudott valamivel többet, akkor egyből úgy kezelt mint egy ostobát. Ő előtte még hallgattam, hogy "a kétkezi munka az igazi munka" stb... Szóval mindig valahogy kisebbségi komplexust okozott a férfiakban az, hogy én mint nő leszek iskolázottabb.

Így elhatároztam, hogy csak diplomás pasival megyek el randira ezután. Anyámnak elmondtam ezt (neki érettségije sincs) és azóta azt hallgatom, hogy sok diploma nélküli művelt ember van és neki sincs felsőfokú végzettsége, mégis milyen művelt, hiszen a múltkor elolvasott egy romantikus könyvet ami a háborús időkben játszódik és azóta azt hallgatom, hogy ő történelmi könyveket olvas szabadidejében.

Ráadásul azóta azt hallgatom, hogy "mikor lesz már valaki? Ha nem lennék ilyen válogatós, akkor már rég gyerekem lehetne, de én lenézem a nem diplomásokat és ezzel őt is."

Mit mondhatnék neki, hogy megváltozzon a véleménye?



2019. jan. 24. 02:58
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
25%

fölényes és lekezelő a stílusod- hiába mondod, hogy nem nézel le senkit, érződik, hogy ez nem így van.

"de kitartottam egy férfi mellett"-mondja anyud. Majd dr. MagányosFarkas genetikusként elmerenghetsz 20 év múlva, "lehet hogy anyum többet tudott a szerelemről, a megértésről a szeretetről, az empátiáról és a ma már szinte ismeretlen fogalomról a HŰSÉGRŐL?"

2019. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
12%
a farmakogenetikának az égvilágon semmi haszna a mindennapokban.
2019. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
86%

"a farmakogenetikának az égvilágon semmi haszna a mindennapokban."


Mint ahogy, egy recepciós, benzinkutak, boltos, könyvelő munkájának... Semmi hasznuk.

Bár épp egyébként ennek van haszna, ha nem közvetlenül.

2019. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
74%

Én már akkor otthagytam volna anyukádat, mikor azt mondta, hogy “túl válogatós a lányom, így sose lesz unokám”.

Hogy mi van???

A kérdező gyermeke elsősorban a kérdező gyermeke lesz, és nem az anyja unokája. Unokát senki nem akarhat, senki nem követelhet és senki nem panaszkodhat miatta, mert olyan, hogy unoka nincs. Gyerek van.

Azaz a kérdező akkor és azzal csinál vagy nem csinál gyereket, akivel akar. Ez egyedül az ő és a párja ügye. Ha lesz gyerekük, akkor az másodsorban valóban az anyja unokája lesz, de ez csak mellékhatás, nem pedig cél.

Nehogy már engem erőltessen valaki, hogy gyereket csináljak, csak mert neki unoka kell. Év vicce lenne.

2019. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

"lehet hogy anyum többet tudott a szerelemről, a megértésről a szeretetről, az empátiáról és a ma már szinte ismeretlen fogalomról a HŰSÉGRŐL?."

Anyám ezeknek a szöges ellentéte. Ő egy mérgező személyiség aki csak érdekből házasodott, elvállni meg azért nem akar mert még életében nem dolgozott ellenben apámat mindennek elmondja. Engem alig segített, viszont mégiscsak az anyám így szeretném ha jóban lennénk.


Este már túl fáradt vagyok a tanuláshoz, így az utolsó órát az ágyban fekve olvasással töltöm. Előtte felhívtam mindig a barátomat akinek mondtam, hogy tanultam, most már csak pihenek és olvasok. Egy hét után mondta, hogy utazzunk el pár napra. Erre mondtam, hogy ebben a hónapban nem jó, mert sok tanulnivalóm van. Erre gúnyosan megjegyezte, hogy "úgy sem csinálsz semmit egész nap csak olvasgatsz" meg "úgyis mindenki kipuskázza az egészet, te is tedd azt".

Az ő előtti el együtt is éltem. 3 napig konkrétan a napfényt nem láttam, mert olyan sok tanulni álló gyűlt össze, erre megkaptam, hogy "te úgyis csak otthon ülsz egész nap és nem csinálsz semmit". Szóval nem egy gondolta úgy, hogy a tanulás az egyenértékű tv nézéssel.

2019. jan. 24. 14:06
 36/56 Metionin ***** válasza:
72%
Itt az egyedüli hiba, hogy elmondtad ezt anyádnak. Semmi köze hozzá, hogy te milyen szempontok alapján és mikor akarsz párt. Ennyi.
2019. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, már csak az érdekel miért akarod egy ilyen nő elismerését? Ha azért, mert az anyukád akkor ebből a leírásból nekem úgy tűnik ő nem volt ott mikor szükséged lett volna rá, nem vagy neki fontos csak azért mert a lánya vagy. Akkor neked miért az?

Keress olyan fickót aki megbecsül és szeret, anyukádnak meg ne próbálj megfelelni mert nem tudsz - ég és föld vagytok.

2019. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
96%

"bárki kérdez felőlem, egyből mondja, hogy "nincs még unokám, mert túl válogatós a lányom"

Az ilyen (vagy ehhez lényegében kísértetiesen hasonlító) szöveget minél hamarabb meg kell tanulni hárítani, viccel elütni és elengedni a füled mellett, mert (teljesen függetlenül attól, hogy milyen a végzettséged!) ezt kell hallgatnod úgy 20 és 40 között, ha lánynak születtél, és nem is csak az anyukádtól, hanem minél több viszonylag közeli rokonod van, annál több embertől. Ez a világ rendje. ;-)


"igaz, hogy én már öreg vagyok és diplomám sincs de kitartottam egy férfi mellett"

Erre mondd azt, hogy nagyon is felnézel rá azért, hogy kitarott egy férfi mellett, és hogy pont ez a célod neked is, ezért gondolod meg jól, hogy ki mellett horgonyozz le.

2019. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

"ezt kell hallgatnod úgy 20 és 40 között"

Legalábbis addig, amíg nem születik gyereked.

2019. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
13%
Ezel kitėtelel joformån senki nem lesz jó neked max azok a fėrfiak akik szintėn ezt szakott vėgzik el ,
2019. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!