Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi zokon anyám, ha...

Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?

Figyelt kérdés

A családomban senkinek sincs egyetemi végzettsége, viszont nekem meglesz nemsokára a diplomám. De ez egy olyan karrier aminél sok esetben a mesterképzés sem elég és kell a doktori is. Viszont nem bánom, mert imádom ezt a szakterületet és a mindennapi életben is tudom hasznosítani a tudásom. Idáig viszont olyan férfiakkal voltam együtt akiknek nincs diplomájuk. Ez nekem sosem volt probléma, viszont nekik annál inkább. A volt barátom például ha valamit elmagyaráztam neki akkor viccet csinált belőle, nem figyelt rám, viszont ha más területen tudott valamivel többet, akkor egyből úgy kezelt mint egy ostobát. Ő előtte még hallgattam, hogy "a kétkezi munka az igazi munka" stb... Szóval mindig valahogy kisebbségi komplexust okozott a férfiakban az, hogy én mint nő leszek iskolázottabb.

Így elhatároztam, hogy csak diplomás pasival megyek el randira ezután. Anyámnak elmondtam ezt (neki érettségije sincs) és azóta azt hallgatom, hogy sok diploma nélküli művelt ember van és neki sincs felsőfokú végzettsége, mégis milyen művelt, hiszen a múltkor elolvasott egy romantikus könyvet ami a háborús időkben játszódik és azóta azt hallgatom, hogy ő történelmi könyveket olvas szabadidejében.

Ráadásul azóta azt hallgatom, hogy "mikor lesz már valaki? Ha nem lennék ilyen válogatós, akkor már rég gyerekem lehetne, de én lenézem a nem diplomásokat és ezzel őt is."

Mit mondhatnék neki, hogy megváltozzon a véleménye?



2019. jan. 24. 02:58
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim válasza:
55%

Diplomás férfi is tud sértőn és lenézően viselkedni, tapasztalat a párom részéről :D de egyébként én értem, amit írsz, nekem eddig ő az első egyetemi végzett párom, nem mondom, hogy tökéletes kapcsolat, de jobb, mint az eddigiek. Sokkal.

Az édesanyádnak mond el, hogy te ezt nem így értetted, hanem szeretnél egy intelligens férfit, de ezzel nem arra célzol, hogy más nem lehet okos ember.

2019. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
40%

Gyakori kérdések, emberek, önismeret kategória, 2039:

A kérdés:

"Miért nem szeret engem senki, miért ilyen hülye mindenki, mikor én helikopter vagyok?"

2019. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
36%
Megint OFF: 20-as vagyok és #15-ös* válaszolóra reflektáltam, az okozott félreértésért elnézést.
2019. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem rossz szűrőt választottál.

Nekem diplomás párom volt, aki így lenézett, mimt amit írtál, ilyen hasonló elmagyarásnál simán megkaptam pl, hogy "na tessék, megvan a diploma és rögtön okosnak hiszem magam, pedig nem attól lesz senki" és társai... de ő amúgy sgghülye volt, deprimálás helyett simán deportált és hasonló szócseréi voltak, mert ő ilyen intelligenciás szavakat tud. Ha szóltam, hogy az tök mást jelent, megint én voltam a hülye. :D

A mostani páromnak csak érettségije van, mégis sokkal intelligensebb, jártasabb a világ dolgaiban. Lehet, hogy nem tud mindent, de nem érzi megalázónak kérdezni.


Szóval, nemdiplomások helyett inkább a kisebbségi komplexusos pöchöket kerüld, és nem lesz ilyen gondod. Nem mellesleg egy romantikus történet is lehet elképesztő történelmi hitelességgel megírva, ha az író vette a fáradtságot és utánanézett a dolgoknak. Emiatt kár lenézni anyukádat. :) Inkább értékeld, hogy ennyi idősen is próbál fejlődni.

2019. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
57%

A lényegi válasz: anyukád azért veszi zokon, hogy diplomás férjet akarsz, mert neki ez nem volt szempont, és mégis jól elvolt, viszont ha diplomás férfi a szűrő, akkor azzal leszűkíted a potenciális partnerek számát.


Reflektálás a helyzetedre kérdező: Eléggé beképzelt vagy, és ráadásul mesterképzéses informatikusként az a véleményem, hogy a diplomás szűrő nagyon általános. Vannak olyan szakmák, pl. villanyszerelő, akik bizonyos diplomások pl. bölcsészek fizetésének háromszorosát is megkeresik. És van még egy rossz hírem: jóval több a diplomás nő, mint a férfi, ezért elég nehéz dolgod lesz kérdező.

2019. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg hasznos választ! Természetesen nem úgy gondoltam, hogy csak a diploma lesz az egyetlen feltétel.

Nem gondom fontosnak részletezni, de mivel volt aki emiatt kérdőjelezte meg a kérdés valódiságát, akkor leírom; farmakogenetikát tanulok. Ez lényegében arról szól, hogy az egyén genetikája alapján hogyan lehet egyénre szabott gyógyszeres kezelést alkalmazni. Ezzel olyan irányokba is el lehet menni mint a rákkutatás vagy génsebészet. Hobbiként is érdekelnek a gyógyszerek, dietetika, van mikroszkópom (nem az a kategória amivel iskolákban néznek rovarlábat a gyerekek). Tehát nagyon az életem része a dolog. Szeretek is erről beszélni. Alapból jó vagyok az ilyen dolgok egyszerű elmagyarázásában. Aztán próbáltam én nem tanárnénit játszani a kapcsolataiban, de amikor a volt barátom a szilárd szappant tömködte le a lefolyóba, hogy ő ezzel segíti a vízhálózat tisztítását, vagy azt hallom, hogy a cigaretta azért sem káros az egészségre, mert az orvosok is szívják vagy azt, hogy az oltástól kapta el az influenzát amire majd antibiotikumot fog szedni mert az segít... Ekkor mégsem tudom magamba folytani a dolgot és megpróbáltam (nem kioktató módon) elmagyarázni a dolgot.

2019. jan. 24. 10:13
 27/56 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező 20-as válaszoló vagyok és örülök a visszajelzésednek, talán így nem kapod tovább a hasznavehetetlen "0 a diplomád értéke" spamet.

Én kérdeztem rá az előzményekre, de úgy értettem, anyukádnak mit szoktál mondani? Hogyan zajlik az a beszélgetés ami után megsértődik?

2019. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

Anyám igazából bármin meg tud sértődni, de ezeket általában kialussza. Viszont most bárki kérdez felőlem, egyből mondja, hogy "nincs még unokám, mert túl válogatós a lányom" meg ha valamiben nem ért egyet, akkor egyből jön a "igaz, hogy én már öreg vagyok és diplomám sincs de kitartottam egy férfi mellett".

Egyébként úgy mondtam el neki, hogy arról volt szó, hogy miért szakítottam a legutolsó barátommal. Még anyám is azt mondta, hogy "jobb ez így, ez a férfi nem volt jó ember". Aztán ekkor mondtam, hogy ezután a diploma feltétel lesz. Felhoztam rengeteg példát ami velem meg az egyik legjobb barátnőmmel történt (hasonló a helyzete). Direkt kiemeltem, hogy nem lenézésről van szó.

2019. jan. 24. 10:53
 29/56 anonim ***** válasza:
84%

Magaddal tolsz ki, mert csak beszűkíted a választási halmazodat. A diploma nem garancia semmire, csak arra, hogy elvégezte az adott képzést.

Részemről én örültem, hogy a barátnőm sok mindenben meghaladott, mert nem nekem kellett mindent csinálni.

2019. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
94%

Genetikarol-rakkutatasrol sztem villamosmernokkel se nagyon fogsz tudni beszelgetni hosszasan.

Ha ugy magyarazod mint egy laikusnak hogy megertse, akkor meg mindegy van e diplomaja vagy sem.

2019. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!