Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha egy 13 éves...

Szerintetek, ha egy 13 éves gyerek csúnyát mond a nevelőapjának a férfinak joga van megütni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
34%
8as, hála istennek nincs, nem vagyok leszbikus :-)
2019. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
77%

Könnyű így ennyi alapján leírni, hogy nem ütnél meg soha egy kamaszt. De van az a szituáció, amikor te se, én se, de talán egy szent se tudna magán uralkodni, és csatt egy pofon.

Egy 13 éves nem kisgyerek, és hidd el, hogy rohadt gonosz dolgokat tudnak a másik fejéhez vágni. Főleg, ha biztos abban, hogy nem lesz retorzió. Két nap szobafogság, húha...

Sógornőm kapcsolata ebben ment tönkre. Ott a férfi nem ütötte meg a gyereket, pedig rászolgált. Egyszerűen otthagyta őket. Sógornő azóta gyűlöli a saját gyerekét. Természetesen anyagilag is xarul járt.

2019. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
58%
Ha annyira neveletlen a gyerek? Nem biztos hogy a gyerek mellé állnék minden esetben. A kamaszok kifejezetten gonoszak tudnak lenni. Mikor az egyik pillanatban ha pénz kell jó a pasas a gyereknek, a másikban ha tilt valamit akkor ro.hadék, meg "nemvagyazapám" akkor bizony a pasi mellé állnék. (olyan nincs hogy akkor családtag ha pénzt ad, akkor nem ha nevelne) HA ok nélkül emel kezet a gyerekre, repülne a pasas rövid úton. Ennyi. Mert nem fekete-fehér úgy egy szitu sem ahogy a kérdező kiírta.
2019. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
66%

Engem sokszor ütött meg apám. Végül mikor majdnem eltörte a lábam, mertem csak segítséget kérni.


Semmit nem érsz el vele. Csak gerjeszted benne a dühöt és a fájdalmat.


Én érdekes mód tudok bántalmazás nélkül is gyereket nevelni.

2019. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
19%
Nincs, de viszont az anyának joga van feljelenteni. :)
2019. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
42%
Nincs,maximum leszidni.
2019. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
52%

Gyereket nem verünk.

De.

Megtanítjuk rá, hogy a tetteiknek következménye van. És van olyan pont, amit ha elér az a gyerek, és repül egy pofon, hát bocsánatos a dolog.

Konkrét esetek: a 10 éves fiú módszeresen tökön akarta vágni a nevelőapát, "játékból". --> Intim területeket nem fogdosunk. Többszöri szóbeli figyelmeztetés nem használt, repült egy nyakleves. Az hatott.

Másik helyzet: 6 éves kislány, szintén "játékból" ütötte-vágta a nevelőapát. Nem lehetett leállítani, lefogni, stb. Amikor konkrétan arcul ütötte, azt vissza is kapta. (Nem erőből, természetesen.)

Ha egy gyerek alapesetben egyáltalán nincs verve (és nem is szabad, hogy legyen), azt az egyet, amit kap, megjegyzi. Egy sima visszabeszélésért én biztos, hogy kiakadnék, de anyaként azt mondom, van az a helyzet. Sajnos. Biztos, hogy én is elrontottam dolgokat, hogy ez előfordulhat, de ha már előfordult, akkor egy pofon a kisebbik rossz egy ilyen helyzetben.

2019. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
19%
Tényleg ennyi idegbeteg ember van, hogy megérdemel a gyerek pár pofont?
2019. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Senkinek sincs joga megütni egy másik embert, főleg egy gyereket. A verés nem gyereknevelés!
2019. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
67%
"Tényleg ennyi idegbeteg ember van, hogy megérdemel a gyerek pár pofont?" Tényleg ennyi ember van aki szerint egy kamasz arcoskodhat, a felnőttnek meg mindent tűrni kell? Csak mert nevelőszülő? A fizetését adja le, tartsa el a gyereket oszt onnantól kuss?
2019. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!