Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha egy 13 éves...

Szerintetek, ha egy 13 éves gyerek csúnyát mond a nevelőapjának a férfinak joga van megütni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
68%
Emberek, mi a fene folyik itt!? Pár embernél elgurult a gyógyszer... ha kap a gyerek egy POFONT az hol számit verésnek? Nem eltöri a lábát és megrugdossa, csak pofon! És ezért tart itt a drága generáció, melynek 19 évesen én is részese lehetek. Mi van veled emberiség!?
2019. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ milyen a kapcsolat és milyen határt lépett át a gyerek. Én a fokozatos büntetésnek vagyok pártolója. Ha nagyon messzire mentem én is kaptam 1 pofont, (életembe talán 3at) viszont utána mindig megbeszéltük a dolgot, tehát volt egy utóélete a dolognak.
2019. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Primitív dolog.


Ha lenne gyerekem,én nem verném."Nevelés" célzattal sem.Aki így neveli a gyerekét,azt őt minősíti,nem alkalmas szülőnek.

Ha én nem verem a saját gyerekemet,akkor meg alap,hogy más sem verheti.


A pasi pedig repülne egyből,egyértelműen.

2019. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
21%

33.


Majd akkor oszd az észt, HA lesz gyereked! Akár saját, akár nevelt!

2019. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
41%
lehet okoskodni, de a harmincegyesnek igaza van. Az "erőszakmentes nevelés" eredménye egy csomó arrogáns, agresszív kis hülye, aki idiótának, kihasználhatónak nézi a szüleit. NEM vagyok a verés híve, de igenis van az a szitu ahol már egyszerűen muszáj kiosztani egy pofont. Én is kaptam, és az az igazság hogy durván okkal kaptam. Ha akkor nem tesznek helyre, hát... őszintén nem tudom hova jutok, pokolian rossz irányba tartottam.
2019. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
68%

Óriási tévedésben vagytok. Nem az erőszakmentes nevelés eredménye a sok kis erőszakos, bunkó gyerek, hanem a következetlen nevelés és az elhanyagolás eredménye. (Attól hogy megkapja az új ájfónt, meg egyéb szemetet, még lehet totál elhanyagolt)

Ha a gyerek első perctől következetesen van nevelve, vannak szabályok és azokat betartjuk, mindent megbeszélünk és kölcsönösen becsüljük és tiszteljük egymást, nem lesz szükség verésre, pofonra. Soha. Engem és a testvéremet is egyetlen pofon nélkül neveltek fel, én sem ütöttem meg soha a gyerekemet, nem is fogom a jövőben sem. Tanár vagyok, gyerekkel foglalkozom. Tudom, hogy nem a szeretetben, erőszakmentesen nevelt gyerek a kis agresszor, hanem az, akivel lelkileg nem foglalkoznak igazán, csak mindent ráhagynak.


Kérdező, ebből kiderül, hogy szerintem nincs joga senkinek megütni senkit, viszont csúnyát mondani sincs joga. El kell erről beszélgetni otthon, hogy mi történt mi volt az oka stb. Nálunk soha nem mond senki csúnyát senkinek. De egy olyan családban, ahol a szülők is mondanak csúnyákat egymásnak vagy a gyereknek, nem kell meglepődni, ha a gyerek is ezt teszi.

2019. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
40%

"Majd akkor oszd az észt, HA lesz gyereked! Akár saját, akár nevelt!"


Nem kötelező gyereket vállalni,ha nincs hozzá türelmed.

Az a gyerek,amelyiket megütik,pont azt fogja megtanulni,hogy erőszakkal el lehet érni bármit.


Ezekből lesznek később a családot terrorban tartók,mert otthon verték,és ezt a mintát viszi tovább a saját családjába,mert már az ő szülei is tudatlan,agresszív birkák voltak,és ő sem lett különb.

2019. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
47%
33as, hidd el, ha ilyen nőm meg ilyen kölyke lenne, én mennék önszántamból :-D
2019. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
56%

Az erőszakos neveléssel vagy azt éred el,hogy az áldozat is erőszaktevő lesz a későbbiekben,vagy pedig tele lesz szorongásos zavarokkal,ami miatt életképtelen lesz.


Az agresszió nem megoldás,sőt káros!Fel kellene fogni.


Az meg külön káros,ha a szülő nem védi meg a kölykét egy idegentől.

A saját gyerekért ki kell állni.

Ha pedig rosszat tett,akkor sem kell erőszakot alkalmazni,és pláne ne egy idegen tegye azt.

2019. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
76%
A pontozásból is látszik,hogy Magyarországon még máig tabu beszélni a családon belüli erőszakról sok helyen,teljesen elfogadott.
2019. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!