Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha egy 13 éves...

Szerintetek, ha egy 13 éves gyerek csúnyát mond a nevelőapjának a férfinak joga van megütni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
46%

muzulmán férfit! Köszi mintha a magyar férfiak különbek lennének ahogy nőkkel bántok..

40N

2019. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
39%

Ahhoz nagyon komoly indok kellene. Például ha van kisebb testvért és őt elég komolyan bántotta, házi állattal tett valami borzalmas dolgot, a nevelő apát esetleg megütötte, direkt tönkre vágott egy értékes tulajdont (kocsi például).

Nem vagyok szülő még, de ha a saját gyerekem ilyen komoly dolgot művelne ennyi idősen, biztos kapna egy kis nevelő célzatú pofont (nem nagyot), de ahhoz tényleg komoly indok kell, mint írtam testvér durvább bántása. Természetesen mindenképpen kerülnék vele, és tisztába tennénk a dolgot, az ő fejével gondolkodnék.

2019. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
56%

"csúnyát mondott"


Nem hinném,hogy ez komoly indok lenne.

Akinek beszólnak és csak az öklével tud válaszolni az ugyanolyan primitív,mint aki "csúnyát mondott".

2019. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
40%
A "csúnyát mondott" elég tág fogalom. És igen, van az a szint ahol kijár a pofon.
2019. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
29%

Én az a típusú gyerek vagyok, aki kapott "nevelő célzatú" pofont" (rühellem ezt a kifejezést... az erőszak az erőszak, a pofon az pofon akkor is, ha a szülő megpróbálja megideologizálni), és nem tartom áldásnak, sőt traumát okozott nekem.


Gyereket ne üssünk. Nem azt mondom, hogy még mosolyogjunk is hozzá, ha szemtelen a kölök, de normális, intelligens, nem a cigánysorról jött ember a büntetést fizikai erőszak nélkül is meg tudja oldani, ill. beszél ebben az esetben a biológiai szülővel. Ha azzal nem ér el semmit, szépen el is lehet menni, esetleg ugyanolyan stílusban visszaszólni.

2019. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, azzal csak azt éri el a szülő hogy még erőszakosabb lesz a kölök.
2019. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!