Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha egy 13 éves...

Szerintetek, ha egy 13 éves gyerek csúnyát mond a nevelőapjának a férfinak joga van megütni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
31%
Közös gyereket kéne nevelni,családban,nem mozaikozni..
2019. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, hogy mennyi a NEM és a FELJELENTÉS a válaszokban.


De gondolom eltartani, ájfont meg egyetemet fizetni arra jó a nevelőapa, ugye?


NEM, NEM a félholtra verés mellett kardosodom!


Mellesleg ezért sem kezdek soha kutyás és/vagy gyerekes nővel!

2019. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
44%
Hát nem tudom itt néhány ember hogy nőtt fel... Engem ha pofátlan kis szemét voltam akkor anyám leültetett mikor lenyugodtam, elmondta, hogy ez miért nem jó és megkért, hogy ne legyen ilyen többet mert nagyon rosszul esik neki. Beszélgettünk még pár dologról, kerestünk más megoldást ha valami konfliktus volt amit én kiabálással vagy csúnya beszéddel akartam rendezni. Soha életemben nem ütött meg, és nem is pofáztam vissza neki gyakran, hiszen ő teljesen kultúráltan és nyugodtan beszélt velem. Ezerszer többet ért ez, mint ha lekever egy pofont és ezzel csak erősíti bennem a negatív érzéseket. Nagyon remélem, hogy ezeknek a válaszolóknak a többsége soha nem fog gyereket nevelni.
2019. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
75%
"Engem ha pofátlan kis szemét voltam akkor anyám leültetett mikor lenyugodtam, elmondta, hogy ez miért nem jó és megkért, hogy ne legyen ilyen többet mert nagyon rosszul esik neki. " Ez valamikor működött. Most kiröhögnének érte, és elkönyvelnének gyengének.
2019. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
92%

Az ember magyaráz. Megbonja a jutalmakat. Érvel. Szépen kér.

Majd egyszer csak eljön a pillanat, hogy a gyereke teliberöhögi, és a szokáaos jutalommegvonásra közli, hogy lesz@rja.

Amikor a gyerek átlép egy határt, és olyat tesz, ami nem gyerekcsíny, hanem valami direktben gonosz dolog, amikor a gyerek - akár tudatosan, akár nem - akit sosem bántalmaztak fizilailag bántalmazni akar, akkor baromira nem fogom szépen kérni, hogy hagyja abba.

Nem a rendszeres gyerekverésről beszélek. Nem hiszek az erőszakban. Éppen ezért a gyerekemnek sem engedem meg. És igen, itólag elmagyarázom, hogy miért nem viselkedhet így. De az adott cselekedetet az adott pillanatban is lereagálom, pontosan azért, hogy felfogja, ilyet soha (!) nem csinálunk.

2019. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
61%
"Közös gyereket kéne nevelni,családban,nem mozaikozni.." Aha. és ha van gyerek, akkor kötelező szar kapcsolatban megöregedni, vagy tilos új társat keresni mi? Senki nem szűnik meg ember lenni attól hogy szülő lett, nem csak a gyerekről szól az élete.
2019. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
86%
ma 19:10 Embere válogatja. Felneveltünk két gyereket, egyetlen pofon nélkül. Az igaz, egy jól irányzott pofonnal, rövidre lehet zárni a dolgot.
2019. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam végig a válaszokat.

Szokásos ostoba kérdés.


Általános válasz nyilván az, hogy ne üssük meg a gyerekünket, ill. a nevelt gyerekünket.


De milyen érdekes, hogy a kérdező eltűnt. Anélkül, hogy leírta volna, mi is volt az a "csúnya", amire föl jött a pofon a férfitől!

Esetleg most megjelenik és megmagyarázza, hogy "a kérdés elméleti, csak úgy érdekelne". :DDDDD

2019. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
78%

13 éves a gyerekem,és nekem új párom van,tehát neki a nevelő apja 8 éves korától. Az nagyon nem mindegy,hogy a hétköznapokban milyen a viszonyuk. Ha a nevelő apa folyamatosan piszkálna a gyereket,ebben a korban robbanni fog mint egy bomba. Ez esetben nem érdemli meg a pofont. Viszont ha jó a viszonyuk,és a gyerek csak azért mondta mert tegyük fel nem kapott meg valamit,akkor jogos. Nálunk szerencsére nagyon jól kijönnek egymással,tehát miután meghallgattam mindkét felet,lehet hogy a férfinek adnék igazat. 13 évesen nagyon kinyílik a csipájuk,és meg gondolatlan dolgokat tudnak az ember fejéhez vágni.

Ja és még annyi,hogy elvált nőkènt olyan férfit kerestem,aki a gyerekemet is el fogadja. A saját apja bagózik rá,egy idegen meg tanul vele,beszélget vele,zsebpénzt ad neki...,magyarul,azért mert nem a biológiai apja,még így is többet kap a gyerekem,mintha nem váltam volna el. Csak sajnos sokan a vért nézik.

2019. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
72%

Joga nincs, de ha olyat mond, akkor en edesanyakent is megutnem a sajat gyerekemet. Es azt is megertenem, ha a neveloapja meguti.

Ezeknek az eseteknek, azonban biztos van boven elozmenyuk.

Valaki irta, hogy akit nem reszesitenek rendszeres testi fenyitesben az elete egyetlen pofonjat biztos megjegyzi.

Ez igy van:-). Testveremmel egy idoben elkezdtuk egymast verni. Eloszor csak kicsinyket, aztan alaposabban, es mindig hivtuk apankat osszon igazsagot. Aztan egyszer bejott es kaptunk egy-egy pofont, megmondta ot nem erdekli min veszunk ossze, de oldjuk meg magunk kozott kulturaltan es ha meg egyszer verekedni lat minket, akkor kerdezes nelkul ugyanigy pofon vag mindkettonket. Sose felejtettem.el. tobbet nem verekedtunk, elotte a sok szepenkeres nem hatott.

2019. jan. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!