Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek penzgyüjtés, mondaná...

Gyereknek penzgyüjtés, mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Lányunknak szúletésétől fogva félre tettük a családi pótlékot és minden pénzt amit bárkitől ajándékba kapott hogy vegyünk belőle neki valamit (igy is megveszünk mindent mindig,csak nem abból).Plussz mi is teszünk rá rendszeresen és lakástakarékot is van a nevén. Ezekről nem igazán tud,sosem volt téma. Mikor mondanátok el neki hogy nagy betűs életkezdéshez számolhat egy szép kis összeggel? (kb 15millio) És mikor adnátok oda?

Még most biztos nem,csak 17,egyetemre készül, ahova itthonról fog bejárni.Diákmunkázik amikor akar de kap fix zsebpénzt is,egyetem alatt sem lesz muszáj dolgoznia.


2019. jan. 28. 08:26
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Van nekünk is megtakarításunk,tudja hogy nem hónapról hónapra élünk.

Tanítjuk a takarékoskodásra, kb 14 éves kora óta pl a nyári szórakozásra nem kap külön pénzt,ha nyáron ide-oda akar menni a barátokkal akkor év közben nem szabad elvernie minden pénzét,mert nyáron is csak annyit kap mint télen. De ezek tízezrek,tud vele mit kezdeni.

Milliókról 17 évesen nem tud dönteni. Kisebbként lehet el is dicsekedett volna vele vagy csak elszólja magát,sehogy nem jönne ki jól belőle.

2019. jan. 28. 14:44
 22/34 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: én a helyetekben már évekkel ezelőtt vettem volna egy lakást, amit kiadtok. Már több milliós bevételetek lehetett volna belőle. Ennyi pénzt butaság és felesleges számlán tartogatni, de ti tudjátok. Az én szüleimnek is "jól megy". De én ebben nőttem fel. Tudtam, hogy sokat dolgoznak, jól keresnek, megvan mindenünk. Emellett volt egy lakásunk, amit kiadtunk és abból is jött a pénz. Soha nem dicsekedtem senkinek, sőt még inkább titkoltam is, hogy jómódúak vagyunk. Amikor abba a korba értünk a testvéremmel, eladták ezt a lakást és ketté osztották köztünk az árát, plusz még megtoldották kicsit, mi is bele adtunk, amennyit addig kerestünk és mindketten 1-1 lakással indíthattunk az életben.

Szóval azt akarom mondani, hogy nevelés kérdése, és ha ti is szerények vagytok, ő is az lesz. Egyébként korrekt, ahogy nevelitek, le a kalappal. De a befektetést gondoljátok meg. Azalatt az idő alatt is, amíg 23-24 éves lesz és külön akar majd költözni, milliókat hozhat ha vesztek egy lakást és kiadjátok.

2019. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
97%
Bárcsak én is így indulhattam volna! Én semmit nem kaptam, diakhitellel indultam utamra...
2019. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
35%

19-es!

Mit gondolsz, egy kosiskolás fogja fel, hogy anya-apa-nagyiék keményen megdolgoznak azért, hogy nekem folyamatosan félretegyenek vagy egy fiatal felnőtt, aki esetleg már meg is tapasztalta, hogy minek mi az ára? Egy pl 23éves diplomás -a te nézeted szerint- nem érti meg a súlyát annak, hogy több milliót összeraktak neki a szülei? Szerinted egy kisiskolást hol érdekel a szorzótábla meg a nagyszüneten kívül BÁRMILYEN takarék, amit majd X évesen elkölthet? Fogalma sincs miről beszélsz, vagyis fogalma van, de át nem érzi. Abban nő fel, hogy szupi minden, anyàék többször is elmondtám, hogy már gyűjtik nekem a pénzt. Gondolom a 17éves most sem pánikol a jövőjét illetően, hisz biztos érzi, hogy jómódban nevelkedik. Miért gondolod, hogy pl 10 évesen felfogta volna, hogy miért is van szükség félretenni ennyi pénzt? Ilyen idős gyerekek még nem izgulnak a jövőbeli lakáson meg a fizetős egyetemeken. De ismétlem: ha meg is tudta volna, nem egy kő esett volna le a szívéről, hisz nem is foglalkoztatta a téma, hanem szépen megszokta volna, hogy ez neki van és kész. Hidd el, felnőtt ember tudja csak felmérni, hogy ez mekkora anyagi támogatás, mert lehet, hogy a kérdező jól keres, nincs gondjuk, de ez nem azt jelenti, hogy 5év múlva gond nélkül venne egy 20milliós lakást a kislánynak.


Tök jó egyébként, hogy ennyire előrelátóak voltatok!:)

2019. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
63%

Én is azt mondom, hogy akkor hoznám fel, ha lakás vásárlásra kerül a sor.


Vidéken ebből már családi házat lehet venni, építeni. Viszont Budapesten és vonzáskörzetében egy garzon is 20-25 milliótól kezdődik.

2019. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor szólnék neki, hogy tudom támogatni, amikor lakást akar venni. Én is akkor tudtam meg, előtte fogalmam se volt, hogy szüleimnek van tartaléka ilyen téren. Főleg, hogy fogalmam sincs honnan rakták össze.
2019. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Itt egy lakás 20 milliónál kezdődik,van saját megtakarítasunk is de azzal csak a baj van,rendes albérlőt találni adózni rendbentartani,lelakja rezsit nem fizeti stb.

Kamatoztatjuk ahogy tudjuk persze,többféleképpen van eltéve, lekötések stb.

Mi anno pucér fenékkel kezdtük a nagybetűs életet, szerettük volna ha neki nem így kell.

Ha csak egyetem után vagy családalapításkor kapja meg akkor lakás ára addig összejön.

2019. jan. 28. 21:29
 28/34 anonim ***** válasza:
90%

Csak az a baj, ahogy telik az idő, a pénz értéktelenedik. Ez a 15 millió már 20-25 lenne, ha 5-10 éve vettetek volna egy lakást, amit kiadtok. Még ha hitelt is vettetek volna fel hozzá, már rég visszafizettétek volna, és havi szinten 100-150 ezer Ft plusz bevételetek lenne. Na de ez csak jó tanács, elmélkedés. Ti tudjátok.

A lányotoknak pedig annyit elmondanék a helyetekben, hogy egy ideje gyűjtitek neki a pénzt lakásra, nem kell neki pontosan megmondani, mennyi van.

2019. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
68%

Barcsak ilyen szuleim lennének nekem is :'(


Nem tudom irigyelni, ti voltatok okosak.


25 éves férfiként még 1000 forintot sem kapok lakássegítség gyanánt.


Én már csak az örökségben bízhatok. Legalább az nagy lesz...

2019. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Írtam,kamatoztatjuk. Nem mindenki ingatlankiadásban gondolkodik.

29-es: mi se kaptunk anno semmit. Épp ezért akartuk hogy a mi gyerekünk ne nulláról kezdje. Jusson majd eszedbe neked is amikor gyereked lesz.

2019. jan. 29. 15:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!