Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek penzgyüjtés, mondaná...

Gyereknek penzgyüjtés, mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Lányunknak szúletésétől fogva félre tettük a családi pótlékot és minden pénzt amit bárkitől ajándékba kapott hogy vegyünk belőle neki valamit (igy is megveszünk mindent mindig,csak nem abból).Plussz mi is teszünk rá rendszeresen és lakástakarékot is van a nevén. Ezekről nem igazán tud,sosem volt téma. Mikor mondanátok el neki hogy nagy betűs életkezdéshez számolhat egy szép kis összeggel? (kb 15millio) És mikor adnátok oda?

Még most biztos nem,csak 17,egyetemre készül, ahova itthonról fog bejárni.Diákmunkázik amikor akar de kap fix zsebpénzt is,egyetem alatt sem lesz muszáj dolgoznia.


2019. jan. 28. 08:26
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
98%
Nekem is hasonló a helyzet, biztosítások és lakástakarék formájában. Én 20 éves vagyok, több biztosításom lejárt már, de meg lettek hosszabbítva, arról is tudtam. Kb 3-4 éve tudom hogy ez a pénz létezik, és még körülbelül ugyanennyi ideig nem lesz felvéve. Lakást szeretnék belőle és a szüleim is erre szánták ezt a pénzt, ezért nem volt probléma belőle. Szóval ha egyeznek a célok, akkor majdnem mindegy, hogy mikor tudja meg. Annyit hozzátennék, hogy én nem tudom, hogy pontosan mennyi összegről van szó.
2019. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
84%
Még azelőtt, hogy felvenné a diákhitelt.
2019. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Én akkor mondanám el, mikor bejelenti, hogy lakást tervez. Hogy ok, ne vegyen fel hitelt, itt a pénz, ezzel segítünk.
2019. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lakástakarékot nyitottak, kb. 2-3 év múlva férhetek hozzá, azt hiszem, én sem tudom pontosan mekkora összegről van szó. Ha 18 évesen mondják, hogy ennyit összegyűjtöttek, akkor sem költöttem volna el, közösen megbeszéltük volna, mi legyen vele abban az 5 évben, amíg még nem kezdek önálló életet.

Én amikor már elkezdi az egyetemet, és kezd fogalma lenni arról, hogy lassan indul az élet a mamahotelen kívül, akkor mondanám el, és a nagybetűs életkezdéskor (lakásvásárlás, különköltözés, diploma) bíznám rá.

2019. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a diplomázás környékén, amikor már nagyjából tudja, hogy hogyan tovább. Én biztosan nem csinàlnék olyat, hogy csak valamire pl. autó, lakás stb. adnám oda vagy én vennék belőle valamit, én azt sem kötném ki, hogy mire költse, mert neki gyűjtöttétek, az ő pénze és majd ő eldönti, hogy mire szeretné költeni. Ezt egy másik ember nem tudhatja pontosan, hogy a másiknak mire van szüksége vagy mire vágyik. Nekem több olyan ismerősöm is van, akivel így “vetettek” lakást vagy vettek nekik lakást és soha egy percet nem lakott ott az illető, vagy üresen állt vagy ki lett adva valakinek (ami mondjuk jó pénz is lehet). Hiába mondtam, hogy nem kell, nekem ugyanígy fizettek jogsit és vettek autót a szüleim, de soha nem vezetek, nem használom, mert egyszerűen nincsen rá szükségem. Szóva szerintem a minimum az, hogy tud róla és megkapja, így eldöntheti, hogy mire költi (pl. továbbtanulásra fordítja, külföldi út, lakás, autó stb., amitre vágyik.) Amúgy nekem is mindig tettek félre a szüleim már gyerekkorom óta és én tudtam róla végig, nekem elmondták.
2019. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Szerencsére jól keresünk, ahogy nagyszülők is és dédszülők is mindig pénzt adtak hogy vegyünk mi neki valamit. Persze utóbbi években már ő kapja kézbe nagyszülőktől és költi amire akarja de előtte eltettük.

Csalafi pótlék 18 év alatt mai összeggel számolva több mint 2.5 millió.

Lakastakarék kb 5 millió. Kb 2.5 amit ajándékba kapott. Többit mi tettük félre neki,illetve kamatok.

2019. jan. 28. 11:32
 17/34 Karena26 ***** válasza:
87%
Én két részletben mondanám el neki, mikor oda is adjuk: egyszer mikor diploma után új életet kezd: ha lakást szeretne venni, akkor a lakástakarékot, ha vállalkozni, akkor a félretett pénzt. Ha pedig házasság, családalapítás van tervben, akkor a másik felét is.
2019. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem összeg nélkül el lehet neki mondani, hogy gyűjtitek neki az életkezdéshez a pénzt. Hozzáteszitek, hogy ha aktuális lesz a lakás/házvásárlás, akkor fogja megkapni. Illetve akkor sem szó szerint megkapni, hanem együtt kerestek neki egy lakást/házat. Addig is mindenben támogatjátok. Esetleg előtte ha úgy érzitek, hogy szüksége van rá 20-22 éves kora körül, akkor egy olcsóbb autót vehetnétek neki (1-1,5 millió Ft értékben, hogy ne az legyen, hogy a popsija alá tesztek egy zsír új autót, és a lakásra szánt pénzt is nagyban megvágjátok). Én is hasonlóan szeretném majd elindítani az életben a gyerekemet/gyerekeimet.
2019. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%

Alaposan meghökkentett, hogy #11 kivételével mindenki csak nagy korában mondaná el.

Én régesrég elmondtam volna neki, kb. kisiskolás korában. Nem kell összeget tudnia, az amúgy is folyton növekszik, de annyit rég tudhatott volna, hogy havonta rendszeresen raktok félre neki, hogy legyen az életkezdésre valami tartalék.

Középiskolás korában már lehetne (lehetett VOLNA!) beszélni az összegről is, ill. hogy pl. egyetem végére kb. mekkorára nőhet az összeg.

Így azt tanulta volna meg, hogy mindig teszünk félre a jövőbeni (akár egészen sokára) bekövetkező célokért. A ti példátokból és hozzászólók többségének példájából meg azt tanulja meg, hogy ha azt hisszük, nincs pénzünk életkezdésre, semmi gond: anyu és apu a kellő pillanatban képes sokmilliót elővarázsolni a zsebéből.


Szerinted melyik példa nevel takarékoskodásra??????

2019. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
93%

Én is csak diploma előtt mondanám neki, vagy lakásvásárláskor. 17-18 évesen nagyon sok kamasz nem elég felnőtt ahhoz, hogy ezt az információt kezelni tudja, mert neki csak az az info megy át, hogy van 15 milliója, akkor ő most "gazdag és mindenkit megvesz kilóra", vagy naivitásból, felvágásból elkotyogja másoknak, és akkor már adott is magának egy nagy támadófelületet, hogy kicsalhassák a pénzét.

Persze mindenki maga ismeri a gyerekét, de a mai világban én inkább akkor fedném fel ezt a pénzt mikor szükség van rá.

2019. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!