Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek penzgyüjtés, mondaná...

Gyereknek penzgyüjtés, mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Lányunknak szúletésétől fogva félre tettük a családi pótlékot és minden pénzt amit bárkitől ajándékba kapott hogy vegyünk belőle neki valamit (igy is megveszünk mindent mindig,csak nem abból).Plussz mi is teszünk rá rendszeresen és lakástakarékot is van a nevén. Ezekről nem igazán tud,sosem volt téma. Mikor mondanátok el neki hogy nagy betűs életkezdéshez számolhat egy szép kis összeggel? (kb 15millio) És mikor adnátok oda?

Még most biztos nem,csak 17,egyetemre készül, ahova itthonról fog bejárni.Diákmunkázik amikor akar de kap fix zsebpénzt is,egyetem alatt sem lesz muszáj dolgoznia.


2019. jan. 28. 08:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
73%

Bocs most off leszek:

Mindenképp beszélgessetek a pénz értékéről. Azt nem kell tudnia, hogy neki van indulótőkéje, csak úgy általánosságban. Pont ma futottam bele itt a gyakorin, hogy egy 19 éves srác tudja, hogy örököl 18 milliót és szegényem azt hiszi, hogy akkor övé a világ.

2019. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
40%

#30: melyik banknál kamatozik érdemben? Feleségemnek az OTP-nél van 4-5 millió Ft-ja, kb 50 Ft-ot kamatozik havonta. Nekem az Unicreditnél volt 8-10 millió Ft-om, az is hasonlóan vicc kategória volt kamat terén. Régebben még jobban kamatoztak a lekötések, manapság vicc. Legalábbis a közeli családunkban ez az észrevétel.

Egyébként azzal egy kamat sem versenyezhet, hogy havi fix 100-150 ezer Ft-os bevételed van havonta a bérleti díjból. :)

2019. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Nem magyar bankban...és nem 1 helyen hanem különböző formákban,nem csak bankban,és nem csak az övé hanem a miénk is. Jobban szeretem a bármikor kézbe vehető pénzt (lakás nem ilyen). De ehhez pénzügyi tanácsadó kell,nem részletezném jobban. (itthoni csak a lakastakarék)


Beszélgetünk a pénz értékéről,bízok rá bevásarlást hogy ne az legyen fogalma sincs mennyibe kerül 1 kg kenyér, éves fix zsebpénze van amiből tavaly már ruházkodasát bérletét szórakozását is magának oldotta meg,ház fenntartásának költségeibe is belelát, 17 évesen kb ez szerintem jó.

2019. jan. 29. 16:27
 34/34 anonim ***** válasza:
Jó állmodozni da ne éld bele magad, ha ez a pénze létezik akkors kapod meg egy bankszámlán hogy tesék kölsd smire akarod...
2019. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!