Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ruha ajándékozás -Ti mit...

Ruha ajándékozás -Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Másféléves a kisfiam. Anyukám imád ruhákat vásárolni, főleg az unokájának. Ez rendben is van, de a probléma, hogy folyton kisebb ruhákat vesz. Tele van már a szekrény velük. Rengeteg ruhát már elajándékoztunk ismerősi körben vagy szeretetszolgálathoz/kórházba vittük. Eladni nem akarom őket, mert sok lenne lefotózni mindent és feltenni vagy egyben árulni és kiírni mi van bennük.

Mindig amikor hoz ruhákat, mondom, hogy ezek kicsik. De elkezd vitatkozni, hogy "ne mondjad már, ez jó lesz, majd kitágul az anyag, de hát olyan kicsi ez a baba". (Fiam másfélévesen 85 cm és 12,3 kg, nem hiszem, hogy túl kicsi). Mindig mondom neki, hogy milyen méretet hord a fiam, de kisebbet vesz, mondván szemre ezt látta jobbnak (az a méret, amit én mondtam az túl nagynak tűnt szerinte). Felajánlottam már, hogy menjünk együtt vásárolni, de hát akkor hol marad a meglepetés, ha együtt vesszük?! Pénz/ajándékutalvány nem jöhet szóba, mert "az nem ajándék". Mondtam vigyük vissza, váltsuk be nagyobbra, de sosem tartja meg a blokkot rögtön kidobja.

Tegnap is hozott egy zokni csomagot, amire rá volt írva 0-3 hónapos korig. Erősködött, hogy próbáljuk a gyerekre, hát a zokni sarka a lába közepén volt, a zokni szára esett a fiam sarkához, de "jó lesz az". Kocsi cipőt vett, nem is értem, 11 hónapos kora óta jár a fiam. Hozott pólókat, kabátokat 80-as méretben, holott mondtam 86-os kell.

Örülök, hogy ennyi mindent vesz az unokájának és ennyire szereti őt, de úgy érzem ennek semmi értelme nincs, hogy csak ajándékozzuk el a cuccokat sorban ahogy veszi, vagy állnak a szekrényben és foglalják a helyet.

Ti mit mondanátok? Nem akarok hálátlan sem lenni és tudom "ajándék lónak ne nézd a fogát".


2019. febr. 8. 13:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

A passzívagresszív "adj te is haszontalant" dologgal sokra nem mész, csak konfliktus lesz.

Egészen egyszerűen ne fogadd el a dolgot. A zoknis példa, felpróbálod, nem jó, ezek után anyukád kezébe kellett volna nyomni az egészet, hogy köszönöd de nem jó és nem tudsz vele mit kezdeni. Vigye vissza, ajándékozza el vagy amit akar, mert nem jó, neked pedig nincs helyed tárolni és pont.

Igen, ebből is lesz sértődés, de viszonylag hamar tanulni fog belőle, hogy ne költsön feleslegesen.

2019. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Amikor legközelebb vesz neki újabb ruhát,kérd meg segítsen ráadni a fiadra. Talán így egyértelmű lesz neki,hogy nem jó a méret.
2019. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Metionin ***** válasza:
95%
Egyszerűen add neki vissza ami kicsi. Ha ránézésre is látod hogy nem lesz jó, el se vedd/vidd. Nálunk anyósomnak volt ilyen heppje hogy egy ideig ruhákat hozott nekem, de mind 2 számmal nagyobb volt mint én és színben, szabásban sem tetszettek. A saját lánya sajnos kövér és emiatt rajtam akarta kiélni az öltöztetési vágyait. Egyszerűen mondtam hogy nem kellenek a ruhák mert egyrészt nagy, másrészt sosem venném fel, vigye vissza. Pár alkalom után nem hozott többet.
2019. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk anyósom csinálja ezt. Többször elmagyaráztuk már neki, hogy mi a probléma. Mivel 6 év alatt nem sikerült felfognia, engem már nem érdekel. Azt hoz, amit akar, másnap kirakom a kuka mellé.
2019. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

Nincs valami gaz az agyaval? Gyogyszereket szed? Nem viccbol kerdezem, anyosom is ilye volt ilyen ertetlen erre kiderult hogy asok gyogyszertol azt se tudta mi merre.

Mondd meg neki ha vesz valamit hogy adja ra a gyerekre,ha nem megy akkor szepen mondd meg neki hogy vagy elviszi vagy megy a kukara. Vagy dobd ki a szeme lattara. Ha elmondtad neki es megsem erti ott gaz van nem is kicsi. Mast nem igazan tudsz tenni

2019. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Talán annyit tehetsz, hogy hetente leméred a gyerek méreteit és amikor anyád jön, a kezébe nyomod az aktuális méreteket, hogy ha nem bírna ellenállni a vásárlási kényszernek, akkor annak megfelelően vásároljon.
2019. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

Már válaszoltam az első oldalon, de azért vadi új gyerekruhákat ne tegyünk már a kukába! Az ugyanolyan pazarlás, mint amennyire kicsi a kérdező gyerekére a ruha. Egyébként még annyit hozzátennék a #6-os válaszomhoz, hogy néha fotózhatnál, ha benne vagy ilyen-olyan csoportban, a jobb darabokat el tudod adni. Vagy tényleg ajándékozd oda annak, akiről tudod, hogy valóban rászorul. Anyukáddal kapcsolatban már leírtam a véleményem.

Azért írom ezt az ötletet annak ellenére, hogy nincs energiád ezt tenni, mert gyerekruha valóban rengeteg van eladó, de a lányom költözés miatt kiszanálta a ruhatárát, és szinte mindent megvettek tőle. Pedig csak Facebook csoportban hirdette fotóval őket. Ez is opció, ne vesd el. Mondjuk tényleg attól függ, milyen minőségű gyerekruhákról van szó.

Anyudat meg mint írtam, állítsd le, mert ahogy olvasom sokadszorra, nem nagyon fogja fel.

2019. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én se fogadnám el, de egyértelmű hogy itt nagyobb a baj, mint a ruha elméretezése. Bár az is elég nagy baj, ha tényleg nem látja, hogy nem jó a gyerekre (remélem, autót nem vezet! mert ha igen, akkor érdemes ezzel komolyabban foglalkozni, nehogy baj legyen...).

De gyanúsnak tűnik, hogy ez valami becsípődés nála, hogy TÉGED próbál gyereknek kezelni, nem elfogadva a véleményedet... talán az a baja, hogy nem fogadja el, hogy te felnőttél? Vagy hogy ő nagymama lett? Mindenestre, én is azt mondanám neki, hogy ADDIG NE IS HOZZON RUHÁT, AMÍG NEM A JÓ MÉRETET HOZZA. És visszaadnám neki, amit hozott, akármekkora kárálásra kerül a sor...

2019. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem azt írtam, hogy a kukába rakom, hanem a kuka mellé. Mindig elviszik a rászorulók. Nekem nincs időm arra, hogy 1-1 db használt gyerekruha értékesítésével foglalkozzak. Kapnék érte 50 Ft-ot. A többszörösét megkeresem annyi idő alatt, amit ezzel elcsesznék.
2019. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van határozottabban kellene fellépnem. Vagy a blokkot tartsa meg vagy vigye vissza a cuccokat. Én se szívesen tölteném az időt azzal, hogy felrakom oldalakra a ruhákat, ezért is ajándékoztuk el vagy rászorulóknak adtuk. Kukába én se dobnék vadiúj ruhát. Csak ez így tényleg pazarlás a részéről, mert hiába kapunk sok ruhát tőle, ha valójában mégse kapunk semmit.:( Nem szed gyógyszert és semmi baja, csak ebben nem képes együttműködni, hogy ne ránézésre vegyen ruhát, hanem méret alapján. Még ha nagyobbnak látja akkor is azt vegye meg. ha valóban nagy, akkor bele tud nőni.
2019. febr. 8. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!