Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ruha ajándékozás -Ti mit...

Ruha ajándékozás -Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Másféléves a kisfiam. Anyukám imád ruhákat vásárolni, főleg az unokájának. Ez rendben is van, de a probléma, hogy folyton kisebb ruhákat vesz. Tele van már a szekrény velük. Rengeteg ruhát már elajándékoztunk ismerősi körben vagy szeretetszolgálathoz/kórházba vittük. Eladni nem akarom őket, mert sok lenne lefotózni mindent és feltenni vagy egyben árulni és kiírni mi van bennük.

Mindig amikor hoz ruhákat, mondom, hogy ezek kicsik. De elkezd vitatkozni, hogy "ne mondjad már, ez jó lesz, majd kitágul az anyag, de hát olyan kicsi ez a baba". (Fiam másfélévesen 85 cm és 12,3 kg, nem hiszem, hogy túl kicsi). Mindig mondom neki, hogy milyen méretet hord a fiam, de kisebbet vesz, mondván szemre ezt látta jobbnak (az a méret, amit én mondtam az túl nagynak tűnt szerinte). Felajánlottam már, hogy menjünk együtt vásárolni, de hát akkor hol marad a meglepetés, ha együtt vesszük?! Pénz/ajándékutalvány nem jöhet szóba, mert "az nem ajándék". Mondtam vigyük vissza, váltsuk be nagyobbra, de sosem tartja meg a blokkot rögtön kidobja.

Tegnap is hozott egy zokni csomagot, amire rá volt írva 0-3 hónapos korig. Erősködött, hogy próbáljuk a gyerekre, hát a zokni sarka a lába közepén volt, a zokni szára esett a fiam sarkához, de "jó lesz az". Kocsi cipőt vett, nem is értem, 11 hónapos kora óta jár a fiam. Hozott pólókat, kabátokat 80-as méretben, holott mondtam 86-os kell.

Örülök, hogy ennyi mindent vesz az unokájának és ennyire szereti őt, de úgy érzem ennek semmi értelme nincs, hogy csak ajándékozzuk el a cuccokat sorban ahogy veszi, vagy állnak a szekrényben és foglalják a helyet.

Ti mit mondanátok? Nem akarok hálátlan sem lenni és tudom "ajándék lónak ne nézd a fogát".


2019. febr. 8. 13:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyád nem szenilis akkor direkt csinálja.
2019. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Istenem, szegény de korlàtolt. Figyelj, most 86- os a kisfiad mérete, mondd neki, h 92- es. Hàtha akkor a 86- ost veszi meg....
2019. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
87%

Mondj neki joval nagyobb szamozast. Hatha akkor eltalalja.

Sajnos el birom kepzelni, hogy o tenyleg elhiszi jo a kisebb meret is vagy nagyak latja azt ami valojaban jo lenne.

Mi lenne ha olyan parametert adnal meg a ruhakhoz, ami egyedi. Mondhatnad, hogy olyan hosszuujju kell aminek a ruhaujj hossza 35 cm (es akkor nem nezne a meretet, hanem mericskelne es remelhetoleg ebben nem tudna csalni, hogy jaj hat a 15 cmes rhaujj is jonak tunt. Vagy meresd le vele a polo vagy nadrag hosszat es olyat hozzon.

En egyebkent ilyesmit mondanek: anyuka irto cuki ruhacskat hoztal, fel is robalom ra. Es ha valoban kicsi igy folytatnam: istenem mekkora kar hogy ez mar most kicsi, mindjart elsirom magam, hogy ezt csak most lathatom rajta es tobbet nem. Anyuka ugye vissza tudod vinni es az egy szammal nagyobbat elhozni? (Ha a valasz az hogy nem.) Anyuka sebaj, van a Richike /korhaz/szeretetszolgalat még a heten beszaladok ezzel oda, annyira dognak neki orulni! Igy legalabb nem vesz karba a gyonyoru ajandekod!

Es kozben vagj nagyon sajnalkozo, szomoru arcot hogy nem a te kisfiad fogja hordani es nagyon vidamat, hogy de mas gyereknek csaladnak ez milyen hatalmas segtseg.

Ezzel nem bantod meg, de biztos vagyok benne jobban oda og figyelni a meretezesre vagy dalolva viszi vissza o a boltba kicserelni.

2019. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kerek perec megmondanám neki, hogy ennek így semmi értelme. Hogy a ruhákat hordás nélkül ajándékozzuk tovább, mert kicsik. És föltenném a kérdést, hogy miért jó neki, hogy hasznavehetetlen dolgot ajándékoz?

Az is nagyon jó, amit már tanácsoltak, hogy el se fogadni, hanem a kezébe nyomni, hogy viheti is vissza, amit hozott.

2019. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
89%

Mondd azt neki, hogy most van elég ruhája a csemetének, de ha akar venni, vegyen egy kicsit nagyobbat, hogy kb. félév múlva is legyen mit ráadni. Akkor talán most még jó lesz rá, ha az ő szemmértékével nagyobbat vesz.

(Tényleg, elég idegesítő lehet, hogy mindig kicsi ruhát vásárol!)

2019. febr. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kérdező ne játszmázzon, mégis csak az anyukájáról van szó, nyomatékosan meg kell mondani neki, hogy ne ránézésre vegyen ruhát, hanem leírja egy lapra a néninek a megfelelő méretet és úgy menjen a bababoltba.
2019. febr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!