Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyukámmal...

Hogyan értessem meg anyukámmal, hogy nem akarok megnősülni, gyereket sem szeretnék? (A főbb érvek lent)

Figyelt kérdés

Nagymamám ma este mondta nekem, hogy lassan 37 leszek, már ideje lenne találni valakit. Az még csak egy dolog, hogy nem nézek jól ki, de emellett tíz éve állok rendszeres pszichiátriai kezelés alatt. Szorongás, depresszió, szkizoaffektív zavar. Azt szokták mondani, hogy egy ugyanolyan beteget kellene találnom. Ha egészséges lennék, akkor elképzelhető lenne, hogy akár még kellenék is valakinek. De akkor is kézzel-lábbal kapálóznék a kötöttségek ellen. Nem szeretem a megérkezést, a végleges dolgokat. Kibírhatatlan lenne számomra, hogy nekem haza kelljen menni egy feleséghez minden nap ugyanabban az időben. Nem szeretek megérkezni sehová.

Anyukámnak az az érve, hogy valakinek segíteni kell nekem az ügyek intézésében, mert egyedül még az adóbevallásomat is elfelejteném.

Összefoglalva: A fentebb írtakat még egyszer ismétlem, nem igazán hiszem, hogy beteg ember kellene valakinek, de ha nem lennék beteg, akkor is vannak olyan tulajdonságaim, amelyek miatt lehetetlen lenne az együttélés másokkal.


2019. febr. 9. 21:52
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem 2 beteg ember együtt nem jó párosítás.

Egymás agyára mennétek.


Gyereket pedig csak olyanok vállaljanak,akiknek a párkapcsolat sem kihívás.

Ha nem bírod a kötöttségeket mégis miért biztatnak a gyerekre?

Az egy elég hosszú idejű kötöttség.


Én sem igazán tudom elviselni a kötöttségeket.

Valószínűleg családi vonás,mert Apám állítása szerint sosem akart megnősülni.

Nem való mindenkinek ez az életforma.


Találni kell mást,ami boldoggá tesz.

Pl sport,utazás,művészetek.


Hidd el a családos emberek legalább fele,ha újra kezdhetné nem vállalna családot,sokan kényszerből,haszonból teszik.


30/f

2019. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj a barátnő miatt..., az egyetlen, aki mindent feláldoz a gyerekéért az az anya. Semmilyen másik nőnek nem az álma egy 37 éves önállótlan férfi egy olyan anyóssal megspékelve aki szerint a menye csak azért kell, hogy ne feledkezzen meg a hivatalos dolgokról.
2019. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Nem aggódom. Sajnos ő egy nagyon domináns valaki. Azt mondta nekem egyik este, hogy az idegeire megyek, miattam magas a vérnyomása. Ettől meg én lettem ideges és négy napig nem aludtam egy órát sem.
2019. febr. 9. 22:49
 14/52 anonim ***** válasza:
93%

"Ugyanakkor kialakult nálam az önállótlanság."


Tévedés. Ilyen anya mellett nálad soswm alakult ki az önállóság.

Kb egy 8-€0 éves szinten tart anyád. Enni inni vécézni tudsz egyedül, de minden másban rá vagy szorulva.

Vele élsz? Éltél már külön? Ki főz, mos rád?


Nem lehet, hogy emiatt van minden betegséged?

2019. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Vele és nagymamámmal élek. Sosem éltem még külön. Amikor barátnőmmel egy hétre külön mentünk, akkor előtte azt mondta, hogy csak addig volt jó ő nekem, amíg megfőzte nekem az ételt. Nagymamám és anyukám intéz itthon mindent.

Az, hogy a betegség mitől alakult ki, nem lehet tudni. Belejátszik a dologba, hogy iszonyatos zárkózott, gátlásos, időnként antiszociális ember voltam, aki a társaságban mindig is a háttérben maradt. Nem tetszett a kor sem, amibe beleszülettem és nem tetszett az ember, magamat inkább könyvekkel vettem körül. Nem voltak barátaim. Erről senki nem tehet. Egyszerűen így vagyok genetikailag kódolva.

2019. febr. 9. 22:57
 16/52 anonim ***** válasza:
78%

Az egészségtelen kapcsolatotok tehet erről..

40N

2019. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen egyértelmű a kép.
2019. febr. 9. 23:01
 18/52 anonim ***** válasza:
90%
Menj pszichológushoz! Nagyon valószínű, hogy minden csak kifogás a 'megérkezésről' meg nem kell gyerekről meg betegségről. Egyszerűen nincs önbizalmad, bebeszéled magadnak, hogy úgyse kellesz senkinek, és miután ezt ilyen jól megbeszélted magaddal, fel vagy mentve az ismerkedés, társkeresés rizikós, göröngyös útja alól, biztonságos langymelegben érzed magad. Csak épp az ember nem magányra rendeltetett, és ha már nem lesznek a téged agyomnyomó mamókáid veled közös háztartásban, akkor rohadtul fogsz szenvedni a magánytól.
2019. febr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
85%

jesszus. már ne haragudj, de senkinek nem kell egy ilyen ember mint te. 37 évesen nagyival meg anyucival él, saját magát nem tudja eltartani, és még felelősséget se tud vállalni. se hozzádmenni se gyereket vállalni nem akarna egy nő se, úgyhogy ettől nem kell félned.


"Anyukámnak az az érve, hogy valakinek segíteni kell nekem az ügyek intézésében, mert egyedül még az adóbevallásomat is elfelejteném."


ilyen célból üknagyanyáim idejében vettek maguk mellé nőt a férfiak. ezen már túl van az emberiség, szerencsére.


amúgy szerintem járj pszichológushoz is, mert az nem létezik hogy az életmódodnak nincs köze a betegségeidhez. ez egyszerűen nem normális és nem egészséges, hogy lassan 40 felé még mindig gyerekpozícióban élsz. engem már 20 felé is frusztrált.

2019. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válaszolónak csak annyit, hogy nekem van egy ismerősöm, aki közel jár a hatvanhoz és azt mondja, örül, hogy nem házasodott meg, nem lett gyereke, mert így szabad. Sajnos hasonlóan érzek.

Az utolsónak: nyilván nem véletlenül futott zátonyra a kapcsolatom. Azt mondják, egy Jehova Tanúihoz tartozó lány vagy Hit Gyülekezetes simán elfogadna így. Lehet. De ott más problémák adódnának. Másfajta konfrontáció.

2019. febr. 9. 23:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!