Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyukámmal...

Hogyan értessem meg anyukámmal, hogy nem akarok megnősülni, gyereket sem szeretnék? (A főbb érvek lent)

Figyelt kérdés

Nagymamám ma este mondta nekem, hogy lassan 37 leszek, már ideje lenne találni valakit. Az még csak egy dolog, hogy nem nézek jól ki, de emellett tíz éve állok rendszeres pszichiátriai kezelés alatt. Szorongás, depresszió, szkizoaffektív zavar. Azt szokták mondani, hogy egy ugyanolyan beteget kellene találnom. Ha egészséges lennék, akkor elképzelhető lenne, hogy akár még kellenék is valakinek. De akkor is kézzel-lábbal kapálóznék a kötöttségek ellen. Nem szeretem a megérkezést, a végleges dolgokat. Kibírhatatlan lenne számomra, hogy nekem haza kelljen menni egy feleséghez minden nap ugyanabban az időben. Nem szeretek megérkezni sehová.

Anyukámnak az az érve, hogy valakinek segíteni kell nekem az ügyek intézésében, mert egyedül még az adóbevallásomat is elfelejteném.

Összefoglalva: A fentebb írtakat még egyszer ismétlem, nem igazán hiszem, hogy beteg ember kellene valakinek, de ha nem lennék beteg, akkor is vannak olyan tulajdonságaim, amelyek miatt lehetetlen lenne az együttélés másokkal.


2019. febr. 9. 21:52
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Akkor hogy visszatérjünk az eredeti felálláshoz:


Mondd meg anyukádnak, hogy ne aggódjon, ahogy az első 37 évedet vele töltötted, úgy a következő 37 évben is vele leszel. Örökkön örökké.

Neked nincs másra szükséged, ő tökéletesen megfelel az életed részeként. Elintéz neked mindent, megcsinálja amit te nem tudsz. Miért is keresnél mást, ha már a tökéletes nővel élsz most is...

2019. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdésre úgy érzem, válaszolnom kell. Természetes jöhettek hozzám játszani, de ezek kérészéletű kapcsolatok voltak. A barátnőmet sem tiltotta tőlem soha senki.

Kamaszkoromban egyszerűen más volt a fontos számomra. Soha nem éreztem azt, hogy valakivel megtaláltam volna a hangot. Amíg a többiek járták a discokat, addig én otthon ültem barátok nélkül és tanultam. Komolyan vettem a dolgokat nagyon is. Mindig attól féltem, hogy engem a hátam mögött kibeszélnek, megjegyzéseket tesznek rám. Azt mondhatjuk, talán egy barátom volt, akit szintén kizárt a nagy tömeg. Aztán ő is megváltozott, beilleszkedett. Mélységesen gyűlöltem az alkoholt, drogokat, dohányzást, így egyértelmű, hogy egy olyan környezetben, ahol ezekkel éltek, ott nem találom a helyem, nem illeszkedek be. Ady Endre írta valahol, hogy a csorda nép mindent lelegel. Nagyjából ez a helyzet a tömegemberekkel. Sokáig nem volt mobiltelefonom, amivel kifejeztem a technokrata társadalom iránti megvetésemet. Ma már mondjuk van telefonom, de még így is egy más utat járok be, mint a többiek. Mindig is késő Don Quijoteként jellemeztem magam, aki nem engedi meg, hogy a modern kor behatoljon a lelkébe. Nem hallgatok mai zenéket, nem nézek mai filmeket, a tévét is csak akkor kapcsolom be, ha van nagy ritkán egy film, amit meg szeretnék nézni. Mindig aszerint éltem, hogy nyúljunk vissza a gyökerekhez, bányásszuk ki a múltból mindazt, ami érték, a kincseket mentsük át a túlpartra, a jelen kor számára.

2019. febr. 14. 23:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!