Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mérgező anya fia viszonynak...

Ez mérgező anya fia viszonynak számít?

Figyelt kérdés
26/F vagyok. Gyerekkoromban elkényeztettek, még mindig otthon élek. Három éve van egy informatikus diplomám, de csak alkalmi távmunkáim voltak, vagy munkanélküli voltam. Most ugyan van egy bejelentett irodai fejlesztői állásom egy sufni cégben, ahol utálok dolgozni, bár a munkamorálom egész életemben nulla volt. Szívem szerint otthagynám a helyet, de anya közölte, hogy akkor kitesz itthonról. Egyrészről jól megvagyok itthon a semmittevésben, illetve a munkahelyen is malmozok az idő nagy részében. Annak ellenére, hogy kb. se állást nem tudnék máshol találni, se magamról nem tudnék gondoskodni, sokszor úgy érzem, hogy nem jó a helyzet így. (Édesapám fél éve meghalt)

2019. febr. 24. 22:21
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem tetszik ez a munka, keress másikat, jobbat, legyenek már céljaid. Olyan vagy, mint egy 75 éves.


A lustaság elég gáz, ne legyél igénytelen, vedd ki a részed a házi munkából! Ennyi évesen én már 6 éve önálló voltam.

2019. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem számít mérgezőnek.

Felnőtt vagy, anyukád pedig nem akar eltartani, ezért "fenyegetőzik", hogy ha otthagyod a munkádat, akkor kitesz. 26 évesen már gondoskodj magadról.

Nehogy arra fogd a munkához való hozzáállásodat, hogy elkényeztettek! Gyerekkoromban engem is nagyon elkényeztettek, de aztán amikor felnőttem és megszereztem a diplomámat, már nem szerettek volna eltartani. Mondjuk nem is vártam tőlük.

Ha ez a munka nem tetszik, keress másikat és csak akkor lépj ki innen, ha már megvan az új szerződés. Ennyi idősen már ideje magadról gondoskodni. Ezt ezek szerint anyukád is így látja.

2019. febr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
76%

Itt csak te mérgezed anyádat. 26 évesen sokan családot alapítanak, nem az anyukájuk mossa a szaros gatyájuk. Ő ott rontotta el, hogy nem támasztott elvárásokat feléd, hogy önállósodj. Persze 2 embernek könnyebb fenntartási egy háztartást mint egynek. Nem tudom mennyire veszed ki a részed a háztartásból, de mosógépet beindítani meg kipakolni egy 10 éves gyerek is tud, sőt a mosogatás se az ördögtől való. Főzni pedig nem nehéz, ma már kb én is mindent a netről tanulok.

Szóval itt magadon kéne állítani és ha olyat mond, hogy ha nem dolgozol kitesz, akkor valószínűleg teher vagy neki.

2019. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
77%
Költözz a barátnődhöz. Nem, az nem egy ritka pokémon :)
2019. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Baromira mérgezed anyádat. Valószínűleg már ő is szeretne tovább lépni, kapcsolatok után nézni, de amíg a 26 éves fia a nyakán élősködik, nem tud. Költözz el, bérelj ki akár egy szobát is, és tartsd el magad. Neked is könnyebb lesz kapcsolatot találni, ha nem anyucival élsz.
2019. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
71%

Mérgező viszonynak az számít, ha az egyik fél uralkodik a másik felett vagy valamilyen módon zsarolja, fenyegeti a másikat.

Én ezt nem nevezném annak.

Egyszerűen csak arról van szó, hogy lusta vagy és kényelmes otthon a mamahotelben csücsülni.


26 évesen ideje lenne a saját kezedbe venni a sorsod. Ha nem tetszik a munka, keress másikat.

Ha pedig továbbra is otthon szeretnél lakni, szállj be a költségekbe.


Egy felnőtt ember ezt tenné.

2019. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom az alap szükségleteidre (villany, víz, fűtés, kaja) nem költesz, abból a pénzből már simán tudsz találni egy albérletet. Ne haragudj, de így egy normális nőnek sem fogsz kelleni, senki sem akarja a pasija anyukáját játszani, tutujgatni egy felnőtt testébe zárt csecsemőt. Ha elköltözöl, akkor könnyebben fogsz önállósodni. Ne legyél ennyire életképtelen. Nem is értem, egyesek hogy tudnak ilyen ingerszegény módon élni, nem vágysz utazásra, vagy saját autóra, lakásra? Családra?


25L

2019. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
56%
Te vagy az egyetlen méreg a sztoriban. Remélem anyád megunja, hogy egy ekkora lusta, életképtelen parazita vagy és tényleg kitesz otthonról. Pontosan tudod, hogy mi a probléma és mégse teszel semmit, hogy változtass magadon, innentől kezdve egy utolsó hulladék vagy aki megérdemelné, hogy éhen haljon valami sikátorban.
2019. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem anya-fia mérgező viszony, hanem önmagad mérgezése a szellemi nihileddel.

Szexszel, hogy állsz? Csak maszturbálsz?

Na ez a gáz!

2019. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
56%
Ez vagy kamu, vagy szomorú valóság.
2019. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!