Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mérgező anya fia viszonynak...

Ez mérgező anya fia viszonynak számít?

Figyelt kérdés
26/F vagyok. Gyerekkoromban elkényeztettek, még mindig otthon élek. Három éve van egy informatikus diplomám, de csak alkalmi távmunkáim voltak, vagy munkanélküli voltam. Most ugyan van egy bejelentett irodai fejlesztői állásom egy sufni cégben, ahol utálok dolgozni, bár a munkamorálom egész életemben nulla volt. Szívem szerint otthagynám a helyet, de anya közölte, hogy akkor kitesz itthonról. Egyrészről jól megvagyok itthon a semmittevésben, illetve a munkahelyen is malmozok az idő nagy részében. Annak ellenére, hogy kb. se állást nem tudnék máshol találni, se magamról nem tudnék gondoskodni, sokszor úgy érzem, hogy nem jó a helyzet így. (Édesapám fél éve meghalt)

2019. febr. 24. 22:21
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
65%

Tesóm 40 évesen költözött el, addig anyuci ezette, takarított utána, semmit nem csinált, évekig melója sem volt. Későn érő típus, pár év alatt úgy összekapta magát, lakása lett, melója és magára főz.

Az már tök jó, hogy érzed, ez így nem kerek. Szerintem kezd azzl, hogy hazaadsz a rezsibe, kajába, besegítesz, takarítasz vagy néha főzöl, a nagybevásárlást is bátran bevállalhatod. Nem biztos, hogy jó lenne anyukádnak egyedül, özvegyen, szerintem semmi gond, aki akár 30 évesen is otthon van, besegít a szülőnek. Minek fizetne albérletet? Inkább tegye félre!

Változtassaz életeden, hogy hasznosnak érezd magad. Sportolj, járj el futni akár, hogy ne legyél fáradt, lusta, a sporttól megerősödsz, tele leszel energiával. Anyukád is büszke lesz rád. Aztán jöhet a munkaváltás, de biztosra menj. Szabi alatt ellehet járni állásinterjúra.

2019. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
10%

Kezdj el amíg otthon vagy ott csinálni valamit. Főzzél, mossál, takarítsál! Megteheted és halálra unod magad ezek szerint de ez jó így, de mégsem jó. Szóval nem jó, tehát csinálj valamit.


Legyen valami célod. Nekem sincsenek hatalmas óriási ötletek, nincs diplomám... De mégis van az a célom, hogy éppen lakás vásárlás előtt állunk a közeljövőben. Dolgozunk, gyűjtünk, szórakozunk és remélem sikerül lakást is venni. Aztán majd jöhet a baba...


Keress egy barátnőt. Ha jól megvagytok, szeretitek egymást költözzetek össze. Lehet nagyobb értelmet látnál a dolgokban, ha volna olyan hosszú távú célod, hogy család alapítás, vagy házat akarsz venni vagy mit tudom én.

2019. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
28%

Igazából azt kell mérlegelned, hogy mivel veszítesz nagyobbat. Ha mutter kicsapja a szűrödet, vagy ha elviseled ezt a fosch melót.

Illetve a helyedben keresgélnék, hátha találok valami olyan munka- vagy vállalkozási lehetőséget, amivel elkezdhetek jól keresni, ha már van egy ilyen jó háttér, akkor a jólkeresettel nem albérletet kellene fizetni (előny) hanem a saját életkezdetedre vagy bármi másra tudnál előtakarékoskodni. Apud halála miatt pedig fogadjátok őszinte részvétemet.

2019. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem az kamu, mert akik ennyire nullák jellemileg, azoknak nincsen fele ennyi önkritikájuk sem. Ez kamu.
2019. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
68%

Szóval miután elmondtad hogy nem szeretsz dolgozni, anyád egy mérgező szülő lett? Anyád jó anya, legalább gondol arra hogy a kisfia ne 44 évesen költözzön el otthonról

De ha ezt te mérgezőnek hiszed, akkor szerintem olvasd el a könyvet erről és ha már elolvastad akkor újra, figyelmesen. Szerintem elég jó dolgod van igyis, de lehet meg fogja unni, és akkor majd neked kell ismétlem kell megélned, és akkor már nem fogsz finnyázni hogy milyen a munkád, ha az utcára kerülés fenyeget.

Ez az én opcióm, sajnálom, ha már valaki leírtaXD

2019. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

Informatikus nem beszél ennyit.

Munkanélküli informatikus méginkább.

Nem írja a kérdés, hogy nem segítene be otthon.

Segít nevelni a kiskorúakat. Fé'tesók?! Külön szép tőle!

Kitenni nem lehet; tanult, dolgozik, bűncselekményt nem követett el.


Anyuka! Ha "elkényeztette", tartsa is el.

Nem! A diplomás kezdőfizetés nem elég önálló háztartás viteléhez.

S az Öné elég lenne?

2019. febr. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Perpillanat tényleg egyértelmű, hogy én mérgezem őt jobban, mint ő engem. Abból indult ki az alapvetésem, hogy sokszor a helikopter szülők gyerekeiből lesznek a magam fajta szerencsétlenek. Gyerekkoromban volt pár olyan dolog, hogy visszafogtak ebben vagy abban, például 17 évesen nem mehettem vezetni tanulni, mert, hogy felelőtlen vagyok hozzá. Igaz, hogy később 23 évesen tényleg beletört a bicskám a jogsiba. De ez csak lazán kapcsolódik a történethez.


Inkább humánabb jellegű pályára készültem volna gimnáziumban, de nem mertem felköltözni Pestre egyetemre hozzá. Volt valami kis közöm az informatikához is, ezrét mentem el infós szakra egy vidéki vacak egyetemre. Magában a suliban nem muzsikáltam gyatrán, de szakmai tudásom, sem akkor nem volt elég egy normális álláshoz, se most nem az. Tényleg nem fektettem bele elég energiát a szakma megtanulásába. Igazság szerint azt se tudom, hogy van-e értelme megpróbálni megtanulni normálisan, vagy egyszerűen annyira nincs érzékem hozzá, hogy semmi értelme csomó energiát beleölni, mert használható tudást nem tudnék összeszedni, és eladni se magam. Azért valljuk be, hogy nem néz ki túl jól a CV-m se.


Itt valaki írta, hogy pár, család, saját lakás, gyerekek stb. Igen természetesen álmodozom ilyesmiről, sőt akár nagyobb dolgokról is, de nálam ez valószínűleg álom marad. Tavaly otthonról voltam egyéni vállalkozó, az volt az álom, hogy beköltözhessek egyszer a szülővárosomba, és onnan folytathassam tovább. A vállalkozásom is úgy elhasalt, mint állat, mert nem tudtam egyedül ellátni a kiadott feladatokat a kevés szaktudásommal. Ezért eljöttem egy sufni céghez, amelyik hajlandó volt felvenni. Reméltem, hogy itt kapok szakmai támogatást, lesz kerete a munkámnak, kapok segítséget, de hát nem. Gyomorgörccsel, illetve demotiváltan megyek be minden nap a melóba.


Attól, mert "informatikus" vagyok még beszélhetek sokat, lehet, hogy tényleg pályát tévesztettem.


Sajnos a házimunka végzésében is lenne hová fejlődnöm, ami azt illeti.


Amúgy évek óta nyugtatókon, és antidepresszánsokon élek, ugyan nem szabadna, de néhanapján piálok is.


Régen jófejű gyerek voltam, de látszik lustasággal, rossz suli választással lesüllyedhetek ebbe a mélységbe. Mivel az eszem egy része még működik, ezért van még önkritikám. De könnyebb lenne, ha nem fognám fel a saját sorsom.


Gőzöm nincs, hogy van-e olyan munka, amit tényleg hosszú távon el tudok végezni, és jutok is vele valamire.

2019. febr. 26. 09:58
 38/42 anonim ***** válasza:
56%

Akkor tehát mérgezed magad.. jófejű voltál, de a zombizó gyógyszerek+ piával elveszik a gondolkodóképességed.

"könnyebb lenne, ha nem fognám fel a saját sorsom" - neked igen, szegény környezetednek nem. És talán erre kellene inkább figyelni.

1. lépés: orvoshoz mész, és megbeszéled, hogy lehetne leszokni a zombivá tévő szerekről. Ha kitisztulsz ezektől (orvosi segítséggel kell) akkor

2. lépés: találsz valamit, ami lelkesít. Ami örömmel tölt el. Ez lehet később a munkád is. Azok a boldog emberek, akik a nap nagyobb részében azt tehetik, amit szeretnek. Ideális estben ez 24 óra lenne, de nem ismerek olyat, aki ezt meg tudná valósítani, tehát meg kell elégedni, hogy a nap egy részében. És ha szereti és jófejű egyre inkább elmélyül azon a területen és előbb-utóbb megélhetése is valahogy meglesz.

2019. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
23%
Grarulálok a 33as válasz nullára pontozásához. Valószínű a lovak spermaösszetételéről szólt és nem a kérdésre volt válasz. Mindenki nyomorodjon meg a saját fasśźsága okán ezek után és akarjon segíteni a radai rosseb.
2019. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
11%
Bírom mikor valaki úgy akarja saját válaszát védeni hogy nem sajátjaként céloz rá...
2019. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!