Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem teszek apaságit, akkor...

Ha nem teszek apaságit, akkor is kell gyerektartást fizetnem?

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 18:38
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/198 anonim ***** válasza:
68%

Tanulság, hogyha valaki ennyire nem akar gyereket, akkor vedekezzen duplán, ne bízza a másik félre. Értem, hogy 5 év kapcsolat után nem akar az ember gumit húzni, de még mindig olcsóbb, mint 20 even keresztül gyerektartast fizetni.

A lelki részéről nem is beszélve.

2019. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/198 A kérdező kommentje:

Válaszolok pár kérdésre:


A kapcsolatunk első 1-2 évében többször átbeszéltük, hogy se ő, se én nem akarunk gyereket. Ő is ugyanazt mondta, mint én, hogy esze ágában nincs feladni a karrierjét egy gyerekért, ha meglátott egy gyereket, valahol, ő is ugyanúgy, arrébb ment, mint én, mert idegesítette. Eszembe nem jutott volna együtt lenni vele 5 évig, ha nem ilyen lett volna. Nem tudom miért és hogyan kattant be egyik pillanatról a másikra.


A gyerektartás nem 20.000 ft lesz, hacsak nem sikerül átkéretnem magam minimálbérre, ezt majd a főnököm eldönti. Ha a 30%ot ítéli meg a bíróság majdnem 150.000et kell neki fizetnem.


Ami valljuk be nem kevés pénz egy olyan gyerekre akit a hátam közepére nem kívánok.


Természetesen kifizetem, ha nem lesz más megoldás, ez még mindig jobb, mint feladni a lakásomat, kocsimat, munkámat, stb...

2019. febr. 27. 08:38
 83/198 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen magas jövedelemnél nem %ban számolnak. Nem lesz 150e tartasdij, max 50 lesz az
2019. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/198 A kérdező kommentje:
Utolsó ez megnyugtató, köszönöm. Azt hittem mindenképp a 30%ot veszik alapul
2019. febr. 27. 08:42
 85/198 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Plane hogy nem is 30 a megszokott, hanem 20. Elvileg a nettó jövedelem 50%a terhelhető tartasdijjal, de ezt 3 vágy több gyerek eseten szoktak megítélni, illetve akkor, ha a gyermek pl súlyosan fogyatékos. Amúgy meg figyelembe veszik az anya jövedelmet is
2019. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/198 anonim ***** válasza:
83%
"(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni." - mondja a Ptk - egy gyerek esetén a 30% csak akkor játszhatna, ha vagy kirívóan alacsony az a jövedelem, vagy a gyerek tartósan beteg/fogyatékkal élő sok extra kiadással.
2019. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/198 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk a csaj legalább hazudhat a volna azt, hogy gyógyszer mellett sikeredett be de nem szeretné elvetetni. Akkor nem sérül a kérdező férfiúi hiúságát annyira, hogy emiatt majd szegény gyerek szenvedjen.
2019. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/198 anonim ***** válasza:
45%
#88, na látod, ezért nem szabad elhinni a nők egyetlen szavát se ebben a témában - mert egymást biztatják hazudozásra...
2019. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/198 anonim ***** válasza:
18%
Kerdezo, ennel csunyaban is vertek at pasit, h gyereket csinaljanak, lasd boris beckert, a torvenytelen lanya hasonlit ra leginkabb. De ettol meg van felelossege a gyerek megfoganadaban, hisz dns mintat szolgaltatott, ahogy te is. Nagyon dohito, de a tortenteken nem valtoztathasz, kitartast kivanok, es ha van ra mod, a gyereket ne hibaztasd, mert o meg nalad is nagyobb aldozat, anyuci rabszolgaja, remelem, h jo sora lesz.
2019. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/198 anonim ***** válasza:
91%

"Azt hittem mindenképp a 30%ot veszik alapul"


Nem. Ez csak alacsony jövedelmeknél van így. Magasabb jövedelem esetén a gyerek szükségleteit nézik.

2019. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!