Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a vád, hogy...

Szerintetek jogos a vád, hogy sznob vagyok a gyereknevelést illetően?

Figyelt kérdés
Szegény mezőgazdász családból származom, elsőgenerációs diplomás vagyok középosztálybeli élettel. A gyerekemet a legjobb tudásom szerint neveltem, mindig ott voltam neki, mindig meghallgattam, a pénztárcámhoz mérve mindent megkapott, amit szeretett volna. Jó tanuló, nincsenek magaviseleti problémái, nem tiszteletlen az idősekkel, és kiveszi a részt a házimunkából. A családom nem nézi jó szemmel, hogy "elvágtam" magam tőlük és nem avattam bela a gyerekemet, hogy én milyen körülményke között nőttem fel, és szerintük elzárom a "való világ" elől. A város legjobb gimnáziumába jár, amit szintén nem helyeselnek, úgy gondolják, hogy több "valódi" emberrel kéne érintkeznie (mármint hátrányos helyzetűvel). Hamarosan betölti a tizenhatot és nyáron szeretne menni dolgozni, én irodai munkát javasoltam, ők mindenképpen fizikai munkát mondanak, hogy ismerjen olyanokat is, akik nem tanultak tovább vagy nem természetes nekik, ami neki.
2019. márc. 1. 20:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
87%

Végre van egy szülő, aki korrekten jár el és még ez is baj? Baj, hogy baj.

Én a helyedben nem akarnék másoknak megfelelni, maradnék az utamon. Azaz ne foglalkozz senkivel.

2019. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, mivel te vagy anyja, te döntsd el, ahogy eddig is, és ne szóljon bele más. Max az apja.

Nem értem miért kellene fizikai munkát végezni, attól még lehet rendes ember valaki, aki nem fizikai munkát vállal. Jobb esetben, ha eddig nem, ezután sem fog olyan emberekkel találkozni, akik közé beleakarnák kényszeríteni a rokonok. Mi értelme lenne. Ha netalán mégis, élete későbbi szakaszában mégis fizikai munkát végezne, akkor azt úgyis megtanulja, alkalmazkodik.

Mindenképpen a gyerek érdeke és boldogsága az első.

2019. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
39%

Biztos, hogy a legjobbat akarod neki, de lehet, hogy nem ártana neki egy kis fizikai munka. Csak azért, hogy azt is lássa, hogy milyen.

Én is paraszt családból származom, bár a szüleim mindketten diplomások. Mindkettőjük családjában ők az egyetlen diplomások. Először én is lediplomáztam, dolgozom is a szakmámban, viszont 30 éves körül lehettem, amikor elkezdtem rosszul érezni magam a városban. Falura költöztünk én a civil munkánk mellett lett egy kis gazdaságunk. A véremben van a föld szeretete.

Nem biztos, hogy a gyerekednek tetszene a mezőgazdaság, de nem baj, ha tapasztalatot szerez a saját kis világán kívül.

2019. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%

Ezt most azért nem értem, mert ha elhallgattad, hogy milyen körülmények között nőttél fel, akkor ezek szerint még soha nem látogatták meg a nagyszüleiket?


Egyébként viszont: abszurdum, hogy egy szülőnek külön mesterkednie kéne azon, hogy hátrányos helyzetű és szegényebb sorsú emberekkel találkozzon a gyereke. Az lehetetlen, hogy az iskolájába ne járjanak mások, mint magasabb középosztálybeli szülők gyerekei vagy csak gazdagok. Lehetetlen, hogy ne lásson az utcán szegényesen öltözött, műveletlenül beszélő embereket. Ilyen értelemben nem kell erre külön rámenni.


Viszont más miatt, mint a cslaládod mondja, nem feltétlenül ártana kipróbálni a fizikai munkát és azt a közeget, ami ezzel jár. Elmondhatatlan különbség, hogy valaki tetsközelbúl megtapasztalja, hogy van más is, mint kényelem, tanult beszéd és jó anyagi körülmények, szerintem fontos, hogy ezeknek az értékével tisztában is legyen, és ehhez kell, hogy megtapasztaljon ennél rosszabbat is.


De hadd válasszon 16 évesen a gyerek:)

2019. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%

buták és irigyek...


ne hallgass rájuk

2019. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
49%
Ezt már egyszer kiírtad....
2019. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
47%
Küld a bányába hogy örüljenek,és csodálkozunk h a mai fiatal gyülöli a családját.. Magyar a szoptatos anyátol is elvenné a kényelem lehetőségeit.. :(
2019. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
60%

Neeee. Neked van igazad.


Bocs, de a szüleidtől ez tipikusan a "ha nekünk szar volt akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás... gondolom némi tudatlansággal, idegenkedéssel fűszerezve... Örülj, hogy te kitörtél, és így a gyermeked is, ne hagyd visszarántani magatokat.

2019. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
37%
A mezőgazdász és a mezőgazdaságból élő nem ugyanaz.
2019. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
60%
Fu, de kiütést kapok az ilyen emberektől! (mármint amilyenek a szüleid, már bocs.) Remélem a gyereked nem sűrűn fog velük találkozni.
2019. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!