Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengeditek, hogy a gyerekete...

Megengeditek, hogy a gyereketek vásároljon amit szeretne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és dolgoztam fél évig, a pénz a számlámon, abból ha veszek valamit magamnak, Anya-Apa nagy cirkuszt csinál, hogy meg se kérdeztem, hogy megvehetem-e.. Ma vettem magamnak anyagokat 3000 ftért (varrni belőle ruhát) és Anya tökre kiabált velem, hogy el vagyok kényeztetve, hogy ilyenekre ráérek, meg hogy ha megkérdezem tőle és rámondja az áment csak akkor vehetek meg valamit. Apa detto ilyen, és nem értem, hogy csak engem nem engednek gazdálkodni a saját penzemmel, vagy mást se. (Alapjában véve spórolós vagyok, csak mivel magamra főzök, alapanyagokat veszek sűrűn)

Válaszokat előre köszönöm 🙂



2019. márc. 5. 17:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

What,szerencséd h még nem veszik el,kezdj anyag helyett a lelépésre gyüjteni :(

Amugy otthon lako mamahoteles 30 as barátnőm még tampont se vehet mert az anyja ordit vele h prostituált,velem veteti és rejtegeti,nevetséges..

2019. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez ment sajnos. Nem fognak változni.
2019. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
16 a lányom, azt vesz amit akar. Megkérdezi a véleményem, mert volt hogy nem tudta hogy inkább laptop v fényképezőgép, de aztán ő dönt, én csak véleményt mondok.
2019. márc. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok a kivétel, de az én gyerekeim már 10 éves koruktól kezdve maguk döntöttek először a zsebpénzük, később a keresetük elköltéséről. Természetesen az elején csináltak hajmeresztő hülyeségeket, amiket csak nehezen álltunk meg szó nélkül. (A fiam pl. 14 évesen vett egy PC-t és az összes addig megtakarított pénzét, plusz a ballagásra kapottat ráköltötte. A hajam égnek állt, amikor ezt bejentette.... Ma informatikusnak tanul, csak a gyakorlaton többet keres, mint annak a gépnek az ára)

Két-három év alatt amúgy belejöttek a pénz kezelésébe és mire nagykorúvá váltak, nagyon öntudatosak lettek pénzügyekben.

Én nem bántam meg, hogy rájuk hagytam ezeket a döntéseket.

2019. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 6 lehettem, amikor először kaptam zsebpénzt. Soha nem szóltak bele, mit veszek belőle, ahogy abba sem, hogy mit csináltam később a fizetés szintű pénzekkel. Ha kikértem a véleményüket, elmondták. Ennyi. Ez nagyon cink, amit a szüleid csinálnak.

25N

2019. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

A lányaim 6-8 évesek és járnak táncolni. Ott lehet kapni sós perecet, de sokszor viszek nekik kekszet, hogy ne ott kelljen a drága perecet megvenni(lehet vinni bármit enni). Aztán a nagyobbik lányom elkezdett ez miatt hisztizni, hogy vegyek neki percet, vigyek pénzt... Hát mondtam neki, hogy ott a persely malaca és ha akar magának perecet vegyen belöle...

Na azt a nagy szemeket, elöször mérges volt rám, hogy miért az ö pénzéböl, majd fogta és kivett a tesójának is pénzt belöle, és ö vette meg.

2019. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Saját pénzéből azt vesz, amit akar. Nem szólunk beke. Nem is szokott hülyeséget venni.

Szerintem nagyon hasznosat vettél te is. Jó, hogy van még, aki varr.

2019. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Nekem sosem szóltak bele a szüleim hogy mire költöl , de vallaljam érte a felelősséget.

Például.

Ballagasomra jelentős összeg jött össze , amit naiv 18 éves létemre elkoltottem fesztiválokra. Bántam is...mert aztán egy jogsit kellett volna leraknom belőle később érettebb gondolkodással. Azonnal elmentem diakmunkáznk. Kikertem a szüleim véleményét erről . Azt válaszoltak inkább költsem most a pénzem élményekre.


Aztán a maradék pénzemből vettem egy törpenyuszit. Sose bántam. Az oltását, ivartalanítását, féregteleniteset, gyogyszereit, kajáját mindent én fizetek 3 éve és imádom.


Ahogy gyujtogettem összejött a pénz egy jogsira. Saját magam álltam majdnem mindent mert a szüleim ragaszkodtak hozzá hogy a tesómnak fizettek akkor nekem is.


Estis vagyok és mellette alkalmi munkát vállalok. Amikor otthon vagyok fözök, és sokszor veszek alapanyagokat is saját pénzből. A szüleim nem szólnak bele abba hogy miket veszek, sosem szóltak bele.


Ami nálatok megy az nem normális. Anyukád lehet féltékeny ..hogy el lennél kényeztetve azért mert magadnak vársz ruhát? Nem hogy örülne hogy kreatív vagy. Le kell ülni velük megbeszélni normálisan. Ha az sem segít akkor menj koliba...

2019. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 16 éves kora óta iskola mellett dolgozik. Én mindig mondtam neki, hogy nem kell dolgoznia, adok pénzt neki, de ő akart, így tiszteletben tartottam a döntését. Ma már 19 éves, és még mindig dolgozik (és tanul is) A fizetése a saját számláján. Soha nem kérdeztem meg tőle, hogy mennyi pénze van, vagy mire költi. Ő dolgozott meg érte, ő tudja mire akarja elkölteni. De még így is sokszor elém áll, hogy megkérdezze megveheti- e ezt vagy azt a pénzéből.

Ilyenkor mindig mondjuk, hogy addig amíg nem drogokra költi nem kell elszámolnia vele, nem kell engedélyt kérnie. Egyébként spórol ő is.

2019. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól esett 1-2 válasz.

Most meg kértem pénzt egy tankönyvre, és mondták hogy ha ennyi pénzem van, hogy a tudtuk nélkül veszek meg dolgokat, akkor álljam a könyvet is én.😣

Akkor ez nem csak szerintem nem normális dolog már...

2019. márc. 5. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!