Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengeditek, hogy a gyerekete...

Megengeditek, hogy a gyereketek vásároljon amit szeretne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és dolgoztam fél évig, a pénz a számlámon, abból ha veszek valamit magamnak, Anya-Apa nagy cirkuszt csinál, hogy meg se kérdeztem, hogy megvehetem-e.. Ma vettem magamnak anyagokat 3000 ftért (varrni belőle ruhát) és Anya tökre kiabált velem, hogy el vagyok kényeztetve, hogy ilyenekre ráérek, meg hogy ha megkérdezem tőle és rámondja az áment csak akkor vehetek meg valamit. Apa detto ilyen, és nem értem, hogy csak engem nem engednek gazdálkodni a saját penzemmel, vagy mást se. (Alapjában véve spórolós vagyok, csak mivel magamra főzök, alapanyagokat veszek sűrűn)

Válaszokat előre köszönöm 🙂



2019. márc. 5. 17:03
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Sajnos én is mamahoteles vagyok, hiába nem akartam soha...


Aha, persze nem engedte megrendelni a kabátot a.saját pénzemből, mikor kedvezményes volt, inkább vehettem később egy sokkal rosszabbat, ugyanannyiért.

Kaptam egy kupojt, megszabta mit vehetek rajta és muszáj volt. Elmondani... Nem vehetek egy kávét...

Eldugni nem lehet, mert átkutat mindent... Még a szemetet is, múltkor számonkért, mert kitúrta a 120 literes kukából a gyógyszert, mert influenzás voltam... Mert nem engedett venni semmit rá, pedig ő is beteg volt...


Megszerezte a Telebank jelszavamat és folyamatosan hívogatta, nekem adva ki magát, de ezt mindennel megtette...


Jaj, az a tampon ismerős nekem is... Engem is lechurváztak miatta, a gyanta ugyanaz... Nem csakném vagyok, ugyanígy.

2019. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nevelt fiam 15 éves. Gyűjti szépen a zsebpénzét, szinte hihetetlen, hogy mennyire tud spórolni. Ha valamire vágyik, nem szól, hanem összekuporgatja magának. És így természetes, hogy nem szóljuk meg, ha mondjuk -a legutóbbi vásárlása konkrétan ez volt- kb. százezerért új telefont vesz magának. Ő spórolta össze, azt vesz magának, amit akar. Nincs leszidva érte. Sosem szokott értelmetlen dolgokat vásárolni. :)
2019. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Aha... Közölte anyám anno, hogy az is az "ő pénze", amit én spórolok össze magamnak, vagy diákmunkáztam, vagy ösztöndíj, vagy kuporgattam... Ezáltal mivel az "ő pénze", nem költhetem el úgy, ahogy szeretném. Ahogy minden amit én vettem "az övé", mert az ő házában van, amit nyertem tablet az is az övé volt. Ahogy a teljesen ingyen vásárlási utalványt sem engedte, végül bent veszett...


Ahogy a munkával megkeresett pénzbe is beleszólt, milyen ruhát vehetek, ami az ő ízlésének megfelelő. Gyógyszert sem vehettél magadtól...


Ja és mindent átkutatott esély, sme volt...

2019. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én már egészen kicsi (kb 8 éves) korom óta kapok zsebpénzt, amit arra költök, amire akarom. Ha a szüleim valamit hülyeségnek tartanak, azt megmondják, ha meg tetszik nekik, akkor még támogatni is hajlandóak, de sosem tiltották meg, hogy megvegyek xy dolgok, ha én arra vágytam.
2019. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!