Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengeditek, hogy a gyerekete...

Megengeditek, hogy a gyereketek vásároljon amit szeretne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és dolgoztam fél évig, a pénz a számlámon, abból ha veszek valamit magamnak, Anya-Apa nagy cirkuszt csinál, hogy meg se kérdeztem, hogy megvehetem-e.. Ma vettem magamnak anyagokat 3000 ftért (varrni belőle ruhát) és Anya tökre kiabált velem, hogy el vagyok kényeztetve, hogy ilyenekre ráérek, meg hogy ha megkérdezem tőle és rámondja az áment csak akkor vehetek meg valamit. Apa detto ilyen, és nem értem, hogy csak engem nem engednek gazdálkodni a saját penzemmel, vagy mást se. (Alapjában véve spórolós vagyok, csak mivel magamra főzök, alapanyagokat veszek sűrűn)

Válaszokat előre köszönöm 🙂



2019. márc. 5. 17:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

én múlt héten sokkal többet költöttem anyagra meg varrós cuccokra :'D


amúgy egyáltalán nem normális, azt a pénzt TE kerested meg, a TIÉD, azt veszel belőle, amit akarsz. nem kell anyádéknak rábólintani. nem is értem mit gondolnak

2019. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem 12 éves, évek óta azt vesz a zsebpénzéből, amit akar. Ha nagyon felesleges, megpróbálom lebeszélni, de inkább csak véleményt mondok. Büszke vagyok, amikor spórol valamire. Ha 18 évesen ruhaanyagokat venne, hogy varrjon magának, nagyon örülnék, hogy ilyen értelmes és hasznos dologra költi a pénzét! Vagy ha főzéshez venne alapanyagokat. Tiszta szerencséjük van, hogy nem pl. alkoholra vagy cigarettára költöd!
2019. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 18 éves vagyok, saját megkeresett pénzemből gyakran vásárolok netről.

Nem szólnak bele, néha megkérdezik kíváncsiságból, hogy mennyibe került, de ennyi.

2019. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Kajét is magadnak állod vicc h egy könyvre nem telik,sejtem h milyen lehet a légjor,én mennék onnan..
2019. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
9%
18 évesen még nem tudsz róla, hogy 18 éves korodtól nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz?...
2019. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Azért még velük együtt élek, és nem akarok mindennapos konfliktusokban lenni:(
2019. márc. 5. 21:35
 17/24 anonim ***** válasza:
19%
Együtt élsz,max albérlőként.. Dolgozz és vedd meg a könyvet magadnak,semmit se kérj mert hozzád vágják h van pénzed.. :(
2019. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

3000 Ft-on pattognak? Ha a tőlük kapott zsebpénzből vetted volna, akkor is olyan nevetségesen alacsony összeg, hogy ostobaság lenne ezen lovagolniuk. Ha pedig te kerested meg, akkor végképp semmi közük hozzá, mire költöd.

Egyetértek azokkal, akik azt tanácsolták, hogy a lelépésedre spórolj. Aztán utána verhetik a fogukhoz a garast boldogan a sóher szüleid.

2019. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülnék ha varráshoz anyagot venne. Lehet hogy kontrollmániásak azért zavarja őket ha nem szólsz. Mert egyébként jobb lenne ha bíznának benned. Ami nem esik nehezedre mondd meg nekik mit veszel, ami nehézséget okoz azt ne mondd meg.
2019. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt a varrás kifejezetten értelmes hobbi szerintem, sőt, anyukám szerint is. Olyannyira hogy időnként finanszírozni is hajlandó, vesz nekem anyagokat, az ő varrógépét használom és tanítgat is.

Pénzköltésben meg kicsit más helyzetben vagyok mert egyetemistaként fogalmuk nincs mire költöm a fizetésem, nem 3000 hanem 30000 Ft-os kiadásokat se tudnak számonkérni. De kb 14 éves korom óta nem is foglalkoznak vele, néha megjegyezte anno anya hogy miért erre és nem arra költöm, de sose volt belőle cirkusz, és sose kellett belőle szükségleteket (tankönyvet, ebédet) magamnak állnom.

2019. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!