Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tényleg ennyire érzéketl...

Anyám tényleg ennyire érzéketlen lenne?

Figyelt kérdés

Ma vitatkoztam vele, fejéhez vágtam a ki nem mondott dolgaim.


Legnagyobb ko leesett a szivemrol mikor kiabálva mondtam neki mennyire sz@r volt gimiben rámeroltették a jogsit, a tanulast, mellette nem hagytak dolgozni pedig akartam menni, segíteni a családi kasszán vagy megtanulni bánni a pénzzel, de eltiltottak.


El is sirtam magam kozben de végre felszinre került egy probléma ebben a k__va csaladban.


És erre anyám annyit mondott: lesznek az életben nehezebb helyzetek amin sírni kell; ez legyen életedben a legnagyobb problémad hogy meglett a jogsid. Másnak még ennyije sincs. Egyébkent meg miért nem mentem el dolgozni igazán belefért volna jogsi mellett.



Ennyire érzéketlen? Másnak is van ilyen szülője? Mit lehet velük csinálni?



#jogosítvány #vita #nárcisztikus szülők
2019. márc. 10. 10:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%

Jaj te szegény. Milyen rossz neked. Sok ismerősöm összetenné a kezét, ha végre letehetné a jogsit, de nem tudják vagy azért, mert nincs rá fedezetük vagy azért, mert egyszerűen az idejük nem engedi.

Ráderőltették a tanulast? Csak úgy elmondom, hogy egy valamire való szülő így tesz, de ha neked ez ekkora problémát jelentett akkor magadban ketesd a hibát. Elmondom neked, hogy manapság csak akkor viheted valamire az életben, ha odateszed magad és tanulsz (persze lehetsz k**va, drogdíler,csepmész vagy hasonló cukiságok). De nyílván ki volt nyalva a s***ed jó fényesre és álomvilágban élsz. Majd apuci mindent megvesz nem?

Lehet azért nem engedtek dolgozni, mert nagyon jól tudták, hogy sehol nem állnád meg a helyed és csak meg akartak védeni a csalódásoktól. (Érdekes, anya nekem is azt mondta a nyáron, hogy ne menjek dolgozni, de én kerestem diákmunkát és csináltam)

Jó lenne, ha kizökkennél a rózsaszín felhők közül és belátnád, hogy milyen jó életed van és milyen jó szüleid. Kivancsi lennék, hogy bírnád ki egy hónapig anyuci es apuci pénze nélkül. Lehet akkor már nem lenne Iphon a kezedben meg Nike a lábadon.

2019. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Jogos. Igaz. De ez vágott most pofán. Soha nem panaszkodtam nekik. Csinaltam amit kellett. Nem kerultem kb semmibe. Nem voltak igényeim sem. Ruhát vettek nekem: ok, hasznalom. El kell vegezni vmi feladatot: ok, megcsinalom. Penzt nem kértem, taborokba sose jártam, tudván hogy nincs rá pénz. Már negyedikes koromban sem mondtam. Ott sirtam az agyamon gyerekként is de magamban tartottam, nem mondtam nekik h taborba, edzesre vagy cserkészkedni szeretnék menni mert ugy voltam vele ezzel segitek rajtuk, hogy nem kerülök plusz pénzbe


Egyszer az életben akartam menni önállóan segiteni penzt keresni és nem engedik. De rosszabb helyette atéltetik velem azt a féléves poklot, mikor oktoberben mindenki kerdezi mit dietazok mert olyan sokat fogyok.

2019. márc. 10. 11:21
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

" anyamnak fontosabb hogy jogsim legyen minthogy egeszseges lelku gyereke"


Anyádnak fontos az egészséges lelkű gyerek is, ezért pont a megfelelő módon reagálja le a három évesek dackorszakára jellemző hisztidet. Sajnos te a kommentjeidből ítélve sikeresen ellenállsz az ilyen irányú nevelési kísérleteknek. :) Ennyi idősen nem anyád felel a kis önimádó lelki világodért, hanem te magad.

2019. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Okostelefonom van, egy regi samsung nem iphone. Ok vették, adták. Nem én.


Azert is akartam menni, tapasztalatot gyujteni, kiprobalni magam plusz gyujteni. Végre saját penzt hozni haza. De nem...

2019. márc. 10. 11:23
 15/35 anonim válasza:
72%

Rajtad múlt volna még egyetem alatt sem lett volna jogsid erre a fejemet adnám. Örülj hogy beírattak és kifizették.

Gondolod akkor nem lettél volna fáradt? Előbb átestél rajta és kész.

Egyetem+tanulás+munka mellett sem lett volna energiád.

Igazuk van, neked a tanulás az első. Aztán ha megcsináltad a házimunkát/ ház körül amit kell szerintem nem lenne sok kedved még dolgozni is.

Amúgy is, suli után nyomhatod az ipart egész életedben.

2019. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
67%
Nem velük, veled kellene csinálni valamit, te szerencsétlen.
2019. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Nem harom eves dackorszak. Errol senkinek nem beszeltem meg. Bo egy evbe telt hogy nem okozott felelmet kocsiba ulnom es nem remegett a kezem.

jo hogy van jogsim. De nem akartam. Egyetem alatt akartam. Már egyetemistakent tudom h beleferne


Es ismerek olyat akit ugyanigy tamogattak a szulok de csak mikor a gyerek kozolte h akar jogsit


En is orulok neki, tisztaba vagyok h jo hogy van jogsim. Csak hálás nem vagyok erte.

2019. márc. 10. 11:31
 18/35 anonim ***** válasza:
70%
Ne sajnáltasd magad légyszíves. A szüleidet próbálod rossz fényben feltűntetni, mintha olyan nagy gondot okoztak volna számodra. Szánalmas. Nekem még abba se volt beleszólásom, hogy mit szeretnék tanulni a gimiben. Anyám mondta hogy ügyvitelt és így is lett. Mégse állok le műdrámázni, hanem tanulok, hogy sikeresen leérettségizzek és bekerüljek a gazdaságtudomanyi karra. Lépj már túl ezeken a gyerekes hisztiken. Hány éves vagy? 18-19? Ha nem írtad volna hogy egyetemre mész 13-nak saccolnálak.
2019. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
53%

Egyik szavaddal ütöd a másikkal édes fiam!

Legyél hálás hogy nem mókolt fel anyád amiért ilyen hálátlan kis taknyos módjára beszéltél vele.

2019. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
15%
Úgy tűnik igen, és ahogy látod, egyáltalán nincs egyedül ezzel, az empátia sok válaszolónak ismeretlen. De ne hagyd, hogy irányítsanak. A helyedben lelépnék, amilyen hamar csak tudnék, mert az ilyenek tönkretesznek.
2019. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!