Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tényleg ennyire érzéketl...

Anyám tényleg ennyire érzéketlen lenne?

Figyelt kérdés

Ma vitatkoztam vele, fejéhez vágtam a ki nem mondott dolgaim.


Legnagyobb ko leesett a szivemrol mikor kiabálva mondtam neki mennyire sz@r volt gimiben rámeroltették a jogsit, a tanulast, mellette nem hagytak dolgozni pedig akartam menni, segíteni a családi kasszán vagy megtanulni bánni a pénzzel, de eltiltottak.


El is sirtam magam kozben de végre felszinre került egy probléma ebben a k__va csaladban.


És erre anyám annyit mondott: lesznek az életben nehezebb helyzetek amin sírni kell; ez legyen életedben a legnagyobb problémad hogy meglett a jogsid. Másnak még ennyije sincs. Egyébkent meg miért nem mentem el dolgozni igazán belefért volna jogsi mellett.



Ennyire érzéketlen? Másnak is van ilyen szülője? Mit lehet velük csinálni?



#jogosítvány #vita #nárcisztikus szülők
2019. márc. 10. 10:55
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Remelem a te gyereked nem ir ki egy ilyen kerdest 20 ev mulva. Nem sajnaltatom magam. Kerdeztem wgyet mert ossze vagyok zavarodva
2019. márc. 10. 11:35
 22/35 anonim ***** válasza:
74%

Kitörik a lábad ha elmész dolgozni,kizárnak,megvernek,kitagadnak?

Én már rég dolgoznék.. Ha annyira akartál volna mentél volna..

2019. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Igen kitagadtak volna. Ugy hidd el. Nekik tenyleg csak az van es csak ugy amit kigo doltak. Egyetemre is amiatt mentem mert ... nem volt kerdes. Nem volt indok.


Csak kihagynak minket noveremmel minden fontos kerdesbol.


Mikor meg sz@rba vagyunk anyagilag az az elso h felhivnak hogy készüljek mert lehet passzivaltatnom kell majd a következő felevet. Ezt igy vizsgaidoszak kozepen. Ha nem lenne eleg nxomas

2019. márc. 10. 11:39
 24/35 A kérdező kommentje:
Marmint... "passzivaltass egyet januartol mehetsz dolgozni" igy zajlott a hívás.
2019. márc. 10. 11:40
 25/35 anonim ***** válasza:
77%

Pedig van igazsága a kérdezőnek is. Autót vezetni akarni kell, ha az ember megcsinálja, mert valaki kifizeti neki, pláne ha erőlteti, az nagyon nem jó.

Egyetemet is azért kell végezni, mert valaki az adott szakot el akarja végezni, abban képzeli el a jövőjét.


A kérdés az, hogy "mit lehet csinálni" és az az, hogy függetlenedsz, kérdező. Tehát saját kereset, és azt csinálsz, amit akarsz. Ha tőlük kapsz pénzt, és ez úgy érzed hogy sakkban tart... nem vagy szabad.

2019. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
75%
Az élet szar. Igyekezz önállósulni!
2019. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
68%
És akkor ürülj h dolgozhatsz,elég szar családbol jövök,és elhuztam dolgozni telibeszartam h tiltva volt,és lelééptem,de te csak kifogást gyártász, mumust keresel ahelyett h magadért tennél vmit.. 18 évesek a saját jogaikat nem tudják ez a legszörnyübb senkit nem tagadhatnak ki mert munkát vállal,ez egy vicc,ezzel beetettek,te meg ostoba vagy aki bevette..
2019. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%

Menj el dolgozni most, az egyetemet meg hagyd ott, ha nem tetszik. Felnőtt ember vagy, azt teszek, amit akarsz. Más kérdés, hogy az önállósodásba akkor az is beletartozhat, hogy anyádék elzavarnak otthonról albérletet keresni. De amíg hivatalosan ott laksz (lakcímed van), addig nem tehetnek utcára.

Az oktatós élmény tényleg elég durva, de erre az lett volna a megoldás annak idején, hogy panaszt teszel az autósiskolában és kéred, hogy helyezzenek át egy másik tanárhoz. Lehet, hogy az oktatóhiány miatt időbe telt volna, de legalább nem lett volna ennyi negatív élményed.

A középiskolai idők alatti tanulás előtérbe helyezését viszont teljesen megértem a munkával szemben. Nyáron pihenj csak, legyél még gyerek (vagy éppen tedd le a jogsit, ami jóval hasznosabb lesz a jövőben, mint a diákmunkaként végzett tescos dobozpakolás vagy épp fénymásolás, kávéfőzés stb), iskolaidőben pedig semmi szükség a melóval járó plusz teherre, a jó tudás és érettségi megszerzése mindennél fontosabb, még akkor is, ha valaki nem megy egyetemre.

2019. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
42%
A válaszokból jól látszik, hogy miért tart itt ez az ország (és hogy miért süllyed egyre mélyebbre és mélyebbre).
2019. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kérdezőnek nem az a baja, hogy meglett a jogsija, hanem az, hogy 17 éves korában nem engedték meg neki, hogy őt érintő dolgokban legalább minimális szinten döntsön. Aki nem ment át ilyesmin, az tényleg nem tudja elképzelni, milyen amikor a szülők még kb. levegőt is vennének a gyerekük helyett és nincsen szabad akarat. Nyilván a kérdező is tudja, hogy a jogosítvány fontos. Nem erről van itt szó, hanem hatalmi játszmákról. A kéretlen "segítség" nem segítség, akkor sem, ha más ember más családban, más szituációban összetenné a kezét, ha a szülei finanszíroznák a jogosítványát.
2019. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!