Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleik nyakán lógó fiatalok...

A szüleik nyakán lógó fiatalok 1 percig nem gondolnak abba, hogy esetleg a szüleik szeretnének már nyugodtan, békében élni, esetleg ha egyedülállóak, párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Ezt a "mamahoteles" fiatalságra értem, akik nagy ívben tesznek arra hol élnek, kinek vannak útban, és tökéletesen megfelel nekik a szüleik nyakán lógni felnőtt korukban is, mindenféle életcél nélkül.

Vagy majd a szokásos duma, úgyis elköltözik egyszer, mire befejezi az egyetemet, stb....igen, mire a szülő lesz kb 55, 60 éves.

Én tudom magamról, hogy útban lennék bármelyik szülőmnek, ezért egy percet nem gondolkodtam azon, hogy velük maradjak(albérlet vidéken).



2019. ápr. 6. 05:37
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
77%
A 38as nem én voltam.De a falusi disznóól mellett is van színház.De úgylátom igaza volt a másik hozzászólónak,tényleg vénasszony vagy.Hiába vered magad,nem csak pesten van színház,kávéház,a stílusod meg magáért beszél.😁
2019. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
21%
38 as vagyok, nyilvánvaló, nem egy nagy felismerés. De el is gurult a vénasszony gyógyszere. Hát ennyire egyszerűek az észosztók es példaképek, mint a faék. Nem hiába normális ember nem jár csajos napokra. Nem csoda lányod tartja a távolságot a buta sznobbal elég pár hetente egy kávé.
2019. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a többség félreértette a kérdezőt. A kérdés nem azokra vonatkozott, akik 18 éves kor után úgy laknak otthon, hogy elmennek dolgozni, leadják a pénzük egy részét vagy egyetemre mennek. Hanem azokra, akiknek nincs életcéljuk, nem dolgoznak, nem tanulnak, hanem csak mondják, hogy majd egyszer...

És ebben az esetben ez tényleg kizsákmányolás. Nekem vannak ilyen ismerőseim, és szerintem ebben a szülő is hibás, ha hagyja a gyerekét, hogy ilyet tegyen.

2019. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
28%
Nem tartotok cikinek ennyi "mamahoteles" kérdést kiírni? Először azt perelném be, aki elterjesztette ezt a mamahoteles cikizést, megszégyenítést stb.
2019. ápr. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Előző szerintem mindenkinek joga van kiírni azt a kérdést, amit akar, ugyanakkor furcsállom, hogy senki sem magával törődik, hanem másokkal.
2019. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Coffelia ***** válasza:
Az én szüleim nem engedték, hogy belefizessünk a háztartásba, amikor összeházasodtunk a férjemmel, és még 3 évig együtt laktunk otthon. Csendben pityeregtek, miután elköltöztünk, amit csak hetekkel később mertek elárulni. Nyilván felszabadító volt saját háztartásba kezdeni, de az egy nagyon jó érzés, hogy nem kellett kényszerből a semmiből kapargatni össze a havi betevőt, ha már van egy szobám és saját fürdőszobám otthon. Én majd a fiamat hamarabb fogom arra ösztönözni, hogy tanuljon meg bánni a pénzzel, és ha nem hátráltatja a tanulmányait, akkor dolgozzon, mondjuk nyáron. De ha nekünk van rá keretünk, akkor nem lenne lelkiismeretem hagyni azért a kis pénzért gürcölni, amit egy huszonéves az egyetem mellett amúgy is csak összeszenvedni tud. Ha nagyon költözni akar, akkor menjen, kap havi hozzájárulást, megbeszéljük, meddig, és hogy mikor és hogyan vonulunk ki belőle. Mondjuk ha van már igazi állása :)
2019. ápr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

De, gondoltam ra, csak sajnos nincs mibol elkoltozni, tekintve, hogy itt munka sincs. Ha minden jol megy, akkor huzok kulfoldre. Nekem is jobb lenne, ha nem lennek anyamekra raszorulva, de ezt dobta az elet, meg kell oldanom. Az eletceljaimnak szinten az ellehetetlenites all az utjaban, ugyanis penz kene hozza (sajat vallalkozas).


En ugyan nem vagyok utban itthon, de zavar a kilatastalansag meg ez az egesz helyzet.


21/L

2019. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
89%
27 évesen mérnökként 300 feletti fizuból nem tudok elszabadulni szóval mit vársz? 30-40 millió a közeli térségben egy lakás. Ha elköltözök Albiba akkor meg sosem rakom össze, mivel a fizum felét még el is vinné a lakhatás. Ha nekem is ennyire kilátástalan a helyzet egy kezdő tanár mondjuk hol éljen 130ból?
2019. máj. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim válasza:

Komolyan irigylem azokat az embereket, akik ennyire ráérnek azzal foglalkozni, hogy mások hol, hogyan, kivel és meddig élnek... örülj neki, hogy van lehetőséged másként tenni.

A világ sokkal jobb hely lenne, ha mindenki inkább csak azzal foglalkozna, hogy ő hogyan jusson előre a saját értékrendje alapján, és nem próbálná mindenkire ráhúzni azt amit ő jónak gondol.


Mondom ezt úgy, hogy 10 évnyi totális önállóság után visszakényszerültem én is a szüleimhez, mert sajnos ezt dobta a gép.

De teljes erőbedobással dolgozom azon, hogy ezen változtatni tudjak. Addig viszont itt vagyok velük, és segítek mindenben, amiben tudok... szerintem ez oda-vissza működik. :)

2020. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Normális,hogy amíg tanul a gyerek max.25 éves koráig,hogy otthon lakik.

Mindenki arra vágyik,hogy önálló életet éljen,ha anyagilag megoldott. Persze a legfontosabb hogy jó kapcsolat legyen szülő-gyermek között.

2020. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!