Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleik nyakán lógó fiatalok...

A szüleik nyakán lógó fiatalok 1 percig nem gondolnak abba, hogy esetleg a szüleik szeretnének már nyugodtan, békében élni, esetleg ha egyedülállóak, párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Ezt a "mamahoteles" fiatalságra értem, akik nagy ívben tesznek arra hol élnek, kinek vannak útban, és tökéletesen megfelel nekik a szüleik nyakán lógni felnőtt korukban is, mindenféle életcél nélkül.

Vagy majd a szokásos duma, úgyis elköltözik egyszer, mire befejezi az egyetemet, stb....igen, mire a szülő lesz kb 55, 60 éves.

Én tudom magamról, hogy útban lennék bármelyik szülőmnek, ezért egy percet nem gondolkodtam azon, hogy velük maradjak(albérlet vidéken).



2019. ápr. 6. 05:37
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
74%
Jójójó, de mi a kérdés? Mit szeretnél megtudni?
2019. ápr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
78%

Azért hagyjuk már ezt a balkáni Mo-t, mert aztán a mesebeli nyugaton minden fiatal meg tudja fizetni az albérletet egyedül meg azonnal vesz lakást a kezdő fizujából.....

Ott is ugyanúgy többen cuccolnak össze vagy maradnak a mamahotelben, ez nem csak a balkáni Mo.-ra jellemző..

2019. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
15%
3-asnak: van akinek nem lehet, mert az otthon mamahotelezo/ppahotelezo gyerek valoban nem gondol bele, hogy rajta kivul letezik mas is a vilagon. De ez tenyleg a legalja. Mert az "ilyenek" kifurjak az uj ferfit/not hiszen kiidegelik azzal hogy o zabalja ki a hutot de nem vasarol, mosni kell ra rozni kell ra a mamahotelezes ugyanis ezt jelenti. Es persze ezt csinalja az uj par...hahahah
2019. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
83%

Miez a lepontozás? Csak azért mert szerintem ez a normális szülői felfogás?

Remélem aki lepontozott az MIND legalább 18 éves korában elköltözött otthonról, magának fizette az egyetemet, dolgozni kezdett mindjárt napi 8 órában, 2 éven belül már az albérlet fizetése mellett annyit félre tett, hogy 2-3 éven belül saját lakást vett szülők segítsége nélkül.

Ha ez nem volt meg, hiába pontoztatok le nem lesztek menőbbek.

Mielőtt kérdőre vonna valaki: 19 évesen költöztem el, dolgoztam, nem nem jártam egyetemre. Most 21 leszek és 2 hónapja saját házam van. Csak hogy ne mondjátok, hogy azért állok mellettük mert én is otthon élek. Hát nem. Aki azzal ért egyet, hogy a gyerek útban van lefogadom nincs gyereke!

2019. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 TheSoldier ***** válasza:
90%

A gyerek akit vállalsz nem 18 évre szól,hanem életed végéig. És miért ne lakhatna otthon amíg elvégzi az egyetemet, talál munkát, komoly párkapcsolata lesz,majd ha akar összeköltözik a párjával. Ha lesz elég pénze,hogy normális helyen éljen úgyis menni fog. Ha úgy alakul lakjon otthon 30-40 évesen is. A gond akkor kezdődik ha dolgozni nem akar,és nem csinál semmit, ők a "mamahotelesek"

Ők pedig a szülő nevelésétől vagy épp annak hiányától lesznek ilyenek.



Oh és nincsenek útban a gyerekeim,így is tudok ismerkedni.

2019. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ház, annyi szokás.

Mi pl a 90es években szoros szövetségben vittünk egy céget a tesómmal és apánkkal.

Nem egy ilyen elmeroggyant bagázs voltunk, akik örökké csesztetik egymás magánszféráját, hanem az ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI elv alapján laktuk a többgenerációs vidéki nagy házunkat az agglomerációban és vittük a jövedelmező cégünket.

Működött a dolog, senki sem bánta.

2019. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
10%

"Miért kellene ahhoz elköltöznie a gyereknek, hogy a szülőknek lehessen párkapcsolata???"


Mondjuk azért, mert egy lakáson belül a szülő (mondjuk anyuka) az új párjával már külön családot alkot, ahol a fiatal felnőtt baromira zavaró tényező.

(Persze tudom, itt a gyk-on mindenki hatalmas, kétgenerációs családi házban lakik, külön külső bejárattal, na persze....)

2019. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem a 17-es nullára pontozását. Teljesen igaza van szerintem. Ahogy az sem egészséges és normális, hogy a fiatal huszonéves hazaviszi lakni a pasiját/barátnőjét, ugyanúgy nem jó az sem, ha a szülő odaviszi a párját, ha még otthon lakik a felnőtt "gyerek". A különbség meg "csak" annyi, hogy a ház/lakás a szülőé (nem a gyereké) többnyire. 25 fölött illik azért elköltözni.
2019. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
55%
Egy nagy kertes házban lakom,növényeket termesztünk,állatokat tartunk.Dolgozon,fizetek számlákat,itthon is csinálom amit kell.Nem logunk egymás nyakán.Mivel eltudjuk egymást viselni,nem kell menekülnöm egy kapcsolatba.A vőlegényem azt mondta döntsem el,hogy házat vegyünk,vagy ezt csináljuk meg.Mivel mostanság nem lehet ekkora területű telket kapni így most vacilálok.A szüleim is éltek házas életet eddig is,én is jó pár éve.Ezen mit kell kiakadni.Csak azért nem fogom lejjebb adni az igényeimet és a vágyaimat,mert illik külön költözni.Nálunk ez nem szokás amugy se.És nagy házunk van,mindenki elfér.
2019. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
0%

Én meg nem tudnám elképzelni, hogy egymás seggében legyünk. A férjem felnőtt korú gyereke itt lakik a városban, autóval 15 perc, de én mégis úgy érzem, hogy egymásba folyik nagyon az életünk. Pedig én a magam részéről tartom a távolságot.

Egyik kolleganőmék pedig úgy vannak, hogy kétgenerációs családi házuk van, külön bejárattal. Az alsó szinten lakik a fia, menye, unokája. A felső lakásban a még szingli fia egyedül. A telekre építettek még egy házat, ott lakik a másik fia, menye, unoka. És van egy kis szoba-konyhás épület is a telken, ott pedig ő lakik a férjével. Hát tök Hawaii lehet, pfff... (És ugye itt a külön kis családok még nem laknak egymással egy légtérben.)

2019. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!