Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hagyják hogy a...

A szüleim hagyják hogy a kisöcsém rugdossa az állatokat. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lesznek akik nem hiszik el, de a kisöcsém (3 éves) rugdossa a macskánkat, átgurul a kutyánk farkán rollerrel és felrúgja a hörcsögöt mikor a padlón mászkál és ezellen a szüleim semmit sem tesznek. Mikor a cica ivartalanítva lett és gallérja volt akkor is direkt hátukról hogy ne lássa felrúgta szerencsétlent. Általában a szüleim beérik egy "Nem szabad"-dal vagy nevetnek rajta.

A nagyobbik öcsém ugyanígy ki van akadva a dolgon mint én (övé a cica) Egyébként a kicsi a bölcsiben is verekszik, az ovónők sokat panaszkodnak rá. Próbáltam beszélni a szüleimmel erről de általában úgy végződik hogy én ne szóljak bele majd ők megoldják, meg hogy majd a saját gyerekeimet majd úgy nevelem ahogy akarom. Apukám is nagyon tiszeletlenül bánik a kutyussal. Volt olyan hogy megfogta a fejét, odahajolt hozzá és lebüfögte. Én ezen kiadkadtam és anyámmal ott röhögtek hogy ne sajnáljam, biztos még élvezte is. Idegen állatokkal nincs baj. Egyébként ne értsétek félre, mert egyetemre járt, értelmes szüleim vannak, de ebben a témában sosem értettünk egyet. Szerintük túlreagálom de szerintem meg elkényeztetik a kisöcsémet. Bocs ha túl érzékenynek találjátok a témát.



2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
97%

Magyarázd el neki, hogy ez, amit csinál, az fáj! Ha kell, akár százszor is! Ha nem használ semmi, akkor határozottan ordíts rá, hogy nem szabad. Minden esetben. Ha már a szüleidnek nincs ennyi esze.

5-ös leírta a tutit, ezt én is olvastam. Ha nem akarod, hogy szemét agresszív állat váljon az öcsédből, akkor még idejében lépjetek a nagyobbik öcséddel.

Apádnak meg gratulálok a kutya képébe böfögésért, meg a vihogásukért. :S

2019. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
13%

10-es voltam.

Nem értek egyet azzal aki azt mondja hogy később agresszív lesz a gyerek. Emlékszem én is ráléptem 3 évesen a macska farkára, es rohadtul nem tudtam mit csinálok. Azóta normális ember lett belőlem a légynek sem ártanék (szó szetint).

A kisgyerek nem direkt bántja az állatokat, ezért kell nevelni, elmondani neki hogy nem szabad stb.

2019. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
87%
ezt még olvasni is rossz volt.. Es a szüleid viselkedėse felháborító. Ha most nem tesztek valamit,akkor ez csak rosszabb lesz a kesőbbiekben. Annyit tehetsz hogy rengeteget beszélsz arrol hogy ez fáj az állatnak. esetleg ha valamit csinál az állattal te is hasonló dolgot teszel vele, hogy ėrezze az milyen ėrzės.
2019. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
81%
Egy jó nagy pofont lekevernék a kis taknyosnak, a szüleim háta mögött, ha ilyet csinálna. Tanulja csak meg hol a helye, ha a szüleid nem világítanak rá neki.
2019. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Majd ha lesz alkalom megpróbálok videót készíteni. Arra a kérdésre hogy mennyit foglalkoznak a kicsivel: Nem volt még gyerekem és nem tudom igazán mi számít jó aránynak, okoskodni meg nem akarok. Elhanyagolva nincsen annyi biztos, igazából szeretetet kap minden családtagjától. Egyébként a szüleimet is rugdosta csak apukám olyankor rácsapott a kezére és be is fejezte többnyire. Szerintem az empátia hiánya a gond nála. Hiába nem piszkál már minket, szerintem csak azért mert fél a szidástól és nem azért mert átérzi hogy az nekünk fáj.
2019. ápr. 28. 14:22
 16/42 anonim ***** válasza:
85%
Amikor ismét bántalmazza valamelyik állatot és nincsenek ott a szüleid: szépen lekeversz neki egy pofont, majd megkérdezed, tőle, hogy na jól esett, jó érzés??? Ha megint bántod a cicát akkor megint ez lesz! A szüleid nagyon elszúrták ezt. Az ő dolguk lenne megnevelni, mig nem késő!
2019. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is. Úgy lesz.
2019. ápr. 28. 14:26
 18/42 anonim ***** válasza:
89%
Én tökre beszarnék, ha a gyerekem bántaná az állatokat. Nem tudom, ezen hogy lehet nevetni.
2019. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként bután hangzik,de mikor az én öcsém volt ilyen és en sem "nevelhettem" akkor eltiltottam az állataimtól. Nem nyúlhatott hozzájuk,nem lehetett velük egy helyen. Ebben a szüleim sem gátoltak,igaz folyton piszkáltak,hogy irigy vagyok. De igazam volt,mert ők az én altalam gondozott állatok voltak.

Mikor már nagyon hiányolta őket megkért sokszor,hogy hadd lehessen velük. Ezt megengedtem,de csak az én felügyeletemmel. A végére nagyon megszeretett minden állatot.

2019. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
91%
Megnevelném, elvégre az öcsém.
2019. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!