Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hagyják hogy a...

A szüleim hagyják hogy a kisöcsém rugdossa az állatokat. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lesznek akik nem hiszik el, de a kisöcsém (3 éves) rugdossa a macskánkat, átgurul a kutyánk farkán rollerrel és felrúgja a hörcsögöt mikor a padlón mászkál és ezellen a szüleim semmit sem tesznek. Mikor a cica ivartalanítva lett és gallérja volt akkor is direkt hátukról hogy ne lássa felrúgta szerencsétlent. Általában a szüleim beérik egy "Nem szabad"-dal vagy nevetnek rajta.

A nagyobbik öcsém ugyanígy ki van akadva a dolgon mint én (övé a cica) Egyébként a kicsi a bölcsiben is verekszik, az ovónők sokat panaszkodnak rá. Próbáltam beszélni a szüleimmel erről de általában úgy végződik hogy én ne szóljak bele majd ők megoldják, meg hogy majd a saját gyerekeimet majd úgy nevelem ahogy akarom. Apukám is nagyon tiszeletlenül bánik a kutyussal. Volt olyan hogy megfogta a fejét, odahajolt hozzá és lebüfögte. Én ezen kiadkadtam és anyámmal ott röhögtek hogy ne sajnáljam, biztos még élvezte is. Idegen állatokkal nincs baj. Egyébként ne értsétek félre, mert egyetemre járt, értelmes szüleim vannak, de ebben a témában sosem értettünk egyet. Szerintük túlreagálom de szerintem meg elkényeztetik a kisöcsémet. Bocs ha túl érzékenynek találjátok a témát.



2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
37%

38-as: csak azt írtam, hogy egyszer adja vissza akkor, amikor nem tudja beköpni őket az öcsike. Lehet egyszer seggbe rúgni, stb, de nem állandó jelleggel, csak egyszer.


A makarenkói pofon se arról szól, hogy mindig durr egy pofon, hanem, egyszer, hirtelen történik.

2019. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
62%

Vajon miért van ennyi indulat ebben a három évesben? Biztos nem jó ötlet a bántalmazásról bántalmazással lenevelni.

Viszont következménye azért kéne legyen annak, amit csinál. Aki nem tud vigyázni a kutyára, és átgázol rajta a rollerrel, az nem rollerezhet egy ideig. (Ehhez persze a szülők együttműködése is szükséges, ha a nagytestvér elvette a rollert, apa ne adja vissza.)

Aki rugdossa az állatokat, az nem mehet a közelükbe, és valószínűleg a nagytesónak se lesz kedve focizni/ legózni/játszani az illetővel egy ideig. Pl. mert a bántalmazott állatát kell megnyugtatnia, és egyébként aznapra már elment tőle a kedve. Talán holnap, ha semmi ilyen nem történik...

2020. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!