Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hagyják hogy a...

A szüleim hagyják hogy a kisöcsém rugdossa az állatokat. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lesznek akik nem hiszik el, de a kisöcsém (3 éves) rugdossa a macskánkat, átgurul a kutyánk farkán rollerrel és felrúgja a hörcsögöt mikor a padlón mászkál és ezellen a szüleim semmit sem tesznek. Mikor a cica ivartalanítva lett és gallérja volt akkor is direkt hátukról hogy ne lássa felrúgta szerencsétlent. Általában a szüleim beérik egy "Nem szabad"-dal vagy nevetnek rajta.

A nagyobbik öcsém ugyanígy ki van akadva a dolgon mint én (övé a cica) Egyébként a kicsi a bölcsiben is verekszik, az ovónők sokat panaszkodnak rá. Próbáltam beszélni a szüleimmel erről de általában úgy végződik hogy én ne szóljak bele majd ők megoldják, meg hogy majd a saját gyerekeimet majd úgy nevelem ahogy akarom. Apukám is nagyon tiszeletlenül bánik a kutyussal. Volt olyan hogy megfogta a fejét, odahajolt hozzá és lebüfögte. Én ezen kiadkadtam és anyámmal ott röhögtek hogy ne sajnáljam, biztos még élvezte is. Idegen állatokkal nincs baj. Egyébként ne értsétek félre, mert egyetemre járt, értelmes szüleim vannak, de ebben a témában sosem értettünk egyet. Szerintük túlreagálom de szerintem meg elkényeztetik a kisöcsémet. Bocs ha túl érzékenynek találjátok a témát.



2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
41%

A kerdezo elmondasa szerint, oket is "bantotta" a kisteso regebben, de a szulei ilyenkor ra szoktak csapni a kezere, es azota hagyta abba. ( ez a babakori "agresszio" a gyerek fejlodesenek normalis szakasza)

Ha bantja az allatokat, lerendezik egy oda vetett " nem szabaddal. "


Nyuszikaim, egy harom eves gyerek epp a psziches fejlodesenek abban a korszakaban van, amikor az az empatikus kepessegei ki kezdenek alakulni.

Szoval, 90%, hogy nem azert bantja oket, mert buta vagy beteg felnott lesz, hanem, mert meg nincs megfelelo psziches es ertelmi fejlettsege hozza es a felnottek NEM MAGYARAZZAK el neki, miert is nem szabad...amikor oket is tesztelte az utogetessel, kvazi veressel szoktattak le rola. A gyereknem tudja, miert nem szabad, csak azt tudja, ha megteszi, akkor bantjak.

Ez okozhat benne belso feszultseget,amit nyilvan azokon tud levezetni, akik nem utnekvissza- a kisallatokon.


De nyilvan, tanacsoljuk azt, hogy az amugy is kisse elhanyagolt gyereket,akiben epp most kezdene az empatia kialakulni, ha nincs ott a szulo, akkor usse a testvere, hatha megtanulja akkor.


Kerdezo, azt tanacsolom, hogy a kistesoddal beszelgess sokat.

Macskazzatok egyutt, kozosen simizzetek, magyarazd el neki, hogy orul a cica, dorombol is, ha, ha meghuzod a farkat, megrugod, az mennyire faj neki, milyen szomorulesz akkor stb.. erd el,hogy a kistesodat erzelmi kotelek fuzze az allatokhoz.

Allits fel neki parhuzamokat. Pl ha belerug, akkor menj az ocsihez, es szolj ra (de ne kiabalj!), hogy nem szabad-mert faj neki. Emlekeztesd, neki is mennyire fajt amikor..elesett a kismotorral stb ( 3 eves gyerek azert eleg sokat esik-kel, tudsz szemelyes peldat hozni )


....

A kommentelok erzelmi intelligenciajarol pedig sokat elarulnak a korabbi valaszok..

2019. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
47%
sajnos az egyetemi diploma nem ad se intelligenciat se jo szivet senkinek. szerencseje a kisocsednek hogy nem az en kozelemben csinal ilyet mert olyat kapna hogy a masikat a fal adna az tuti, fuggetlenul hogy hany eves. allj a sarkadra es ha ilyenek a szuleid akkor vagd pofan amikor nem latjak es kozold vele hogy minden alkalommal megkapja toled ha a szulok nem lesznek a kozelben ha bantja az allatokat. azt hiszem ilyen gyerekek miatt undorodom nagyreszt a mai kolykoktol. Na a szuleidet most nem minositem de lehet hogy egy 6 oszatalyt vegzett takaritonoben tobb az EMBERSEG mint bennuk. sajnallak mert te joszivu lehetsz a familidaddal ellentetben. ez a kis troger meg ha majd kesobb a feleseget meg a gyerekeit veri vagy kinozza vissza gondolhatnak a szuleid milyen volt kicsinek es ezt ok miert hagytak ra.
2019. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
63%

# 31/32 Időpont ma 09:53


Szerintem pedig pont a te érzelmi intelligenciáddal vannak problémák! Hülyeségeket irsz!

Érdekes módon én elég sokat vagyok gyerekekkel és még a 2 éves sem üti-veri az állatokat, hanem megsimogatja! Rohadtul nem normális ha a gyerek azzal indit, hogy veri az állatokat és akkor majd egyszer kialakul nála az empátia és akkor minden jó lesz. Mivel a Kérdező családjában csak a kicsi veri őket, ezért nyilván nem egy rossz példát követ, szimplán élvezi ezt a játékot.


Kérdező, ne figyelj erre a válaszadóra. El van ájulva magától, de az amit irt nem megoldás. Majd egyszer a cica fején megy át rollerrel és akkor megnézhetitek magatokat. Nem kell agyonverni, de ha rácsapsz a kezére és keményen rászólsz és elmondod neki, hogy miért nem szabad, - hidd el nekem hatásos lesz.

2019. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
37%

A veréssel el lehet érni, hogy egy gyerek agresszív legyen és megtanulja, hogy a kisebbet a gyengébbet szabad bántani (hiszen az idősebb testvérei, akikre felnéz ezt teszik vele). A verés nem fogja visszatartani attól, hogy bántsa az állatokat, annál inkább fogja csinálni, hiszen milyen példát lát? Azt, hogy a gyengébbet szabad.

A helyes az lenne, ha az öcséddel a szüleid beszélnének és közösen tanítanátok meg neki, hogyan kell bánni az állatokkal. Rá kell szólni, ha csúnyán bánik az állatokkal. De nem megütni vagy becsmérelni kell, hanem határozottan rászólni: Nem szabad! Illetve még jó módszer, ha a rászólás után átviszed egy másik szobába, mert az kizökkenti. Illetve neked és a szüleidnek is a szomorúságot, csalódottságot kellene kimutatnotok, ha rosszat tesz az állattal, mert a haragos reakció az csak dacosságot, félelmet, ellenállást szül... A kicsit be kellene vonni az állat gondozásába: fésülésébe, etetésébe, a dolgainat tisztán tartásába.

Ha a szüleid nem nyitottak erre, akkor te csakis annyit tehetsz, hogy példát mutatsz a testvérednek és sokat beszélgetsz vele, illetve határozottan rászólsz, ha rosszat tesz. A veréssel csakis annyit érsz el, hogy még negatívabb irányba mozdítod el a fejlődését, megeríősíted abban, hogy a verekedés az egy elfogadott dolog, amit meg lehet tenni.

Nem akarlak megbántani, de a szüleid nagyon is primitívek, ha így viselkednek az állatokkal. És azok a válaszolók is primitívek, akik azt javasolják, hogy üsd meg a tesvéredet. Őszintén szólva engem megrémiszt, hogy mennyire buták itt az emberek...

2019. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha az én macskámat rugdosná, kérdés nélkül felrúgnám a kiskölköt "az égbe műhó'dnak". Még a szülők előtt is.

Nálam a macska szent.

2019. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
63%

Azért ha az én gyerekem 3 évesen ilyet csinálna, összesz@rnám magam, hogy épp nevelem a jövő pszichopata gyilkosát. Marhára nem jópofa, a szüleid meg hiába diplomások, eléggé ostobák. A lebüfögés meg primitív dolog és az is primitív aki azon nevet, hogy hogy alázzunk meg másokat (ebben az esetben épp egy állatot).


Egyébként a "cuki" kistesód most még csak az állatokat bántja, a következő lépcső majd az ovistársak, aztán ha nem tetszik neki otthon valami, akkor ti lesztek az "áldozatok". Egyébként tipikus CSOK-os gyereknek tűnik, nő mint a gomba, aztán sz@rni arra, hogy milyen ember lesz belőle.


Én is azt tudom tanácsolni amit a többiek: ha a szülők nem látják, akkor 1 tockos (vagy 11, amíg meg nem tanulja).

2019. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
77%

Jópofák ezek az önjelölt pszichológusok a gyakorin, de maradjunk abban, hogy NEM AZ A NORMÁLIS, ha ennyi idősen bántják az állatokat/gyengébbeket. 50-ből 1 ha megteszi, de az defektes is...


A kisgyerek figyelmetlen, nem érzi ha fájdalmat okoz, nem úgy nyúl az állathoz, nem óvatos. Ez vele jár, gyerek. Ilyenkor el kell MAGYARÁZNI, hogy mit miért szabad.


Az a gyerek aki szándékosan okoz fájdalmat (igen, van ilyen is) és szándékosan bántja a gyengébbet, azzal nagyon nem stimmel valami. Akkor sem, ha csak 3 éves.

2019. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
27%

Miért tanácsoljátok, hogy verje a kisöccsét? Azt hiszitek, hogy a verés mindent megold? Ez a lusta és buta szülők felfogása.


[link]


röviden: a rendszeres fizikai erőszak (ha az csak egy pofon vagy kézracsapás is), azt váltja ki a gyerekből, hogy az agresszióját másokon vezesse le: vagyis kiabálni, verekedni fog és dacos lesz, ellentmond. Ennek a viselkedésnek az áll a hátterében, hogy a szülő azt a példát mutatja a gyerekének, hogy szabad másokat megütni, illetve a haragot így kell kimutatni.


Mindenki vonja le a maga következtetését a cikkből. Vad, rugdosó, óvodában verekedő, állatkínzó kisöccs? Miért is viselkedne másképp, ha a szüleitől azt látja, hogy a kutya képébe böfögnek és bántalmazzák, ha rosszat tesz? És azt javasoljátok, hogy most a testvére is verje?

Persze miért is javasolnám az ilyen konzervatív és beszűkült látókörű embereknek, hogy olvassanak többet és beszélgessenek a nevelési tanácsadóval? Ráadásul mostanában csak a CSOK miatt vállal gyereket sok pár. Az ország csak úgy termeli ki magából az elhanyagolt, bántalmazott gyerkeket, akik felnőtt korban narcisztikusak, szociopaták, vagy pedig depressziós, alkoholista, drogos életmódot folytatnak majd.


Egy kis olvasnivaló, (angolul is). Ha csak egy ember kinyitja tőle a csipáját, már megérte bemásolnom:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
38%
Na mi lett kedves kérdező?
2019. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
44%
Én elköttetést javasolnék az anyának, nehogy még több jövendôbeli pszichopata selejtet potyogtasson ide...
2019. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!