Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hagyják hogy a...

A szüleim hagyják hogy a kisöcsém rugdossa az állatokat. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lesznek akik nem hiszik el, de a kisöcsém (3 éves) rugdossa a macskánkat, átgurul a kutyánk farkán rollerrel és felrúgja a hörcsögöt mikor a padlón mászkál és ezellen a szüleim semmit sem tesznek. Mikor a cica ivartalanítva lett és gallérja volt akkor is direkt hátukról hogy ne lássa felrúgta szerencsétlent. Általában a szüleim beérik egy "Nem szabad"-dal vagy nevetnek rajta.

A nagyobbik öcsém ugyanígy ki van akadva a dolgon mint én (övé a cica) Egyébként a kicsi a bölcsiben is verekszik, az ovónők sokat panaszkodnak rá. Próbáltam beszélni a szüleimmel erről de általában úgy végződik hogy én ne szóljak bele majd ők megoldják, meg hogy majd a saját gyerekeimet majd úgy nevelem ahogy akarom. Apukám is nagyon tiszeletlenül bánik a kutyussal. Volt olyan hogy megfogta a fejét, odahajolt hozzá és lebüfögte. Én ezen kiadkadtam és anyámmal ott röhögtek hogy ne sajnáljam, biztos még élvezte is. Idegen állatokkal nincs baj. Egyébként ne értsétek félre, mert egyetemre járt, értelmes szüleim vannak, de ebben a témában sosem értettünk egyet. Szerintük túlreagálom de szerintem meg elkényeztetik a kisöcsémet. Bocs ha túl érzékenynek találjátok a témát.



2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy jártak egyetemre a szüleid, de értelmesnek nem nevezném őket.

Értelmes ember nem tűri el egy háromévestől, hogy kínozza az állatokat, hanem ráneveli, hogy ezt nem szabad. Apád is egy proli, ha ilyeneket csinál a kutyával.


Hidd el, a diplomával nem mndig jár együtt az ész.

2019. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
65%
Rúgd fel a kis köcsögöt, ahányszor felrúgod annyiszor fogja legközelebb megfontolni, hogy ő is felrúgja-e az állatokat.
2019. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
60%

Amikor biztos, hogy nem tudna beköpni, egyszer visszaadnám, ahogy bánik az állatokkal.


Én befenyetínék, hogy öcsikének innentől kezdve vagy példát mutatnak állattartásból, vagy oda lesznek adva valakinek és a nagyobb öcsi megy a macskával másik családhoz, gyámosok jóvoltából.


Ja, még az állatkínzásért 3-6 év letöltendő börtönt is említheted, mert ez így igaz, nem humbug.

2019. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
82%
21-es: pont az utolsó soraidat szoktam gyakran emlegetni, hiába van készülőben a diplomám.
2019. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
84%
" Egyetemre járt, értelmes szüleim vannak." Nem, neked nincsenek értelmes szüleid. Gyermeknevelésre alkalmatlan idióta prolik. Aki az állatokat nem tiszteli, az mástól se várjon tiszteletet. Nemtudom, neki mondjuk hogy esne, ha valaki megfogná a fejét és az arcába okádna. Attól még, mert kisebb intelligencia az állati faj, még érzéseik vannak...
2019. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
41%

Nem szabad hagyni, hogy egy kisgyerek rugdossa az állatokat, de nem az a megoldás, hogy egy bölcsist megpofozunk. Attól csak azt tanulja meg, hogy ha te látod, nem rugdalja, viszont ha te nem, akkor sokkal jobban.

Meg kell vele értetni, hogy ez nem jó az állatnak. Ezt egy 3 éves is megérti, ha beszélnek vele erről. Lehet hivatkozni arra, hogy ha már beütötte magát, az mennyire fájt neki. Meg szokták érteni a gyerekek, pláne ha elég következetesek a szülők.

Ebben az esetben viszont ezt neked egyedül kell megoldani, ez nehezebb lesz, de ha ügyes vagy előbb-utóbb sikerül. Mindenesetre ha ott vagy, ne hagyd, hogy bántsa az állatot.

Persze e

2019. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
34%
Bocs, előbb ment el. A nagyobbik öcséd segíthet neked ebben!
2019. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
35%
Olyan 3 éves korig egyrészt az empátia még egyszerűen nem alakult ki (az agy fejlődésének sajátossága), illetve az állatok szadizása is normális viselkedés - ezt úgy értve, hogy nem szándékosa bántja az állatokat. Minden kisgyerek rápróbál erre, a különbség ott van, hogy ezzel kapcsolatban mire tanítják meg. Mostanában fog kialakulni benne az empátia, még lehet építkezni rá.
2019. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy a szüleid egyetemre jártak még nem jelenti azt, hogy nem sötét tirpák bunkó gyökerek...ahogy a mellékelt ábra is mutatja.
2019. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
49%

Olyan pofont adnék neki, hogy a macska adja a másikat!

Neveld meg nyugodtan, ha a szüleid nem képesek rá.

Csoda hogy az állatok ezt tűrik.

2019. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!