Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint sokat költök...

Anyukám szerint sokat költök kajára, de nekem egyetem és munka mellett nincs időm és kedvem sem főzni. Szerintetek ez tényleg olyan sok?

Figyelt kérdés

Napi 3-4 ezer forintot költök kajára, Budapest belvárosában.


Az albérletem teljesen egyedül fizetem, a számláknál néha beszálnak, illetve a ételt Ők fizetik.


Anyukám szerint olcsóbban kéne megoldanom az evést, de szerintem nem nagyon lehet, viszont ezt nem hiszi el, mert agglomerácóban laknak és a kifőzdék, éttermek, pékségek ott akár 50% is olcsóbbak.


Szerintetek is sok, vagy pont jó amit költök?


2019. máj. 2. 15:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Előre szokott a utalni a csekkekre, meg a kajára, de általában elfogy hamarabb és még kérnem kell.
2019. máj. 2. 15:36
 12/61 anonim ***** válasza:
89%
Mi 3-an eszünk kb 90 e- ből egy hónapban és nem spórolok semmin mert költhetnénk többet is. Igaz fözök vagy rendelünk menüt, reggeli szendó otthonról vagy egy péksüti.
2019. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
9%
nem sok, teljesen átlagos
2019. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
78%

Múltkor, pár hete már kiìrtad ugyanezt. Minek még egyszer?

A lőtèri kutyát sem érdekli, hogy mennyit költesz kajára, amíg a saját pénzed megy rá. Ha a szüleid fizetik, akkor tényleg visszább kéne fognod. Havonta 90-120 ezer forintbòl egy több tagú család jól lakik. Rengeteg pénz ez.

Persze elhiszem, hogy napi szinten nem tűnik soknak, de hosszú távon ez rengeteg. Mi a párommal kb 60-at költünk havonta kajára ketten összesen. És nem palizeren meg virslin élünk, minőségi kajákat veszünk és rengeteg tenger gyümölcsét.

Ha magadra főzöl, sokkal olcsóbban meg lehetne oldani. Elhiszem, hogy munka meg suli mellett nincs kedved már, de rengeteg kaja max fél óra mindennel együtt. 2-3 naponta nem olyan nagy kunszt összedobni valamit szerintem.

2019. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sok. Én is voltam egyetemista, főzni se volt kedvem, sosem voltam otthon, dekb. fele ennyiből megoldottam a kaját, hetente 1X max. kirúgtama hámból és rendeltem egy pizzát vagy ettem drágábbat.
2019. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
79%
Naponta 3-4 ezer??? Mit eszel, de komolyan? Ébrednek lehet enni menüt (én nyx 800at költök rá), reggel, este kenyér felvágottal, sajttal, zöldséggel, esetleg még tej. Mi kerül neked ennyibe?!
2019. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
87%

Ha pl heti 1* fozol egy nagyobb adag valamit, ami 2 napra eleg, akkor kb masfel ora alatt sporoltal 5-6000 ftot.

Es azert, a fozesnel sem kell minden etel mellett mindig ott allni. :)

Ha van fozve, azt meg tudod enni 2 napig v vihetsz munkahelyre is belole.

Egyszer-egyszer szand ra azt az idot (azert masfel orad tuti van :), fozz tobbet es fagyassz le 1-1 adagot.

Csak elo kell kapni kesobb.


Melohelyi etelt, ha pl kevesnek erzed, teletalat es tsait lehet ki kellene probalnod.


Nagyon SOS helyzetre legyen otthon mindig 1-2 csomag szarazteszta es vmi uveges szosz, zacskoslevesek stb..

Ezek olcsok es 20 perc alatt megvannak- egyetemistakent, ho vegen kb eletet mentett.

2019. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
90%

14# vagyok, egyébként nekem nem lenne pofàm így letarhàlni a szüleim. Nem az a baj, hogy támogatnak, hanem hogy hiába mondják, hogy ez sok kajára, nem érted meg. A készételek drágák, ez van.

Fél liter jegeskàvét otthon kihozol 100 forintból. Gyorsétteremben meg egy ezres.. Multiban a palackos is legalább 300. Ugyanez a többi kajánàl, ha készen veszed nagyon drága.

2019. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
55%
Majd ha elkezdesz hízni ettől a szemét kajától, akkor lesz időd főzni
2019. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is sok. Mi ketten eszünk heti 8 ezerből, én meg a feleségem.
2019. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!