Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, aki megbánta, hogy...

Van olyan, aki megbánta, hogy gyereket csinált?

Figyelt kérdés
Tudom, ezt nem "illik" bevallani. Meg attól lehet, hogy valaki szereti a gyerekét, de úgy van vele, hogy rossz döntés volt. Vagy legalább nem akkor, nem azzal az emberrel stb. Vagy pl rájött, hogy alkalmatlan rá teljesen?

2019. máj. 7. 00:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%

Több ilyen ismerősöm van. Egyik rokonom (nő) egyik nap el is hagyta a gyerekeit és azóta vissza se nézett rájuk. Pasiknàl ez sajnos még gyakoribb.

Én annyit tudok tanácsolni, hogy aki nem szeretne gyereket, az ne engedjen a párja nyomàsàra sem. Illetve mindig védekezzen megfelelően.

Nem túl egészséges helyzet a kérdésben vázolt. A gyerek meg nem is tehet róla, mégis megszívja.

2019. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Igen, van.
2019. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
97%
Van. Anyám pl sokszor bevallotta. Kamaszkoromban nagyon hargudtam magamra és szarnak éreztem magam emiatt, de aztán rájöttem, hogy ez nem róható fel egyikünk hibájaként sem mert az ok egyszerű. Nem így képzelte el a gyereknevelést, hiába akarta a gyereket. A semmire szült 19 évesen és gondolom mindenféle romantikus elképzelései voltak amibe a szaros pelenka és a vírusos hányás nem fért bele. Meg maga az, hogy folyamatosan áldozatot hozz a gyeredért. Tehát csalódott és ebből kifolyólag megbánta. Nem hibáztatom, mindenki lehet hülye fiatalon, az én gyerekkorom el lett b*aszva az anyám hülyesége miatt (nagyon durva veréseket kaptam és érzelmi bántalmazást) de innentől kezdve mostmár illik talpraállnom mert nem foghatok rá minden sikertelenséget anyám elb*aszott nevelési szokásaira.
2019. máj. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
60%

#10

Ne aggódj, ez nem marad így örökké. :)

Még 2 év, és lesz ovis gyereked, akivel már egész izgalmas programokat lehet csinálni, és neked lesz öröm, hogy megmutathatod neki a világot. Újra felfedezed vele, milyen buli az állatkert, cirkusz, gyermekvasút, homokvárat építeni, strandra menni... Mikor sulis lesz, egyre többet jár össze a barátokkal. Rengeteg szabad délutánt hoz ez nektek.

Mikor betölti a 16-ot, már örülsz, ha aludni hazajár és néha összefutsz vele. 😂😭 (Erős túlzással, persze.) Észre se veszi, ha ketten elmentek moziba, és kimondottan örül, ha ti hétvégén leléptek, ő meg otthon marad. 😉

A korai gyerekvállalás az a jó, hogy 40 körül jobban élvezel egy prágai városnézést, mint két nap punnyadást egy gyógyfürdőben, beutalóval, a nyugdíjas klubbal.

2019. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
38%
#9: ne bánkódj, hogy túl hamar jött. Gondolom nem 19 éves vagy. Nagyon hamar eljön az az idő, amikor megint kettesben maradtok, és utazhattok, pihenhettek, mert a gyerek inkább a barátaival van. Hamarabb eljön ez zanidő, mint gondolnád. 15 éves a fiúnk. Hétvégente alig látjuk. Kb enni és aludni jár haza. Hétköznap meg olyan bődületes programjaink nincsenek.
2019. máj. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%
Anyám megbánta, ezt kiskoromban és most is elmondja néha. Okos nő amúgy, ha nem megy férjhez 18 évesen és nem szül három gyereket, akkor ma nem ápoló, hanem orvos is lehetne, és elvált se lenne, meg testileg, lelkileg sem lenne ilyen leharcolt. Szerencsére az ő példája hamar ráébresztett, hogy a gyerekvállalás csak egy társadalmi kényszer, amit jobb elkerülni. Amúgy nem adott megfelelő anyai szeretetet, és én sem tudom mi az a nagy őszinte szeretet amit érezném kéne iránta pár előző hozzászóló szerint. A gyerek nyilván ragaszkodok a szüleihez amíg védtelen, a túlélésé érdekében, de ez egy olyan ösztönös dolog, ami elmúlik. Ezt nevezni a legnagyobb szeretetnek amit valaki érezhet? Szomorú.
2019. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
25%
#17. Nyilván a saját szomorú történetedből indulsz ki, de szerintem nagy bunkóság szánalmasnak nevezni valakit azért, mert a szülője/gyereke iránti szeretete a legerősebb.
2019. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
38%

Én nem bántam meg,nagyon nem!Sőt még pár évvel korábban szerettem volna, csak a párom nem érezte magát hozzá érettnek. Most 9 hós a babánk, életünk értelme. 😊


Azt, h "gyerek csinalas" rengetegszer használják. Ebből nem kell ügyet csinálni. Én is szoktam használni, amikor felhuznak azzal egyes emberek, h én csak itthon vagyok a gyerekkel. Erre szoktam válaszolni, h megcsinálni könnyű a gyereket, lehet velem cserélni 1 napot.

2019. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
18as: Olvasd vissza, 7es válaszolóra utaltam. Szerinte az az egyetlen igazi szeret, amit egy gyerek adhat, pedig az csak a túlélés egy eszköze. A felnőtt gyerek már hogyhogy nem szeret olyan igazian és tisztán? Lehet szeretni egymást, de ez gyerek szeret a legjobban a világon dolog túl van misztifikálva.
2019. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%
Igen en megbantam. Szeretem a fiam, megőrülnék ha valami baja lenne, nem élnem tul en sem ep ésszel... De! Megbantam azert. Az csak egy dolog, hogy most már semmi sem lesz olyan mint Őelőtte.. Es az apja is viszonylag normalis ember. De! Most lesz 4 éves a fiam, es rengeteget változott a hátrányára a ferjem. Hiaba igyekeztem, hogy ne higgye azt, hogy mostantól minden az en dolgom... Megis megkattant. Pedig alapbol tenyleg normalis ferfi. Ha most nem lennék a gyerek miatt beleragadva, mar reg leleptem volna. Ugyanis egy masodpercig nem tűrök semmilyen hülyeséget. Most igen. A gyerek miatt. Imadja az apjat, es ő is a fiát. Nem elunk rosszul. Itt nem az anyagiakra gondolok.. De siman csak parkapcsolatban, gyerek nelkul, akar hazassagban nem maradnek benne így... Ja es 7 ev utan szultem, addig együtt is laktunk, meg atmentunk jopar nehezsegen. De rajta is van egy nyomas miota gyerek van, rajtam is, hiaba van enidonk, mi időnk... Nem olyan. Es nekünk jo volt a kapcsolatunk a gyerek elott. Ha belegondolok hogy sokan azert akarnak gyereket hogy az hekyreteszi a kapcsolatat... Hat uristen😱
2019. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!