Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, aki megbánta, hogy...

Van olyan, aki megbánta, hogy gyereket csinált?

Figyelt kérdés
Tudom, ezt nem "illik" bevallani. Meg attól lehet, hogy valaki szereti a gyerekét, de úgy van vele, hogy rossz döntés volt. Vagy legalább nem akkor, nem azzal az emberrel stb. Vagy pl rájött, hogy alkalmatlan rá teljesen?

2019. máj. 7. 00:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
20%

Én már 57 vagyok, nő.Három gyereket neveltünk fel.Az életemben mindent, szó szerint mindent elszúrtam.Egyetlen egyet nem, azt hogy lett 3 gyermekem, akiket tényleg nagyszerű embernek sikerült nevelni.Mindenféle téren.

Az egész életemnek ők az egyetlen sikeres részei.Minden más melléfogás volt.

De olyan hamar elröpül az a pár év, elmennek a gyerekek.Itt maradtunk ketten, és rájöttünk hogy egymással semmit nem tudunk kezdeni, kiürült az életünk.Míg család voltunk működtünk, jó volt minden, most meg nem tudunk pár lenni, csak idegenek vagyunk.

2019. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
83%
Van olyan, aki nem?
2019. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
39%

#23: Kétlem :)


Európai viszonylatban Magyarországon elég nagy hiba gyereket vállalni, mert hacsak nem vállalkozó az ember és van mit a tejbe aprítania, mégiscsak nehéz megteremteni egy jövőt a gyerekeknek, állandó feszültséget fog okozni bármilyen házasságban vagy kapcsolatban


Én férfiként személy szerint nem mernék gyereket vállani addig amíg 35-40 éves nem leszek, és ki nem alakítottam a megfelelő anyagi hátteret: ott még akkor is ott lesz a kihívás hogy egy olyan 30 körüli nőt találni aki hajlandó felvenni az anya szerepét munka mellett



Nehéz... kivitelezhető, de nagyon nehéz lehet

2019. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Metionin ***** válasza:
100%
Van hát, egy csomóan. Én azt vettem észre hogy akik be is vallják, azok idősebbek és azért lett gyerekük mert eszükbe sem jutott hogy ez választható dolog. Több most 50-60 éves nőtől hallottam hogy ha újra fiatalok lehetnének, nem szülnének vagy megállnának 1 gyereknél. Többek között anyám is megbánta hogy nem a megfelelő férfival, nem a megfelelő körülmények közé vállalt gyereket.
2019. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
06:29, miért nálad a fán terem a gyerek? Nem magától lesz legjobb tudásom szerint. Szeretet meg köszönöm, megvan. De nem is értem, ez hogy jött neked.
2019. máj. 7. 17:56
 26/28 anonim ***** válasza:
9%

"Európai viszonylatban Magyarországon elég nagy hiba gyereket vállalni, mert hacsak nem vállalkozó az ember és van mit a tejbe aprítania, mégiscsak nehéz megteremteni egy jövőt a gyerekeknek, állandó feszültséget fog okozni bármilyen házasságban vagy kapcsolatban



Én férfiként személy szerint nem mernék gyereket vállani addig amíg 35-40 éves nem leszek, és ki nem alakítottam a megfelelő anyagi hátteret: ott még akkor is ott lesz a kihívás hogy egy olyan 30 körüli nőt találni aki hajlandó felvenni az anya szerepét munka mellett



Nehéz... kivitelezhető, de nagyon nehéz lehet" Ezt miért is kellett ennyire lepontozni? Valamennyire feministának vallom magam, de nem értem ebben mi a sértő az ide író nőknek.

2019. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
86%
#26, én személy szerint férfiként azért pontoztam le, mert a párkapcsolatot anyagi-reproduktív érdekközösséggé degradálja, ahol az érzelem meg se jelenik... ez meg szerintem pont ugyanolya káros megközelítés, mint a "csak a szívedre hallgass" szélsőség... sikítófrászt kapnék, ha egy nő azért választana, mert el tudom tartani jövendő gyerekestül, ahogy előbb kötném fel magam, mint hogy az alapján válasszak nőt, hogy ki hajlandó 30 évesen gyereket szülni tőlem...
2019. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok. Azért tettem fel a kérdést, mert általában azt lehet hallani, hogy ha vki nem akar gyereket, nekitámadnak, meg hogy pedig megtudná, milyen jó, később majd megbánja, hogy nem lett stb. Az ellenkezőjéről nem szoktak beszélni, meg hogy azért nem csak móka és kacagás az egész.
2019. máj. 7. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!