Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősebb, tapasztaltabb anyák...

Idősebb, tapasztaltabb anyák segítségét KERESEM! Van valakinek tapasztalata arról, hogyan lehet "felnyitni" egy 23 éves fiú szemét arra, hogy meglássa, a barátnője/élettársa kihasználja, átveri?

Figyelt kérdés
Hogy tudom anyaként segíteni ezt a folyamatot, hogy minél előbb észrevegye? Egyáltalán tudom-e? Van-e erre valakinek módszere, tapasztalata? Rendkívül rafinált a nőci és jó a tanácsadója is, engem is megtévesztett egy ideig. Nem féltékeny vagyok! LÁTOM, HOGY TÉVES ÚTRA LÉPETT A GYEREKEM! MÁR AZ ÖSSZES BARÁTJA ELMARADT MELLŐLE, ELIDEGENÍTI TŐLEM IS.
2019. máj. 10. 22:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó két kommentet író válaszoló: nem kellene a te történetedet rávetíteni egy másikra. Persze, ehhez kellene tudni egy kicsit elvonatkoztatni.
2019. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!

Idősebb szemét sem lehet felnyitni :-(

Hozzászólásod ezen részére:

" igen, tudom, értem, a szülői minta. "


Barátnőm is hangoztatta, hogy nevelés kérdése. Aztán megszületett a második gyermeke, ugyanaz a minta, ugyanaz a nevelési módszer mellett és bizony voltak nehézségei.

Volt osztályfőnököm magyar/történelemszakos tanár örökbefogadott egy kisgyermeket. Annyit mondott, hogy az egyetemen tanult nevelés/pszichológia tekintetében az egy töredék, emert vannak a gének és a közösség, ami hatással van a gyermekre.

2019. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Kedves 19/21 es+ A kocsit azért vettük neki, hogy megsegitsük az induláskor. Nem kértem volna vissza, a fiam maga ajánlotta, mert másik autót vett magának. Teljesen más tervei voltak, mint ami történik, most. A lakrészét én rendeztem be, a férjemmel közösen megvettünk neki mindent az utolsó kanálig. Támogattam, nem vettem el tőle pénzt. azért is tudott gyűjteni. Mindent elvihetett magával, amikor elköltözött. Vannak hibáim, igen, de nem gondolom, hogy mártir anya lennék.
2019. máj. 11. 10:55
 24/37 anonim ***** válasza:
85%

Hogy ne befolyásoljanak, nem olvastam ezidáig a válaszokat.

40es pasiként emlékszem, amikor az első komolyabb barátnőm lett, hogy a szüleim mennyire próbáltak rávilágítani az illető hölgyemény, rám nézve negatív hatásaira. Sikertelenül. Mentem a magam feje után, az intelmeket kritikaként azonosítottam és mégjobban ellenálltam.

Sajnos az idő bebizonyította, hogy nem volt jó a kapcsolat.

4 évvel idősebb volt, amiből eleinte kettőt letagadott.

Állandóan drámázott, cirkuszolt, birtoklási mániás jelenetei voltak. A családom ellen akart hergelni, sajnos sikerrel. Én 19-20-22 évesen azt hittem, hogy ez így van rendjén. Nagyon nem, pedig. Ám elkeseríteni nem akarlak, sajnos a tapasztalat adagját ebben a földi létben mindenki maga szedi össze magának. Legnagyobb sajnálatomra nem lehet mindent kiküszöbölni. Pedig én is azzal értenék egyet, de sajnos nem így működik.

Amit tehetsz, bár távol áll tőlem az, hogy játszmára buzdítsak bárkit, hogy nagyon kedves vagy a menyjelölttel és a fiaddal is, egy rossz szót nem szólsz, csak éppen a mosolyon kívül semmiben nem támogatod a kapcsokatukat. Érd el, hogy a srác tapasztalja meg a saját bőrén, hogy ez nem jó neki. Akkor lépni fog. De külső sugallatra nem.

2019. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
30%
Végigolvastam, és nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Vele nem nagyon tudsz mit tenni, de ha a helyedben volnék, mindenképp keresnék szaksegítséget ennek a folyamatnak a megértéshez, feldolgozásához. Ha kiderül, hogy neked is volt benne szereped: azért, ha meg abszolút nem: azért.
2019. máj. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
32%
Sehogy. Bármit is mondasz olaj a tűzre. És ez így van jól. Felnőtt fiad társat választott. Ebbe bele kell nyugodnod. Amit leírsz nem igazán stimmel. Összejött egy lánnyal, odaköltözött a lány az általatok kialakított külön lakrészbe a fiadhoz. Mondod h berendeztétek, kocsit vettetek a fiadnak. Miért költöztek el? Ahhoz, hogy az általad leírt körülmények közül valaki inkább elköltözzön - ha csak nem saját lakást vettek- az kell hogy a fiad vagy a barátnője olyan helyen találjon munkát ahonnan már az ingatlanotok messze esik. Mivel erről egy szót sem írsz, sőt a lány nem dolgozik rendszeresen a fiad állásváltoztatását is megemlítenéd a kérdésed okán. Így feltételezem, hogy konfliktus volt köztetek ezért döntöttek úgy, hogy elköltöznek tőletek. 150.000 Ft rezsitartozást a fiad hátrahagyott? A te nevedre jöttek a számlák, akkor addig is tudtad, hogy nem fizetik be/utalják át a rezsit. 150.000 rezsi tartozás az 5-6 havi nem fizetést jelent. Ezen is el lehet gondolkozni..Az is abnormális hogy rá tudtál nézni a fiad számlájára. Mégis mi oka lehet egy szülőnek, hogy a dolgozó felnőtt gyerekének a számlájához hozzáférése legyen? az hogy irányítás a kezében legyen..Ez nem normális. Ha találtál volna rajta pénzt akkor kiegyenlíted a rezsit belőle simán? Nem érzed hogy ezek, mennyire nem stimmelnek. Ajándék autót...minek vettetek, ha nem szántátok a fiadnak csak akkor ha úgy viselkedik, ahogy nektek megfelelő. Vettetek volna saját névre autót, akkor nem lenne mit a szemére vetni a fiadnak, hogy elvitte. Így még jó hogy elvitte...
2019. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnállak kedves kérdező. Ismerem a problémát, mert ugyanebben a cipőben járok, csak nekem a lányomat használja ki, veri át a a pasija. Amikor szóltunk, hogy nézzen körbe mi történik, mi lettünk a közellenség. Már ott tartunk, hogy akár rá is hagynám, de a pasi olyan szinten tömi a fejét hülyeségekkel, hogy már tőlünk is teljesen elidegenítette. A saját kisebbségi komplexusait úgy kompenzálja, hogy mindenki hülye, csak ő az okos, ez a kis naív meg beveszi és most mi vagyunk a gonosz szülők. Viszont itt többnyire éretlen gyerekek válaszolgatnak, akik nem tudják milyen szülőnek lenni és milyen az, amikor a szülő húsz éven át mindent megtesz a gyerekének, majd egy kis senkiházi elmarja tőle, csak mert ő még nem lát át a szitán. Viszont megoldást én sem tudok, és hogy kivárni, míg rájön fél év kell, vagy fél élet, az szintén csak szerencse kérdése.
2019. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
40%

Itt senki nem tud elvonatkoztatni a saját maga vélt, vagy valós sérelmeitől.

Én anyaként,es egy hárpia anyós menyeként azt mondom, a fiad megy a farka után es nem tud józanul ítélni.

Az ilyesmire még tizenéves korban kell felkészíteni a gyerekeket.

2019. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Kedves 26/28 as. A rezsi azért gyűlt össze, mert átalánydijas vagyok a gázszolgáltatónál. a lakrésznek külön gázórája van, ezt egyébként korábban nem fűtöttük. nemrég küldték az éves elszámolást, ezért volt ez az összeg. a számlán volt pénz, de jelentős összeg eltűnt. nem vettem le semmit és nincs is szándékomban, kifizettem helyette. nem irányitok, hanem igyekeztem terelni a gyerekem. a többit meg korábban leirtam. Te egyébként anya vagy? de azért köszönöm a hozzászólásod.
2019. máj. 11. 16:47
 30/37 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, ha a fiaddal beszélsz, semmiképpen ne mondj semmi rosszat a barátnőjére. Azzal csak késlelteted a történéseket. Gondolj bele, a fiad állandóan olyan pozícióban lesz, hogy védenie kell a csajt, Tőled. Így nem is fogja (illetve sokkal később fogja) meglátni a nő hibáit, mert mindig védenie kell, Veled szemben. Ne mondj rá semmi negatívat, ez a legjobb stratégia.

Amúgy a rózsaszín köd hamar felszáll, ne folyjál bele az életükbe semmilyen szinten (anyagi segítséget se adjál.) Majd történnek a dolgok maguktól is, ha hagyod őket, minél előbb kitisztul a fiad feje.

2019. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!