Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősebb, tapasztaltabb anyák...

Idősebb, tapasztaltabb anyák segítségét KERESEM! Van valakinek tapasztalata arról, hogyan lehet "felnyitni" egy 23 éves fiú szemét arra, hogy meglássa, a barátnője/élettársa kihasználja, átveri?

Figyelt kérdés
Hogy tudom anyaként segíteni ezt a folyamatot, hogy minél előbb észrevegye? Egyáltalán tudom-e? Van-e erre valakinek módszere, tapasztalata? Rendkívül rafinált a nőci és jó a tanácsadója is, engem is megtévesztett egy ideig. Nem féltékeny vagyok! LÁTOM, HOGY TÉVES ÚTRA LÉPETT A GYEREKEM! MÁR AZ ÖSSZES BARÁTJA ELMARADT MELLŐLE, ELIDEGENÍTI TŐLEM IS.
2019. máj. 10. 22:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
61%

Elég beteg dolog hogy nezegeted a 24 eves fiad bankszamlajat.

Nekem itt inkabb olyan erzesem van hogy nem vagy képes felfogni hogy a fiad felnőtt és kell engedned. Már nem anyuci kicsi kicsi fia.

2019. máj. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%
Semmit nem tehetsz majd rájön.elöbb utóbb ha igaz amit írsz nöröl.minden szamár a saját maga kárán tanul.
2019. máj. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg jól látod a helyzetet, akkor előbb utóbb észre fogja venni. Én nem avatkoznek közbe többet, még ha nehéz is.
2019. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%
Már én is idős férfi vagyok, bár anyák segítségét kéred. Nincs segítség. A szerelem, az érzelmek mindent felülírnak. De nem is kell senkit befolyásolni, mert az részben ellenkezést vált ki, részben a fiad soha nem fog tanulni a saját hibáiból. Mert hamis a mondás, hogy az okos a mások hibáiból tanul, csak a saját hibánkból lehet tanulni. Inkább állj ott némán a fiad mögött, hogy ha majd hanyattesik, legalább puhára essen.
2019. máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%
Jól írja utolsó, mindenki csak a saját hibájából tud tanulni. Hagyd őket békén, egyszer majd rájön ha felszáll a köd
2019. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Megerősitették bennem azt, hogy jó irányban gondolkodom, bár a véghezvitele nem egyszerű. A fiam bankszámlájához hozzáférésem volt, de évek óta rá sem néztem, saját maga intézte a pénzügyeit. most azért tettem, mert 150 ezer forintos rezsiszámlát hagyott itt nekem (külön órákon mért saját tartozás, az én nevemen lévő számlák)nem nyultam a számlájához, kifizettem helyettük, muszály volt. nem vitatkozom ezen sem, kértem, de csak halogatta. az autót én vettem egy éve, hogy munkába tudjon járni, megsegitettem, Az eladását tervezte és hogy visszaadja a pénzt.Magával vitte azt is. igy az én keservesen megkeresett pénzemről is szó van. de ez már mind veszett fejsze. sokkal nagyobb baj, ami a gyerekemmel történik. Mindenkinek köszönöm a választ!
2019. máj. 11. 08:47
 17/37 anonim ***** válasza:
86%
Én idősebb, tapasztaltabb anyuka vagyok. Egy kérdésem lenne: A te szüleid mit szóltak ahhoz, hogy összejöttél egy tizenmilliós tartozással rendelkező, több gyerekes apukával, aki veled neveltette fel a gyerekeit és részben fizettette a tartozásait?
2019. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
42%

Én imádom az ilyen egyoldali anyós kérdéseket amúgy. Az elején azt gondoltam, hogy az én anyósom írta ki, csak más életkorral meg élettársi viszonnyal :D

- "már az összes barátja elmaradt mellőle": a párom kihajította a korábbi baráti társaságát, mivel én szörnyeteg rávettem, hogy tanuljon tovább és kicsit túllendült az "ülünk a bót raktárába' azt lopott sört iszogatunk munka helyett" kaliberű haverjain.

- "elidegeníti tőlem is": én ugyan nem vagyok semmiféle kontaktban anyóssal, de mindig hagytam, hogy a férjem akkor beszéljen és találkozzon vele, amikor akar. Miután egy stresszes hónapban annyira kikészítette, hogy hazajött és velem kezdett ordítani, észrevette magát és megszakította vele a kapcsolatot. Anyós egy energiavámpír mártír helikopteranya, jobb se kell :)


Kár, hogy a kiegészítésnél dőlt az elméletem, anyós nemhogy adott volna a fiának, még azt a pénzt is ellopkodta mindig, amit a rokonsága küldött férjemnek alkalmakra majd azt hazudta nekik, hogy elverte hülyeségekre. Pedig az egész falu úgy tudja ám, hogy én vagyok a szemét rbanc aki mossa a fiacskája agyát és eliltotta tőle, pedig Ő a legjobb anya a világon! :D

Egy ötöst rá, hogy a kérdező a másik fele :D

2019. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
30%

A nagy baj ami történik a gyerekeddel, az te vagy. Ha a nevén van a kocsi, oda viszi, ahova nem szégyenli, nem kötelezheted hogy eladja, visszaadja a pénzt. Miért is akarta eladni és visszaadni a pénzt, ha a munkábajáráshoz kellett neki a kocsi? Ahelyett, hogy betörlesztette volna neked az árát? Ja, persze, azért, mert mártíranyu addig idegelte vele, hogy még kocsit is vett neki és mégis hálátlan, hogy inkább visszaadta volna az egészet a fenébe.

Ha veled élt, nyilván nem volt eleresztve anyagilag, gondolom kellett neki az a pénz, hogy elmenekülhessen tőled a fenébe. Azért nyugodtan áltasd magad, hogy nem te voltál a hibás, az minden problémát megold - ja, nem :D

2019. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Fiatalon elvesztettem a szüleim,évekig betegek voltak, ápolásra szorultak, 26 éves koromban elmentek. igy sajnos nem ismerem a véleményüket. igen, tudom, értem, a szülői minta. csak a különbség a férjem és a lányka között óriási. Lehet korábban nem jól fogalmaztam vele kapcsolatban, és félreérthető volt. nem én fizettem ki az ő milliós tartozásait, de mellette voltam amig megszabadult tőle.évekbe telt, nem volt egyszerű.most már e téren is rendben vagyunk. a gyerekeit vele együtt vállaltam, mert a gyerekek nem akartak az anyjukkal maradni, nem neveltette fel velem őket, együtt neveltük. Anyák napján engem köszöntenek. a férjem társam, ez a lány sose lesz az, látom én is és a férjem is. De azért köszönöm, tudom, a hiba bennem is van,ez irányban is gondolkodom a megoldás érdekében. Szép napot kivánok mindenkinek!
2019. máj. 11. 10:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!