Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekednek...

Egyetemista gyerekednek mennyi a havi költségvetése? Mennyivel segítesz, mit fizetsz neki? Mit áll ő saját maga? Könnyen kijöttök így a pénzből?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, mert szóba jött nemrég családon belül, hogy "mennyibe vagyok" a szüleimnek, mióta egyetemre járok. Többek szerinte ez rengeteg pénz, de az ismerőseim között azt látom, hogy nem kerülök többe az átlagnál. De nyilván a huszadik együtt bulizós barátnőmnek nem tudom az anyagi dolgait, szóval itt a legközelebbi 3-4 barátnőmre gondolok csak.

Szóval az érdekelne, hogy ahol támogatják még az egyetemista gyerekeket a szülők, azok hogyan/mennyivel teszik ezt. Nem szeretném, ha átmenne vitába a kommentszekció, és szeretném kérni, hogy mellőzzük azt, hogy "én bezzeg 3 műszak mellett végeztem el az orvosit és mellette gyereket neveltem", és hogy mindenki mennyire lusta, akit támogatnak. Nem ez a kérdés lényege.


2019. máj. 24. 14:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
79%
Hozzátenném mielőtt valaki megszólal hogy 30 ezerből meglehet élni, abból veszek jegyzetet magamnak, wc papírt, tollat, olajat, főznivalót, dezodort, mosást, mosószereket, tehát mindent, ami kell egy önálló élethez is. Csak nekem ezt ösztöndíj nélkül 30 ruppóból kéne megoldanom. D
2019. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
79%

Mikor egyetemista voltam havi 20-at kaptam anyától. Ennek a fele elment a koleszra.

Ösztöndíjat kaptam havi 15-öt és diákmunkaztam mellette.

Voltak hónapok amikor sehová sem mentem , de a legtöbbször megoldottam. Sosem kértem a szüleimtől hogy adjanak több pénzt, hiszen már az elején kijelentették hogy egyetemet nem fizetnek így állami mellett nem volt pofám.

2019. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
86%

Egyetemista vagyok. Nekünk folyton bent kell lenni, szóval a melózni nem nagyon tudok, alig keresek valamit. Az ösztöndíjam 4,3-mas átlagra nevetséges. Összesen max 25ezrem van egy hónapban.

Ugyan úgy a szüleimmel lakok, és ők állnak mindent mint gimiben. De nálunk ebből sosincs drámázás, ennyivel tudnak támogatni én örülök neki. Szóval nem kapok pénzt, de fizetik a bérletemet, telefonszámlát, kaját, alap dolgokat. Ami ezen felül van azt én állom, így spóroltam pl nyelvvizsgára, cipőkre, ruhákra, tankönyvekre, eszközökre.

2019. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim fizetik a kolimat (18.000/hó), a közlekedést (kb. 8000/hó), telefon előfizetés (évi 24.000), illetve az alap dolgok pl. kaja (otthonról viszem, plusz ott is vásárolok magamnak, mert nem mindig elég), tisztálkodás, ruházat. Olyan plusz költség, ami kifejezetten az egyetemhez kötődik, nem nagyon van pl. nem kell se könyveket, se jegyzeteket, se semmilyen eszközöket vásárolni.


Én nem dolgozom rendszeresen az egyetem mellett, csak szünetekben szoktam vagy, ha éppen meg tudom oldani. Úgyhogy ebből rendszeres bevételem nincsen. Tanulmányi ösztöndíjat kapok, ez havi 13.000 forint, plusz ajándékba is szoktam pénzt kapni. Ezekből magamra költök, pl. ruhák, cipők, könyvek, smink, hobbi, utazás.

2019. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
4éve végeztem az egyetemen. Kb 25 ezret kaptam otthonról, ebből álltam a hazautazásaimat és a kolit. Mivel minden hétvégén hazautaztam, anyukám megfőzött 4 napra, ezért erre gyakorlatilag nem kellett költenem (pénteken már otthon ettem). Emellett mindig kaptam szociális támogatást és ösztöndíjat (kb 20-30 ezer), ebből fedeztem a többi költségemet.
2019. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
9%
Ne használjátok már annyit a kaja szót. Magyar szók is vannak az ennivaló kifejezésére.
2019. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%

Annyival támogattak, hogy itthon laktam. Meg volt talán 2 félév amikor nem volt elég pénzem a tandíjra szóval kipótolták.

Ezen felül amire szükségem volt azt fedeztem diákmelókból. Azt azért cikinek gondoltam volna ha 20 évesen anyámtól kellett volna pénzt kunyerálni az esti bulira.

Kaptam néha heti pár ezret jófejségből ebédre meg kávéra (szerintem édesanyám nem volt azzal tisztában, hogy megebédelni meg inni egy kávét a városban bárhol 2000 forint.. :D)

Igazából nem tudom miért kell azt számolgatni, hogy "mennyibe kerülsz" a családnak. Ők sokkal többe fognak neked kerülni ha megöregednek és a kisnyugdíjból nem tudják majd fenntartani magukat. Soha nem volt nálunk probléma, hogy sokba került az egyetem, tudták, hogy én ezt vissza fogom adni később. Azért tanultam, hogy több pénzt keressek és őket is tudjam majd segíteni.

2019. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
82%
Pesten tanul a fiam 180 ezer kb a lakbér rezsi kajapénz költőpénz. Havi 150-et adok neki a többit kiegészíti diákmunkából.
2019. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
86%
Otthon lakom, pénzbeli havi támogatás nincs. Két félévben állták a magántanáromat, ez mondjuk havi 30 körül jött ki, de mivel dolgozom mellette, mindent magamnak veszek. Évi mondjuk 1 nagyobb kiadásom van (teló, utazás, laptop és hasonlók) abban segítenek, de elmondásuk szerint sem vagyok egy forintba sem nekik (kivéve a korrep volt pénz).
2019. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
86%

Öt éve, mikor elkezdtem, akkor fizették a szüleim az albérletet (szobát béreltem, szobatárssal), a rezsit, ez volt átlag 30-35ezer. Adtak minden héten 10ezer készpénzt, kajára és szórakozásra. Havonta utaltak 10ezret közlekedésre, ez éppen lefedte a hazautakat és a helyi bérletet. Alkalmanként, ha mondjuk tanév eleje volt és sok jegyzetet vettem, akkor adtak plusz 10ezret.

Közben elkezdtem egyetem mellett egyre többet dolgozni, már nagyon nem jönnék ki a jelenlegi helyzetemben heti 10 ezerből, csak ha muszáj lenne.

Most ott tartunk, hogy a lakhatásba 20 ezerrel segítenek, ehhez még olyan 30 ezret teszek hozzá. Kb kéthetente kapok 10ezret "csakúgy", de van, hogy jobban megy a szüleimnek, akkor adnak még 10-20 ezret szintén csakúgy, ilyen kb két-harom havonta fordul elő. Közlekedést a hozzájuk utazással együtt 35-40ezerből hozom ki. Az ételre nagyjából heti tízezer megy, de ezen felül van még a tisztálkodó és tisztítószer is, ezek kb tízezer havonta.

Én költök viszonylag sokat orvosra és vannak háziállataim, nekik is kell oltás, megfelelő táp, stb. Ezt nem számszerűsíteném, mert változó és kiszámíthatatlan.

2019. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!