Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekednek...

Egyetemista gyerekednek mennyi a havi költségvetése? Mennyivel segítesz, mit fizetsz neki? Mit áll ő saját maga? Könnyen kijöttök így a pénzből?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, mert szóba jött nemrég családon belül, hogy "mennyibe vagyok" a szüleimnek, mióta egyetemre járok. Többek szerinte ez rengeteg pénz, de az ismerőseim között azt látom, hogy nem kerülök többe az átlagnál. De nyilván a huszadik együtt bulizós barátnőmnek nem tudom az anyagi dolgait, szóval itt a legközelebbi 3-4 barátnőmre gondolok csak.

Szóval az érdekelne, hogy ahol támogatják még az egyetemista gyerekeket a szülők, azok hogyan/mennyivel teszik ezt. Nem szeretném, ha átmenne vitába a kommentszekció, és szeretném kérni, hogy mellőzzük azt, hogy "én bezzeg 3 műszak mellett végeztem el az orvosit és mellette gyereket neveltem", és hogy mindenki mennyire lusta, akit támogatnak. Nem ez a kérdés lényege.


2019. máj. 24. 14:28
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéves egyetemista vagyok jelenleg, még bőven otthon lakom. Nem kell semmit fizetnem, itthon eszem, használom a vizet, albi pénzt nem kérnek. Régebben ha bulizni mentem, mindig adtak penzt amit kolthettem. Most egy 3 hónapja van munkám, mikor egyetemre megyek,akkor kapok pénzt ebédet venni, kB egy ezrest, de csak két nap kell bejarnom. Minden kis kiadasomat már magamnak veszem. Smink, ruha, sokszor ennivaló is, és a bulizást is fizetem. Mivel cukiban dolgozom ezért ezeket általában a jatt pénzből veszem meg, mellette próbálok spórolni. A bérletet a mai napig fizetik, ha megkerem őket. Kapok ösztöndíjat is, abból is veszek ezt azt. 19 l
2019. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdte az egyetemet, vásároltunk neki egy lakást. Abban lakik a fiam + 2 ismerőse akik albérleti díjat a fiamnak fizetik, így zsebpénzt nem adunk neki. A rezsi ráeső részét azt mi fizetjük. Ösztöndíjat is kap az 100.000 Ft körül van. Mi ennyivel tudjuk támogatni. Illetve hétvégente szoktunk neki bőven főtt ételt vinni ,plusz különböző fagyasztott gyors ételeket. Amit hétköznap gyorsan eltud készíteni.
2019. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Összeget nem írok, mert annyira régen volt, hogy az már nem releváns. De: a kollégium díját megkaptam, és még kb annyit, amiből kijött a heti/havi menza, szóval az ebéd. Nyaranta a Balatonnál dolgoztam, jó pénzért, amit félretettem, abból ment év közben a zsebpénz, amit személyes szükségletekre költhettem (tisztálkodó szerek, ruhák, stb). A tankönyekhez-jegyzetekhez hozzájárultak, a szórakozást magamnak kellett állnom.

Ha nagyon égett a ház, akkor nyilván segítettek, nem is kellett visszaadnom, de ezzel az anyagi segítséggel nem is éltem vissza.

Nem éltem nagy lábon egyetemistaként, de azért jutott egy kis szórakozásra is mindig. Nyilván lehetett volna többet is költeni, de nem futotta :)

2019. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fogok összeget írni, mert bár most vagyok egyetemista, nem Magyarországon tanulok, úgyhogy az itteni árak köszönőviszonyban sincsenek az otthonival.

De fizetik a tandíjamat, a lakbéremet, és adnak valamennyi pénzt megélhetési költségre, de az csak nagyon szűkösen lenne elég, tápláló, egészséges étkezésre már nem, bulizásra, bármilyen élvezeti cikkre meg pláne nem.

Ezért aztán dolgozom mellette, a keresetem egy részét megélhetésre fordítom, a maradékot meg félreteszem hogy ha lediplomáztam, ne üres zsebbel álljak ott, hanem legyen pénzem elindulni valamerre.

2019. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Első évben havi 20 000 Ft-ot kaptam. Duális képzésben voltam, tehát még 80-100 000 Ft ösztöndíjat kaptam a gyakorlati helyemtől, mellé a szociális ösztöndíj 15 000 Ft, illetve eddig kétszer kaptam tanulmányi ösztöndíjat, 20 000 Ft körül (ez esetben nem otthonról nem kértem semmi pénzt). Ilyenkor kollégista voltam, ami havi 16 000 Ft volt. Úgyhogy én 100-120 000 Ft-ba kerültem, magamnak :)

Most még többe, mert albérletben élek párommal, én suli mellett gyakornoki diákmunkát végzek, együtt kb 300-350 000 Ft/hó. Hó végére ez is ugyan úgy elmegy (100 000 Ft az albérlet rezsivel), de ez már egy másik történet. :)

2019. máj. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
81%
Mi a férjemmel nagyon jól keresünk és mindig is nagyon jól kerestünk, ezt előre hozzátenném, így a fiamnak vettünk egy lakást az egyetem előtt. Mivel mindig nagyon szorgalmas volt és komolyan veszi a tanulmányait, így mindent fizetünk neki, rezsit, kaját, telefon stb, és kap kb 30 ezer Ft-ot költőpénzre. Ha nem lenne ennyire szorgalmas és nem fordítana ennyi energiát a tanulásba, akkor nem támogatnánk, de mivel megtehetjük és nem él vissza vele, az egyetem végéig segíteni szeretnénk neki. De tudom, hogy ez nem tipikus, mi jó körülmények között élünk.
2019. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
87%
A barátommal vagyunk albiba havi kb 50-ért, kajára, sörre, háztartási cuccokra, sulis dolgokra, hazautazásra kb havi 30-at költök, szóval olyan havi 50-55-ből szoktam kijönni. Persze nem Pesten. A szüleim 25-öt szoktak utalni, néha egy tízessel többet, ebből, ösztöndíjból és a nagyszüleim néhai támogatásából élek. Most nyáron fogok dolgozni, aztán igyekszem megtartani év közben is a munkámat, hogy ne függjek többé egyáltalán a szüleimtől.
2019. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemista vagyok. A szüleim havi 45 ezret utalnak, és emellett kb. kéthetente, amikor otthon vagyok felpakolnak, plusz az alap szükséges ruhadarabokat is kifizetik. Általában a nagyobb szükséges kiadások árát (pl. szemüveg) is odaadják.

Kollégista vagyok, plusz nekem a hazautazás sem költség, szóval ezekre viszonylag kevés megy el, főleg mindennapos használati dolgokra, kajára költök.

Emellett még ösztöndíjat kapok és dolgozom is részmunkaidőben, abból a pénzből teszek félre hosszútávra, vagy pl. nyaralásra, szórakozásra.

2019. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 sm's girl válasza:
100%

Koleszt az ösztöndíjamból fizetem, minden héten hazajárok 10.000 Ft a bérletem ezen felül általában havi 10.000 Ft-ot kapok amit arra osztok be amire akarok. Vizsgaidőszakban szoktam dolgozni, illetve a nyári munkáimból próbálok mindig félrerakni.

Így azt lehet mondani hogy havi szinten kb. 50-60.000 Ft-ot kapok a szüleimtől.

2019. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
83%
Hm lehet h nem leszek túl relevans.. Mi szegenyek vagyunk, voltunk es leszunk is. :D Nekem anno a koli olcsó volt 8500Ft,plusz bérlet 4500Ft. Arvaellatast kaptam 36eft-ot,ebből kijott a kaja meg a berlet es a koli. Ugy hogy vittem otthonrol kajat, meg főztem is. Meg kaptam meg a Bursat, illetve tanulmányi atlagra.. De az meg ennyi se volt, na nem azert mert nem tanultam jol, hanem nagyon nagyon keveset adtak. Ez ment az egyéb kiadasokra. Apum adott még kb 30at, azt meg felreraktam. Jól is jott, mert utana abból fizettem a temeteset. :( Maradék szemeszterekben meg kaptam szoc.tamot, sajna az arvaellatas ugyanennyi maradt.. De akkor bejott az otthoni rezsi is. Huhh nem volt egyszerű. Na most mar felnőtt vagyok, ovis fiam van. Addig eljutottunk h nincs hitel, saját lakás. De ha mas varosba akar egyetemre menni, a jelenlegi helyzetunkben, nem biztos hogy tudnánk tamogatni. Amit kapna ha a helyi egyetemre menne: lakhatas, kaja, berlet, ruha ami fontos, fizetnem a tanulmányokkal kapcsolatos dolgait. Ésszerű kereteken belül. Ha kapna innen-onnan pénzt, az mehet a szorakozasra neki,vágyott dolgokra, meg ha tud tegyen félre. Sajnos vagy nem sajnos neki ha minden így marad, akkor legalább nyaranta kell diákmunkaznia. De azert igyekszunk a ferjemmel, csak leirtam a jelenlegi helyzetet.
2019. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!