Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekednek...

Egyetemista gyerekednek mennyi a havi költségvetése? Mennyivel segítesz, mit fizetsz neki? Mit áll ő saját maga? Könnyen kijöttök így a pénzből?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, mert szóba jött nemrég családon belül, hogy "mennyibe vagyok" a szüleimnek, mióta egyetemre járok. Többek szerinte ez rengeteg pénz, de az ismerőseim között azt látom, hogy nem kerülök többe az átlagnál. De nyilván a huszadik együtt bulizós barátnőmnek nem tudom az anyagi dolgait, szóval itt a legközelebbi 3-4 barátnőmre gondolok csak.

Szóval az érdekelne, hogy ahol támogatják még az egyetemista gyerekeket a szülők, azok hogyan/mennyivel teszik ezt. Nem szeretném, ha átmenne vitába a kommentszekció, és szeretném kérni, hogy mellőzzük azt, hogy "én bezzeg 3 műszak mellett végeztem el az orvosit és mellette gyereket neveltem", és hogy mindenki mennyire lusta, akit támogatnak. Nem ez a kérdés lényege.


2019. máj. 24. 14:28
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Bár én már nem vagyok egyetemista, de nemrég végeztem. A szüleim az albérlet rám eső részével támogattak anyagilag (4en laktunk egy lakásban, szóval ez kb 40.000ft volt) ezen kívül kb két hetente mentem haza, akkor felpakoltak kajával-főleg főtt ételre kell gondolni, ami elég volt 3-4 napra. Ezen kívül mindent magamnak finanszíroztam.
2019. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
34%

Masodeves a lanyunk.

Nincs zsebpenze.

Tanulassal kapcsolatos kiadasok, ennivalo, rezsi, altalanosan szukseges oltozkodes, alkalmi nem extra szorakozas koltsege szuloi oldalrol rendezve van.


Diakmunkaja neha van, fel evig korrekt helyen 20 orazott, orarendi problema miatt nehez volt igy, abbahagyta. Keresetet elkolthette, felrerakta. Azota persze elfogyott.:)


Ha meglesz a diplomaja, allasa, es velunk lakik meg, onnantol fizetnie kell a sajatreszt.

2019. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben lakom (1-2 havonta megyek haza 1-2 napra), a szüleimtől annyi pénzt kapok ami állna a kollégium költségeit, ha kollégista lennék) 16 000, az utazásom havonta kb. 9 000, étkezésre pedig 10-15 000 kapok, ez változó. Összesen: 35-40 000 Ft, adnának többet is, ha nem lenne ösztöndíjam. Az ösztöndíjam 10-20 000 Ft között van. Ha kollégista lennék szerintem ki is jönnek ebből a pénzből.
2019. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
72%

Albi kb 80e + havonta kb 70e minden másra. De ha felmerül valami extra költség, akkor azt is fizetik, mert nincs állandó bevételem jelenleg. Bár tervben van, hogy keresek munkát egyetem mellé újra.


23/F

2019. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Otthon lakok és nem kell beadnom a rezsibe, de azt nem szeretik, amikor ételt szeretnék vinni az egyetemre, a konyhát se használhatom főzésre.

Igazából nem tudom, hogy mennyi a rezsi, mert 2 szintes házban élünk, felettünk rokonok laknak és egyik hónapban ők fizetik, másikban mi. De mivel ikerház is egyben, ezért a ház másik felében élő szomszéddal a vízszámla is osztozik (ők 6-an vannak összesen), így mi 4 havonta fizetünk vizet.

Fogalmam sincs, hogy havi leosztásban én mennyibe kerülök.

Értelemszerűen diákmunkázok mellette, abból nem kell leadnom.

2019. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
96%
A fiam abból a pènzből gazdàlkodik, amit az apja fizet gyerektartàst. Az ő szàmlàjàra megy. Konkrèt összeget nem tudok mondani, sosem kèrdezem mennyi a havi gyerektartàs összege.(havonta nem fix az összeg) de kb 40 50 e.ft között. Koliban lakik, mindent magànak vesz, fizet. Itthon èn vàsàrolok, főzök veszek meg mindent.
2019. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
69%

Lányom kettő szakra jár egyszerre, úgyhogy dolgozni nem tud...

Mi fizetünk neki mindent, de csak azt vesszük meg ami tényleg szükséges. Meg eleve nem is államin tanul... Szóval az albi után ez a legdrágább.

Illetve arra is próbálunk spórolni, hogy majd ha megy svájcba MSc-re, akkor is tudjuk támogatni.


Ez egy szülő dolga és pont.

2019. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

50 000t kapok mamámtól havonta, plusz jár a bursa 11 000/hó és tanulmányi ösztöndíj 10 000 /hó, ezekből fizetem az albit: 42 000, bérletet: 4000, plusz ruhát, kaját, jegyzetet stb, mert a családom nagyon messze él tőlem így semmit nem tudnak adni, szóval ennyiből élek. Vettem fel egyösszegű diákhitelt hogyha bármire kellene legyen pluszban pénz, mert a szakom mellett nekem már nem fér bele a rendszeres diákmunka.


22L

2019. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az egyetemista. Otthon élek, az egyetemhez közel van a szüleim háza.

Zsebpénzt vagy ilyeneket nem kapok, ruhákat, kozmetikumokat, nyaralást, fogamzásgátlót stb magamnak vásárlom évek óta.

Igazából a kaja az, amit a szüleim àllnak+valamennyivel több rezsit fizetnek miattam.

Azt mondták nem gond, csak tanuljak.

Ha viszont nem az egyetem városban laknànak, akkor a kolit vagy albit nem tudnák fizetni nekem, ez 100%. Többe lenne, mint hogy otthon élek

2019. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
76%
Két egyetemista fiam van. Mindkettő messze. Összesen kb. 100 ezret kapnak a családtól (én, apjuk, mama) fejenként. Ösztöndíjuk is van. Ebből gazdálkodnak. Koli, ruha, ennivaló, szórakozás, utazás stb. Sokat félre is tesznek (többnyire van több százezer megtakarításuk). Pénzt ezen kívül sose kérnek, nem dolgoznak, mivel mindkettő nehéz szakon tanul (mérnök).
2019. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!