Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bántja a férjem folyton...

Miért bántja a férjem folyton a lányomat? Mit tegyek, hogy befejezze?

Figyelt kérdés

Már közel 1 éve tart ez, de már olyan szinten, hogy a lányom 3-4 napnál többet haza sem jön egy hónapban, és akkoris folyton a veszekedés megy itthon. Az alapprobléma szerintem az, hogy a lányom arra az egyetemre jár, ahová anno a férjem. Neki a lánya ezt hagyta ott 2 évvel ezelőtt, az nagy törés volt neki. Ő már elképzelt neki egy életet, hogy majd továbbviszi az ő munkáját, erre derült égből közölte a volt felesége (a lány anyja), hogy otthagyja az egyetemet, és egy teljesen egyszerű szakra megy inkább. Aztán mondta a lányom, hogy ő oda felvételizik, mert őt tényleg érdekli ez, ezzel szeretne később foglalkozni. Na azóta van ez. Ijesztgeti a lányomat mindennel, hogy milyenek a vizsgák, a tanárok. Már tavaly nyáron, az egyetem kezdete előtt mondta neki, hogy mennyire szörnyű lesz, vért fog izzadni a kettesért is. Aztán elkezdődött az egyetem, és bármikor hazajött a lányom, ment a következő: "miért nem tanulsz?!, nem kell tanulnod?, hogy fogsz így levizsgázni majd?!" stb. Szorgalmas a lányom, nem link, de mikor hazajött, pár órát szeretett volna a nagyszüleivel, barátnőivel is lenne, de a férjem mindenért piszkálta. Volt, hogy abba kötött bele, miért a laptopjáról tanul, vagy miért tollal húzza alá a szöveget, miért nem szövegkiemelővel. Januárban összevesztem vele (a férjemmel nagyon), mert a lányom megbukott egy vizsgáján, ki volt bukva, erre a férjem felhívta, és még össze is veszett vele ezért... Akkor közöltem vele, hogy többet nem vagyok hajlandó a lányom továbbtanulásáról beszélni vele, meg ha még csúszna is fél-1 évet, az sem a világvége. Akkor picit nyugi volt, de csak nem áll le.


Most itthon volt hétvégén a lányom, a férjem 3x veszett vele össze... Ha meg szegénykém visszaszól, a férjem ki van akadva, hogy milyen szemtelen és vegyen vissza. Ha én is szólok neki, hogy fejezze be, azt mondja, hogy ő csak ösztönözni akarja, hogy tanuljon, és hogy nem bántásból csinálja.


2019. jún. 18. 15:01
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
92%
ja és jöjjön bécsbe nyugodtan, én is itt vagyok, megléptem a hasonló mentalitású apám elől (nem tetszett a szak amit ő választott otthon nekem, és volt képem egy testhezálló szakot keresni magamnak)
2019. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Miért?: A férjed ideges, mert a lánya nem teljesítette be az ő elképzelését, és most a lányod akaratára, képességére féltékeny, leértékelve érzi a lányát. Ez veri le a lányodon.

Mit tenni?: 1-2-szer finoman jelezni neki. Ha nem hat, akkor ultimátumot kell adni neki, hogy álljon le.


1. A te kötelességed(!) leállítani a faszit vagy kiállni a lányod mellett, ha ő próbálja, és a faszi szemtelenségre hivatkozik, stb.

2. Az, hogy eddig nem álltál ki a lányod mellett, nem sok jót mond el rólad. Félsz, hogy elveszíted a faszit?

2019. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

A saját lánya már nem beszél vele, pont amiatt, ahogy viselkedett vele, miután megmondta, hogy otthagyja a hőn istenített egyetemét.


A lányomnak még 8 féléve van, ha a mostanit nem számolom (osztatlan).

2019. jún. 18. 15:45
 14/50 anonim ***** válasza:
97%
Miféle anya, aki nem a saját gyereke mellé áll egy ilyen helyzetben?
2019. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
" A saját lánya már nem beszél vele, pont amiatt, ahogy viselkedett vele, miután megmondta, hogy otthagyja a hőn istenített egyetemén" na a saját lányodnak is meg kéne mondani, hogy ha ezt így folytatja, ő sem fog szoba állni vele, akárcsak a lánya.
2019. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a lanyodnak, hogy szoljon neki vissza, hogy: "semmi kozod hozza"! Ignoraljon minden hozza intezett egyetemmel kapcsolatos kerdest! Ha ezen kiakad a ferjed, akkor illene azon nyomban a lanyod melle allni! Eddig mit csinaltal? Neman nezted ahogy szekirozza a lanyod? Itt arrol van szo, hogy irigy amiert a te lanyod megcsinalja azt amit az ove nem! Arra megy, hogy elvegye a kedvet az egesztol, es ha nem allsz hatarozottabban melle, akkor te is reszt veszel abban, hogy a lanyod elobb utobb hagy csapot papot es beall a mekibe! Miert kell elvenni a kedvet? Mond meg a draga uradnak, hogy o csak a SAJAT lanya dolgaval torodjon, a te lanyoddal ne foglalkozzon! Menni fog?
2019. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 Kecsketáp válasza:
93%
Üsd le
2019. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Nem áll vele szóba a saját lánya sem? Akkor a teendő:

1. Géza, kérlek ne szekírozd a lányomat! [Phaszviselő válasza] De igen, szekálod.

2. Ne szekírozd! Azt akarod, hogy én se tudjak beszélni vele, mint te a tiéddel!

3. Géza! Ott a bőrönd. Segítsek pakolni?

2019. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
98%
Milyen anya vagy te hogy ezt hagyod? A lányod helyében már rég léptem volna és többé felétek se néznék.
2019. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
mi köze van a te lányodhoz? még az ember sajátjához sincs ennyi köze, nem hogy máséhoz
2019. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!