Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bántja a férjem folyton...

Miért bántja a férjem folyton a lányomat? Mit tegyek, hogy befejezze?

Figyelt kérdés

Már közel 1 éve tart ez, de már olyan szinten, hogy a lányom 3-4 napnál többet haza sem jön egy hónapban, és akkoris folyton a veszekedés megy itthon. Az alapprobléma szerintem az, hogy a lányom arra az egyetemre jár, ahová anno a férjem. Neki a lánya ezt hagyta ott 2 évvel ezelőtt, az nagy törés volt neki. Ő már elképzelt neki egy életet, hogy majd továbbviszi az ő munkáját, erre derült égből közölte a volt felesége (a lány anyja), hogy otthagyja az egyetemet, és egy teljesen egyszerű szakra megy inkább. Aztán mondta a lányom, hogy ő oda felvételizik, mert őt tényleg érdekli ez, ezzel szeretne később foglalkozni. Na azóta van ez. Ijesztgeti a lányomat mindennel, hogy milyenek a vizsgák, a tanárok. Már tavaly nyáron, az egyetem kezdete előtt mondta neki, hogy mennyire szörnyű lesz, vért fog izzadni a kettesért is. Aztán elkezdődött az egyetem, és bármikor hazajött a lányom, ment a következő: "miért nem tanulsz?!, nem kell tanulnod?, hogy fogsz így levizsgázni majd?!" stb. Szorgalmas a lányom, nem link, de mikor hazajött, pár órát szeretett volna a nagyszüleivel, barátnőivel is lenne, de a férjem mindenért piszkálta. Volt, hogy abba kötött bele, miért a laptopjáról tanul, vagy miért tollal húzza alá a szöveget, miért nem szövegkiemelővel. Januárban összevesztem vele (a férjemmel nagyon), mert a lányom megbukott egy vizsgáján, ki volt bukva, erre a férjem felhívta, és még össze is veszett vele ezért... Akkor közöltem vele, hogy többet nem vagyok hajlandó a lányom továbbtanulásáról beszélni vele, meg ha még csúszna is fél-1 évet, az sem a világvége. Akkor picit nyugi volt, de csak nem áll le.


Most itthon volt hétvégén a lányom, a férjem 3x veszett vele össze... Ha meg szegénykém visszaszól, a férjem ki van akadva, hogy milyen szemtelen és vegyen vissza. Ha én is szólok neki, hogy fejezze be, azt mondja, hogy ő csak ösztönözni akarja, hogy tanuljon, és hogy nem bántásból csinálja.


2019. jún. 18. 15:01
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
1%
Ez most lehet csúnya lesz amit írok,de nem lehet hogy azért csinálja ezt mert a saját lányával épp ellenkezőleg csinált mindent amikor az járt abba az iskolába és valóban csak úgymond motiválni akarja,hogy már csak azért is megcsinálja? Tudom ez nagyon rossz felfogás. Szerintem beszélgess el vele,hogy változtasson a viselkedésén,mert te őt fogod elzavarni mielőtt még ő zavarja el örökre a lányodat.
2019. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Tudod meddig maradna egy ilyen féreg a férjem... Ha nem szabadulsz meg tőle, akkor hagyod , hogy baszogassa, mert egyértelműen nem akar leállni a férjed..így te sem vagy jobb.
2019. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
95%

És te ezt hagyod? Fujj milyen egy anya vagy te. A pasasod cseszteti a gyereked,aki már utál otthon lenni. Es te azon agyalsz mit kéne tenni? Ki kell dobni azt a nem normális pasast!


De mondjuk ha harmadik alkalommal neked nem ez a reakciód,te is megérsz egy misét...

2019. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Na az én anyám pont ilyen mint te, és rohadtul dühös vagyok rá amiért képtelen a hülye kretén férjével szembe fordulni.


Tudod mit csinálj? Közöld a férjeddel, hogy semmi köze nincsen a lányodhoz, soha de soha többé ne merészeljen egyetlen árva kukkot sem hozzászólni a tanulmányaihoz és amennyiben egyetlen egyszer is előfordul a jövőben, hogy vitát generál, mehet hotelba aludni.


Egyébként meg a helyedben én mennék a lányomhoz, ne várnám, hogy hazajön. A hülye farok férjed talán jobban észre is veszi magát, ha leléptek a hétvégékre.

2019. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló okokból kifolyólag havonta max. kétszer járok haza.Nem tudom anyámnak megbocsátani,hogy sose állt ki mellettem, mert neki fontosabb volt,hogy a férje szeresse és ne veszekedjen vele, mint a saját gyereke.
2019. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
93%
Neked is fontosabb a fsz, mint a saját gyereked, gratulálok.
2019. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

A férjed a te lányodon akarja kiélni az utód kinevelését, de ugyanazzal a módszerrel, amivel a sajátjánál már elbaxta. Ha nem ismeri fel a hibát és "csak segíteni akar", akkor te vágd a szemébe egyértelműen elmondva, mi a rossz a viselkedésében. És főleg azért, mert a világon semmi köze ahhoz, hogy a lányod mit csinál és hogyan. Nem utasíthatja, nem kérheti számon és nem csesztetheti, semmi joga hozzá.

Ezt kellett volna már az első kirohanásnál közölnöd vele.

2019. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Szegény lány! :( Állj ki mellette, ha nem akarod elveszíteni. Biztosan jólesne neki, ha érezné, hogy az anyja támogatja.

A férjed meg féltékeny, lehet nem is tudatosan. De az, ami a saját lányának nem jött össze, a tiédnek meg igen. És gondolom bántja ez.

2019. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az lesz a vége, hogy nem fogod látni a lányod... férjed egy bunkó erre nincs más jelző és rég úgy leteremtettem volna, ha nem érdekli, mehet ahova akar. Férjed lehet ezer, lányodat viszont tönkreteszi, te meg hagyod
2019. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
94%
Én már kerestem volna egy válóperes ügyvédet.
2019. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!