Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetne a beteg barátnőm,...

Mit tehetne a beteg barátnőm, aki ilyen kiszolgáltatott helyzetben van?

Figyelt kérdés

Sajnos egy visszafordíthatatlan tüdőbetegsége van, ápolást igényel, mert saját maga oxigén nélkül 100 métert sem tud megtenni (néha oxigénnel sem). A kórházban egyre gyakrabban van, de ez sokkal inkább pszichésen is közrejátszik. Évek óta külön élt, toxikus szülei voltak, az apja alkoholista volt, aki miután kirúgta az anyja el is felejtette, hogy él a lánya. Az anyja pedig egy nagyon toxikus személy, aki folyamatosan bántotta. Rossz családi háttere van és otthonról csak menekülni tudott. Most viszont vissza kell mennie és az anyjára szorul. De nem bírja, így is van elég baja, tüdőtranszplantációra vár, és ettől csak rosszabb.

Próbálom motiválni, hogy felejtse el az anyját, mert fél abban a házban lenni a régi emlékek miatt, meg mert már egyszer elszakadt. Próbálom nyugtatni, hogy csináltasson ajtózárat, az a szoba legyen az övé, zárja ki az anyját. és csak akkor lépjenek interakcióba, ha nagyon muszáj.

Alig eszik, pedig a transzplantációhoz ennie kellene, ha nem megy el, akkor hamarosan meg fog halni.

Engem ez nagyon bánt, de én is saját életet élek, felnőtt emberek vagyunk, nem vállalhatom érte a felelősséget, viszont valamilyen megoldás csak van!

Rossz nézni, ahogyan szenved. Hiába mondom neki, hogy igényeljen pszichológust, vagy pszichiátert szupportív terápiára, ő már azt is elutasítja, mondván mit segítene az?

Megköszönnék minden tanácsot, csak van valamilyen megoldás a helyzet könnyítésére.

Köszi előre is.

25/L


2019. jún. 27. 16:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Persze, zárja be a szobája ajtaját, hogy mindig fel kelljen álljon kinyitni, vagy ha esetleg bármi történik az anyja ne tudjon bejutni. Ez nagyon hülye ötlet. Arról nem is beszélve, hogy nagy valószínűséggel, ha haza kellene mennie az anyjához, az lehet még rontana is a lelkiállapotán. Vagy keress neki valami bentlakásos lehetőséget, bár gyakran ezek csak lakhatást biztosítanak, szakellátást nem, vagy ha mégis, az nagyon drága. Vagy kirendelt ápoló. De én biztosan segítenék neki és nem csak ötletelni...ha annyira jó barátnőd és fontos neked, akkor szerintem hozhatnál érte némi áldozatot..
2019. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem a párom, az egyik barátnőm. Ha a szerelmemmel lenne ez, akkor nyilván nem így állok hozzá
2019. jún. 27. 20:19
 13/23 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszi. Azért írtam ki a kérdést, h segítséget bmeg!
2019. jún. 27. 20:20
 14/23 A kérdező kommentje:
*segítséget kérjek
2019. jún. 27. 20:21
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Milyen párjáról beszél, 9-es? Nem zavarja, hogy a kérdező is nő? Hol írta, hogy a párja?!
2019. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező,ha olyan borzalmas a barátnőd anyukája, hogy lehetséges az, hogy vállalja a felnőtt lányának 24 órás ápolását a saját otthonában? Ugyanis anyukának ez nem kötelessége. Van egy felnőtt lánya, aki tőle külön él. Akármilyen beteg, akkor sem köteles magához költöztetni, mert ez hatalmas fizikai és pszichikai teher. Pont ezért írtad h Te ebben nem segítesz a barátnődnek, mert megvan a saját életed, amit nem forgatsz fel. Szóval egy anya aki felelősséget vállal a felnőtt gyerekéért és ápolja 0-24-ben talán nem olyan borzalmas személy. Sőt kifejezetten áldozatot hoz...Ezen nem gondolkoztál el?
2019. jún. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Szerintem van különbség, mert lelkileg egészséges ember képes bizonyos határokat betartani. Nyilván nem áldozom fel a saját életemet egy barátnőmért, de megpróbálok segíteni, ahogyan tudok (ezért is írtam ki a kérdést, hogy vmilyen alternatívákat kapjak, nem panaszkodásból), viszont ha a lányomról lenne szó, akkor egyértelműen ápolnám, még akkor is ha felnőtt, mert egyedül életképtelen és mert a gyerekemről van szó. Plusz azért ezek jogi kérdéseket is felvetnek, ha van egy önellátásra képtelen személy, akkor a legközelebbi hozzátartozóját kötelezi a felelősség. Ettől még valaki jó személy? Ez egy nagyon felszínes látásmód, nézd meg a “Keserű méz” filmet Polanskitól, lehet átértékelődnek benned bizonyos perspektívák.

Arról nem is beszélve, hogy folyamatos bűntudatkeltés történik “miért szültelek a világra?”.

2019. jún. 28. 08:20
 18/23 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, hogy a barátnőd az országi egyik rendszerszintű porblémáját érzik most a bőrén, nevezetesen azt, hogy a krónikus betegek gondozását a köz/az állam a családokra terheli, és akinek nincs erre alkalmas családja, annak gyakorlatilag nincs hova mennie (kivéve, ha baromi gazdag).

Én sem tudok mást javasolni, mint az ezen a területen működő segítő szervezetek megkeresését, hátha ők tudnak valamilyen bentlakásos intézményt vagy olyan segítséget, amely házhoz megy (már feltéve, hogy a barátnőd tud saját lakást fenntartani).

2019. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
20%
Ha olyan jó barát lennél, ápolnád. Én a férjem exét is ápoltam, mivel nem volt olyan családtagja aki ápolni tudta volna, a normális ellátást nyújtó intézményekbe meg hatalmas volt a várólista. Persze nem egyszerű, főleg munka mellett, de ha nekem 12 órázós meló mellett megoldható volt, akkor más is meg tudná oldani...
2019. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező a Keserű mézcímű film nem erről szól, a hasonlatod sántít nagyon. (Egyébként a filmet 1998-ban láttam először.)Nem értetted meg, hogy a szerelem különböző arcait ábrázolja a film, azt hogy ha valakit nagyon szeretünk az egészen boldoggá..ha ez nem lehetséges akkor egészen boldogtalanná akarjuk tenni. Ez egy Polanski túlfűtött, bizarr, kissé aberrált szexualításával jelenik meg a vásznon. Szóval ettől bennem semmi sem értékelődik át. Nehogy azt mond hogy az anyuka "szerelmes" a saját lányába, és amiért a lánya elhagyta most hogy beteg lett azért veszi magához, hogy kínozza?


Van egy hatalmas tévedésed, mégpedig az hogy "jogi kategória" az, hogy a beteg barátnődet az anyukája befogadja és ápolja. Tévedésben vagy, semmilyen ápolási kötelessége nincs családjog alapján a felnőtt lányával szemben. Egyedül eltartani köteles a tartási képesség erejéig (ez egy nem túl nagy összeg, amit bíróság megítélne a barátnődnek, ha beperelné az anyukáját rokontartás jogcímen, ha nem tudná finanszírozni a saját ellátását), de ez pénzbeni tartást jelent és fizikai ápolást. Anyának ki sem kell(ene) nyitnia a lakásának az ajtaját a lánya előtt ha nem akarja. Senki, semmi nem kötelezi erre. Vagy úgy gondoltad, hogy a kórházi kezelés után megáll a mentő és két rendőrrel és ha magától nem engedi be a lányát akkor betörik a rendőrök az ajtaját..és azután felügyelik naponta hogy otthon van-e és ápolja-e a lányát? Nem utazik el pl. egy-két hónapra stb..? Gondolkozhatnál mielőtt butaságot írsz. Az erkölcs és morál az más kérdés. De aki erkölcsi kötelességből ápol valaki már em lehet rossz ember.Esetleg pszichopata/elmebeteg mert kínozni akarja a kiszolgáltatott beteg gyerekét? Ha a mama pszichopata/elmebeteg akkor meg nem alkalmas az ápolásra, nem kell odamenni mert a kórházi ápolási osztály is jobb választás akkor. Akármit is mondasz az hogy a mama hajlandó ápolni a lányát hatalmas áldozat részéről.Persze ettől még lehet egy idegesítő ember, akinek sok a konfliktusa a lányával. De azért csak a lánya életéért hajlandó áldozatot hozni..miközben a jóindulatú barátnő ezt nem tenné meg.(nem kötelességed, meg is értlek téged maximálisan)De azért mérlegeljél már...

2019. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!