Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetne a beteg barátnőm,...

Mit tehetne a beteg barátnőm, aki ilyen kiszolgáltatott helyzetben van?

Figyelt kérdés

Sajnos egy visszafordíthatatlan tüdőbetegsége van, ápolást igényel, mert saját maga oxigén nélkül 100 métert sem tud megtenni (néha oxigénnel sem). A kórházban egyre gyakrabban van, de ez sokkal inkább pszichésen is közrejátszik. Évek óta külön élt, toxikus szülei voltak, az apja alkoholista volt, aki miután kirúgta az anyja el is felejtette, hogy él a lánya. Az anyja pedig egy nagyon toxikus személy, aki folyamatosan bántotta. Rossz családi háttere van és otthonról csak menekülni tudott. Most viszont vissza kell mennie és az anyjára szorul. De nem bírja, így is van elég baja, tüdőtranszplantációra vár, és ettől csak rosszabb.

Próbálom motiválni, hogy felejtse el az anyját, mert fél abban a házban lenni a régi emlékek miatt, meg mert már egyszer elszakadt. Próbálom nyugtatni, hogy csináltasson ajtózárat, az a szoba legyen az övé, zárja ki az anyját. és csak akkor lépjenek interakcióba, ha nagyon muszáj.

Alig eszik, pedig a transzplantációhoz ennie kellene, ha nem megy el, akkor hamarosan meg fog halni.

Engem ez nagyon bánt, de én is saját életet élek, felnőtt emberek vagyunk, nem vállalhatom érte a felelősséget, viszont valamilyen megoldás csak van!

Rossz nézni, ahogyan szenved. Hiába mondom neki, hogy igényeljen pszichológust, vagy pszichiátert szupportív terápiára, ő már azt is elutasítja, mondván mit segítene az?

Megköszönnék minden tanácsot, csak van valamilyen megoldás a helyzet könnyítésére.

Köszi előre is.

25/L


2019. jún. 27. 16:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Eltérsz a lényegről, kiforgatod, a felszínen kívül képtelen vagy mélységekbe merülni. Pszichésen teljesen tönkreteszi! Nem akar enni, kihányja az ételt, már lassan 35 kg, és ahhoz hogy alkalmas legyen a transzplantációra meg kell híznia, de ez megfelelő környezetben történne meg, ahol nem bántják és nincs folyamatos bűntudatkeltés.

Soha nem hallottál kiszolgáltatott helyzetről? Lehet a film szerelmi szálakra épül, de a motívum ugyanaz. Attól mert valaki hajlandó ápolni valakit, még nem biztos, hogy a jóakarója is egyben. A jogi dolgokra kitérve: Ha egy agyvérzéses magát ellátni képtelen személyt kiengednek a kórházból, akinek nincs senkije, akkor hagyják meghalni a tolószékében? Biztosan nem. Én erre gondoltam, valakit csak kötelez az ellátás. Kórházban nem maradhat 24/7.

A legnagyobb jóakarók a leggonoszabbak, ezt sem tudtad? Kívülről azt mutatják, milyen segítőkészek, áldozathozók, de ez csak önmaguk fényesítésére szolgál, a beteg személyt kínozzák, még akkor is, ha nem tudatosan.

Elképesztő, hogy egyesek ennyire felszínesen gondolkodnak.

2019. jún. 29. 10:09
 22/23 anonim ***** válasza:
80%

Szóval azért vagyok felszínes kérdező, mert az értelmező képességeddel baj van? Sértegetni az tudsz..pedig okot nem adtam rá. Csupán nem értek veled egyet, erre az a reakciód.

Szóval a mama pszichésen beteg..(Írtam ha normálisan elolvastad..)

Van megoldás erre a helyzetre, nem kell a mamáshoz költözni. Erre valók a szociális intézmények. Ezt barátnődnek kell kérelmezni, hogy önmagát nem tudja ellátni..0-24 ápolásra van szüksége. Csak éppen az ellátórendszer hibásan működik nálunk. Hagyja a rendszer hogy maga a beteg keresse/kutassa fel..nem automatikus, hogy a kórház kérdezzen rá, hogy biztosított-e az ápolása otthon (vállalja-e valaki) vagy intézményi ellátást igényel-e? Hidd el nem teszik ki az utcára vagy nem engedik haza ha egyedül él és nem tudja ellátni magát..míg az ápolási osztályon kórházba (akut ellátás után) 3 hónapot maradhat..addigra a szociális ellátórendszer megoldja a dolgot. Tudom hl a hiba hasonló helyzetben vagyok a családommal..amíg valaki nem mondja el azt az eü intézményben, olyan természetesnek veszik mint a levegőt magunk körül..hogy mindenkinek van kire támaszkodnia, aki alkalmas az ápolására..és persze meg is tudja oldani.Na a bibi itt van..hogy ezt kategírikusan ki kell jelenteni hogy segítsenek az elhelyezésben..

2019. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Azért reagáltam így, mert sztem a szövegből alapból értelmezhető, h pszichésen beteg az anyja. Csak ezt korábban nem vetted szempontnak.

Mindegy, valamit kitalálunk

2019. jún. 29. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!