Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómék házasodni készülnek,...

Tesómék házasodni készülnek, de nem akarnak senkit meghívni. Gáz, ha ez nekem rosszulesik?

Figyelt kérdés

Azt mondták, csak 2 tanú, akik a barátaik, de amúgy senkit.


Amúgy ez külföldön lesz (egy trópusi sziget), tehát anyagilag is szerintük így racionális,meg intim szertartást akarnak.


Édesanyám már napok óta sírdogál, apum káromkodik, nekem sem esik jól.


Mindig elképzeltem, hogy majd koszorúslány leszek tesóm lagziján, meg együtt készülünk, örülünk neki.


Sajnos anyagilag sz***ul állunk, mi biztosan nem tudnánk megvenni még a repcsijegyet sem, nemhogy szálloda, étterem... és tesómék sem állnak úgy, hogy ezt nekünk kifizessék.



2019. aug. 13. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
96%
#8, amennyiben beadják a magyat anyakönyvi hivatalba a papírt, kb bármilyen esküvőt el lehet ismertetni, ha az adott ország törvényeinek megfelel és a magyar törvényeknek is (jogosultak legyenek házasodni: nagykorúak, nem állnak gondnokság alatt, nem házasok már, ennyi)
2019. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
86%

Semmiféle érzelem sem gáz. Nem tehetsz róla, hogy mi hogyan esik.

Hogy mit teszel vagy mit nem, az egy teljesen más kérdés. Amit teszel, meg amit nem teszel, az lehet gáz. De az, hogy rosszul esik, nem gáz.

Ráadásul teljesen érthető. Senki sem arról álmodozik, hogy majd jól kihagyják őt a saját testvére esküvőjéről.

2019. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt az ő dolguk, másrészt tőlem is idegen ez a szemlélet. Hogy valaki élete egyik fontos ünnepéről kizárja a rokonait, de még a közvetlen családját, szüleit, testvéreit is. Mintha nem akarná, hogy velük együtt örüljenek.

Mondjuk az is fura nekem, hogy a család anyagilag rosszul áll, az ifjú házasok se túl gazdagok, de trópusi szigetre mennek házasodni. Ez mitől lenne anyagilag racionális?


Vessétek föl tesódnak, hogy ha már lakodalmat nem akarnak, legalább egy bulit tartsatok itthon családilag. Amihez nem kell kiöltözni, nem kell költekezni, de mindenki tudna együtt örülni az ő boldogságuknak.


Esetleg valami sértődéstől tartanak, hogy meg kell hívni X-et is, Y-t is, Z-t is, mert illik, ill. megsértődnének, ők meg esetleg némelyiküket egyáltalán nem szeretnék ott látni?

2019. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
78%
Kövezzetek meg, de én azt hittem, hogy az esüvőnek a párról kellene szólnia. Nem arról, hogy a mindeféle rokonok tutujgatott álmai beteljesüljenek.
2019. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
77%

Ők így szeretnék, és kész. Sokkal szebb és jobb dolog, mint egy rakat embert kerülgetni, készülni, idegeskedni, és össze-vissza szervezkedni, hogy mások bulizzanak egy jót és egyenek-igyanak, miközben az ifjú pár nem erre vágyik. Van, aki ilyen esküvőt szeretne, mert ez teszi boldoggá, van, akit meg egy tengerparti , nászutazós esküvő. Tök jó,hogy ez a 21. század és a megkeresett pénzéből mindneki olyan ünnepet rendezhet magának, amilyet csak szeretne!

Baromi önző az egész famílía veled együtt. Anyátok és apátok úgy házasodott, ahogy akartak, majd a te esküvődet is úgy rendezed, ahogy akarod, a testvéredéknek meg engedtessék meg, hogy úgy éljék meg életük nagy napját, ahogyan ők szeretnék. Ha újra kezdhetném, én is inkább így csinálnám, ahogy ők!

2019. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
65%

Neked az hiányzik, hogy nem tudod majd facebookon mutogatni magad.


Ez az ő döntésük fogadd el, ez nem rólad és a családodról szól, hanem róluk.

2019. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
38%

Ha vigasztal, ugyan nem családtagokról van szó, de én két nagyon jó barátom esküvőjén sem voltam ott, mert szűk körű esküvőjük volt (szülők, tesók, tanúk). Viszont ők megfelelően kommunikáltak, a házastársaik miatt indokolt is volt a külföldi esküvő és idejük sem volt a szervezésre (baba illetve külföldi munkavállalás).

A tesódékkal szerintem a kommunikáció csúszott félre, illetve mindkét részről van egy kicsi önzés. A család részéről az, hogy szeretnék, hogy olyan legyen a tesódék esküvője, amilyet elképzeltek nekik, a tesódék részéről pedig az, hogy van egy elképzelésük az ő nagy napjukról, de semmilyen gesztust nem tesznek azok irányába, akiket elvileg szeretnek. Példa: egy barátunknak Japánban volt az esküvője (nem hóbort, ott él). Mondta, hogy jövőre szeretnének itthon egy pótlagzit.

Amikor nekünk volt esküvőnk, mi is a saját fejünk után mentünk, kétségbe is volt esve a rokonság, hogy mi lesz ebből ;). De bizonyos téren hajlandóak voltunk a kompromisszumokra, mert bármennyire is a mi napunk volt, vannak mások is, akik fontosak számunkra. A család idegeskedett helyettünk is, nekünk már nem kellett :) és az esküvő is jól sikerült.

Ha egyébként olyan a tesóddal a viszonyotok, mondd meg neki, hogy érzel, éreztek, de azt is, hogy tiszteletben tartod az ő döntését (ha tényleg így van), csak rosszul esik.

2019. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
85%
Miért siklik el mindenki afelett, hogy az esküvő külföldön lesz és se a kérdező, se a családja, se az ifjú pár nem áll úgy anyailag, hogy ki tudják fizetni az utazást és az ott tartózkodást. Ilyen feltételek mellett gondolom akkor sem mennétek el, ha meghívnának, így nem értem miért keseregsz ezen. Az én öcsém is úgy nősült, hogy senki nem volt ott a családból, még csak nem is tudott róla senki, utólag jelentették be, hogy öszeházasodtak, senkinek nem okozott lelki traumát, hogy nem lehettek ott.
2019. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
84%

Ha egyébként sem tudtok elmenni,mert nem álltok úgy anyagilag,akkor tulajdonképpen mi a problémátok? Értem én,hogy szomorúak vagytok,mert nem hívtak meg titeket,de mi lett volna,ha meghívnak? Elmondjátok,hogy bocsika,nem tudunk ott lenni,mert nincs pénzünk kimenni és akkor a tesód lesz szomorú az esküvője napján,mert nincs ott a családja.Lehet emiatt nem hívott meg senkit,hogy ne terheljenek meg másokat anyagilag.Őszintén szólva nem sokan lettek volna az esküvőn.


Esetleg egy kamerát felállíthatnának és élőben mehetne,akkor ti is tudnátok nézni.Bár,ha nem hívtak meg senkit,akkor elég esélytelen,hogy közvetíteni fogják nektek (na meg az sem olcsó mulatság).

2019. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonymousreview60 ***** válasza:
64%
Kérdezőm ez csak rinya, rinya, rinya. Nyilván totál intim, totál egzotikusat akartak. Kell két tanú, és azok ne valami malájok legyenek, tehát megy a két barát. Valamiért most akarnak esküdni, tehát most KELL esküdniük, és annyi pénzük van, hogy titeket nem tudnak kifizetni. Értem, hogy önző módon te és édesanyád azt gondoljátok, hogy meg vagytok lopva, de az esküvő elsősorban a házasulókról szól. A többi csak kellék.
2019. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!