Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómék házasodni készülnek,...

Tesómék házasodni készülnek, de nem akarnak senkit meghívni. Gáz, ha ez nekem rosszulesik?

Figyelt kérdés

Azt mondták, csak 2 tanú, akik a barátaik, de amúgy senkit.


Amúgy ez külföldön lesz (egy trópusi sziget), tehát anyagilag is szerintük így racionális,meg intim szertartást akarnak.


Édesanyám már napok óta sírdogál, apum káromkodik, nekem sem esik jól.


Mindig elképzeltem, hogy majd koszorúslány leszek tesóm lagziján, meg együtt készülünk, örülünk neki.


Sajnos anyagilag sz***ul állunk, mi biztosan nem tudnánk megvenni még a repcsijegyet sem, nemhogy szálloda, étterem... és tesómék sem állnak úgy, hogy ezt nekünk kifizessék.



2019. aug. 13. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
81%

Ők így szeretnék, őket ez teszi boldoggá. Az senkinek nem jutott eszébe a nagy szentimentálisak közül, hogy az ifjú párnak sincs arra kerete, hogy esetleg egy rendes nászútra menjenek, meg előtte itthon szórjanak el egy kis esküvőre is sokszázezer Ft-ot kaja, ruha meg a faxomtudja milyen kimaradhatatlan külsőségekre, és nem arra akarnak apellálni, hogy talán majd visszajön valami, amiből elmehetnek? Ehelyett inkább összekötik a kettőt, és tényleg feledhetetlen esküvőjük lesz, stresszmentesen, gondmentesen, rokonok hülyeségeitől mentesen (mert ugye mindenkinek a kedvére kell tenni/ meg kell hívni/stb), úgy ahogyan ők szeretnék?

Szervezzetek nekik itthon egy ünnepséget, amikorra hazaérkeznek! Ha meg erre nincs pénzetek nektek sem, akkor talán önzőségből nem kellene elrontani az örömüket...

2019. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
92%
De szerintem pont az itthoni lagzit akarják elkerülni, mert nincs rá igényük. Én simán megértem.
2019. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
92%

"Amúgy ez külföldön lesz (egy trópusi sziget)"


Az ilyen esküvő nem elismert itthon.


Talán az itthoni hivatalos esküvőjükön már a szüleid és te is részt vehetsz."


Miért ne lenne elismert? Csak annyi kell, hogy kérik azt, hogy MO-on is bejegyezzék és ennyi, ettöl kezdve ugyanolyan érvényessége van, mintha MO-on kötötték volna. Még egy "itthoni" esküvö nem kell.

Másrészt meg miért kellene nekik a fél világot meghívni az esküvöjükre? Ez lényegében kettejük ügye.

2019. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
89%

"tényleg feledhetetlen esküvőjük lesz, stresszmentesen, gondmentesen, rokonok hülyeségeitől mentesen (mert ugye mindenkinek a kedvére kell tenni/ meg kell hívni/stb), úgy ahogyan ők szeretnék?

Szervezzetek nekik itthon egy ünnepséget, amikorra hazaérkeznek!"

Ha szerinted úgy lesz szép meg jó, ha nem lesznek ott a rokonaik, akkor miért kellene a rokonoknak szervezkedniük, amikor hazaérkeznek? Ha ők tojnak a rokonokra, akkor miért kéne elvárni a rokonoktól, hogy körülrajongják őket, amikor hazatérnek? Szerintem olyan előzményekkel, hogy a rokonokat mindenből kihagyják, nem érdemelnének meg itthoni ünnepséget.

2019. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
39%

Az nem derült ki, hogy a fiatalok hol élnek, mert ha a "trópusi sziget"töl nem túl messze (pl. USA, Kanada, stb), akkor nekik ez így nem kerül annyira extra sokba, viszont az összes rokont meghívni (akik "természetesen" elvárják, hogy a fiatalok fizessenek mindent nekik), értelmetlen ötlet lenne.

Ugyanígy egy plusz "magyar" lakodalom is.

2019. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
12%

"miért kellene nekik a fél világot meghívni az esküvöjükre? Ez lényegében kettejük ügye."

Hagyományosan az az esküvő értelme, hogy ezzel hozza a pár a közösség tudtára, hogy mostantól kezdve már egyikük sem szabad préda senki más számára sem, hogy ők most már csakis egymáshoz tartoznak, senki se próbálkozzon be egyiküknél sem. Persze aki nem erre készül, hanem az "esküvő" után is szabad prédának tekinti saját magát is meg a párját is, az tényleg mondhatja, hogy senkinek semmi köze az esküvőjükhöz, csak aztán ne csodálkozzon...

2019. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
91%
Tárgyszerű dolgokba nem kell érzelmeket belekeverni.
2019. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
88%

A nővéred esküvője, nem? Akkor hadd legyen már olyan, amilyet ők szeretnének. :D Majd a sajátodat szervezgesd. :)


Az alapján, amit írsz, hogy anyud bőg, apád meg idegbeteg, van egy sanda gyanúm, hogy ne véletlen döntés....


Komolyan nem értem amúgy, miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy az emberek mit akarnak a SAJÁT esküvőjükön, a saját nagy napjukon. Komolyan néha már undorító amit a rokonság leművel, az esküvő NEM vurstli a családnak, amivel lehet villogni, hanem egy szertartás, amit a pár azzal dob fel, amivel akar.

2019. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
91%

"miért kellene a rokonoknak szervezkedniük, amikor hazaérkeznek?"


Mert ők akarnak mulatozni az ifjú párral és nem fordítva...

Egyébként nem értem, minek van még ez az esküvődni ennyire túllihegve a szülők, rokonság részéről. Manapság már nem szende kis papucsállatkákat adnak ki háztól, hanem elköltöznek a fiatalok, egymással összeköltöznek, sokszor hosszú éveket élnek együtt, és utána házasodnak (vagy nem is házasodnak), már régen ismernek mindnekit a másik rokonságából, akit meg nem, az eddig se hiányzott. Mit kell azon megsértődni, meg sírdogálni, hogy egy romantikus, meghitt tengerparti esküvőn akarják megünnepelni a kapcsolatuk hivatalossá tételét?

Magatoktól nem is lenne pénzetek kimenni, most akkor mondjanak le ők az álmaikról, hogy nektek jobb legyen a lelketek? Elvárások, érzelmi zsarolás (napokig tartó sírás, és társai) , és csodálkoztok, hogy inkább elvonulnak kettesben?

2019. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
19%

Mint minden a világon, az esküvő is csak egy termék. Ők ezt a diszkont luxy terméket választották, értsd: annyi pénzük még éppen van, hogy kimenjenek Balira, de annyi már nincs hogy 3-3 embert magukkal vigyenek.

Olyan ez mint az aluljárós Gucci. Instagramon nem látszik a különbség, így a prolinak megfelel. Úgy van vele, hogy még mindig jobb, mint a full noname kínai.

2019. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!