Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómék házasodni készülnek,...

Tesómék házasodni készülnek, de nem akarnak senkit meghívni. Gáz, ha ez nekem rosszulesik?

Figyelt kérdés

Azt mondták, csak 2 tanú, akik a barátaik, de amúgy senkit.


Amúgy ez külföldön lesz (egy trópusi sziget), tehát anyagilag is szerintük így racionális,meg intim szertartást akarnak.


Édesanyám már napok óta sírdogál, apum káromkodik, nekem sem esik jól.


Mindig elképzeltem, hogy majd koszorúslány leszek tesóm lagziján, meg együtt készülünk, örülünk neki.


Sajnos anyagilag sz***ul állunk, mi biztosan nem tudnánk megvenni még a repcsijegyet sem, nemhogy szálloda, étterem... és tesómék sem állnak úgy, hogy ezt nekünk kifizessék.



2019. aug. 13. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
79%

A lányom keresztanyjáék is így házasodtak, sőt kapaszkodj! Még a tanukat is az ottani hivatal biztosította nekik! Ennek ellenére senki nem sírdogát itthon, az összes rokon/barát..stb képes volt őszintén örülni nekik, hiszen ez úgyis az ő napjuk, róluk szólt az egész. Másrészt úgy voltak vele, hogy abból a sok pénzből amibe egy hagyományos esküvő került volna, inkább elutaztak egy szép helyre és még a nászútjuk is megvolt :)


Próbálj meg inkább örülni nekik!

2019. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
53%
Mert gondolom a kérdező úgy gondolja, hogy a családnak állják a plusz 3 repülőjegyet és szállást.
2019. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonymousreview60 ***** válasza:
81%
Ja, és ettől még érezheted magad jogosan így vagy úgy, csak az ne a tesódékon csattanjon.
2019. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
26%

Vannak, akik a házasságkötésben csak a buli lehetőségét látják, és azt úgy akarják szervezni, ahogy nekik, a párnak a legjobb lesz a buli.


Mások úgy tekintik, mint egy olyan lépést, amellyel az ember búcsút vesz a szülői háztól - ami mindenkit érint: nem csak magát a párt, hanem a család többi tagját is, rokonokat is, barátokat is.


Ezek szerint ők az első, míg te a második kategóriához tartozol. Érthető, ha csalódott vagy amiatt, hogy csak most derült ki, hogy a testvérednek mennyire más az értékrendje.

2019. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
86%

8!


Dehogy kell újra osszehazasodniuk. Nem is lehet. Honosittatni kell a házasságkötést.


Amúgy meg nem értem. Ha senkinek nincs pénze a ti utazásokra és ellatasotokra mégis hogy képzelitek megoldani?

2019. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha választanom kellene, hogy egy igen nagy összegből, trópusi szigeten szűk körben hzasodjak, vagy itthon fizessem a sokadag töltöttkáposztát meg pálinkát a rokonságnak akiknek a felét a hátam közepére se kívánom/életemben nem láttam...hmmm, nehéz döntés.
2019. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
51%
14, szóval te nem szeretnéd a gyerekedet látni élete egyik legszebb éslegboldogabb napján? LElked rajta. Azért másnak hadd essen már rosszul...
2019. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
86%
27! Nem azt mondta, hogy nem akarja látni a gyereke házasságkötését, hanem hogy tiszteletben tartja, hogyan dönt a gyereke, és örül a boldogságának.
2019. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
11%

Egy egzotikus, trópusi szigetre csak legeslegszűkebb családot mindkét oldalról elvinni (szülők,testvérek, slussz) is alsó hangon többmilliós (szerintem már 10 millió feletti) tétel.

Ha ez kiegészül a két tanúval, akik - gondolom - nem családtagok, hanem nagyon-nagyon-nagyon közeli barátok (az ember nem azt kéri fel tanunak, akivel keddenként jót beszélget a piacon), akkor az már bőven, nagyon bőven 10 millió fölé rúg, feltételezve, hogy nem SURVIVOR módban nyomja a pár az esküvőt, hogy kidobatják magukat meg a népet a dzsungel kellős közepén, aztán őserdei módszerekkel lőjjék meg maguknak a nyársra húzni valót. Úgy se lenne olcsó a dolog - repülőjegy, reptéri illeték - full szuperluxusban, supra all inclusive ellátás mellett meg aztán főleg nem.


És igen, én - ha erre a hatalmas rongyrázásra van pénzem, és úgy érzem, hogy anyagilag nadrágszíj-húzás nélkül megtehetem - akkor igenis azt is megtenném, hogy utána ITTHON rendeznék - ha másnak nem, hát a szűk családomnak - egy kis népünnepélyt, vagyis ha kell, akkor felkérnék egy papot, hogy itt az esküvői papír, de most csináljon egy esküvői szertartást (normálisabb papokkal meg lehet beszélni, hogy mit akarsz, elvégre te fizetsz), meg esetleg ugyanezt 10 percben a tanácson. Utána meg - ahogy írtam - lehet vacsorát, lagzit nyomatni akkorában, amekkorát még el bírtok viselni.


Ahogy ÉN látom, szerintem, ha a trópusi lagzi költségei beleférnek, akkor ez bőven alattamarad, ha a hazai lakodalomba nem 100-200-... embert hívtok meg.


Mellékesen ha lenne ITTHON IS lagzi, akkor menyasszonytánccal meg egyebekkel be lehet hozni a kiadások egy (akár jelentős) részét, illetve hát bármennyit is hozol be belőle, az már enyhíti a kiadások költségét.

2019. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
100%

"ha lenne ITTHON IS lagzi, akkor menyasszonytánccal meg egyebekkel be lehet hozni a kiadások egy (akár jelentős) részét, illetve hát bármennyit is hozol be belőle, az már enyhíti a kiadások költségét"

Ez a bevétel csak az ITTHONI lagzi költségeit csökkentené, a trópusiét nem. Ha sikerül nullszaldósra kihozni (az ITTHONIT), az már jó. De attól még a trópusi kiadásai ugyanakkorák lennének, mint itthoni lagzi nélkül.

2019. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!