Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómék házasodni készülnek,...

Tesómék házasodni készülnek, de nem akarnak senkit meghívni. Gáz, ha ez nekem rosszulesik?

Figyelt kérdés

Azt mondták, csak 2 tanú, akik a barátaik, de amúgy senkit.


Amúgy ez külföldön lesz (egy trópusi sziget), tehát anyagilag is szerintük így racionális,meg intim szertartást akarnak.


Édesanyám már napok óta sírdogál, apum káromkodik, nekem sem esik jól.


Mindig elképzeltem, hogy majd koszorúslány leszek tesóm lagziján, meg együtt készülünk, örülünk neki.


Sajnos anyagilag sz***ul állunk, mi biztosan nem tudnánk megvenni még a repcsijegyet sem, nemhogy szálloda, étterem... és tesómék sem állnak úgy, hogy ezt nekünk kifizessék.



2019. aug. 13. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
89%

#39

Ez meg a másik, régen még érthető volt az eszem-iszom-örömkönnyek az egész famíliával, de ma már semmi értelme.

Pár éve még én is akartam "normál" esküvőt (a 100 vendég sose vonzott, de mondjuk egy 20-30 fővel), de manapság egyre inkább hajlok én is a kéttanúsra. Őszintén, minek a felhajtás? A szüleink már rég "elengedték a kezünket", már rég közös életet élünk. Ma már hozomány sincs, hogy azért cserébe legyen esetleg illendő megvendégelni a családot. Akkor mire fel? A párommal kötöm össze az életem, akkor azt a párommal szeretném ünnepelni, nem a Béla nénivel. És akkor meg lehet nézni, hogy sokszor milyen gusztustalan követelőzésbe fordul az ünneplés... ha nincs alkohol az a baj, ha nincs főtt kaja az a baj, ha nincs hús az a baj, ha nincs dj az a baj, igénye az van az egész famíliának. Toll a fülükbe.

Szerencsére vannak még normális családok, de szomorú, hogy rengetegszer látom ezt a mentalitást, bejelenti a pár az eljegyzést, és a rokonság már köti a szalvétát a nyakába, és várja az ingyenbulit....

2019. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
92%
Mi úgy házasodtunk össze, hogy senkinek sem szóltunk. Az esküvő után hazamentünk, és anyukám kezébe nyomtuk a házassági anyakönyvi kivonatot. Anyukám azt mondta, ennél szebb ajándékot nem adhattunk volna.
2019. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
29%

"Szerencsére vannak még normális családok, de szomorú, hogy rengetegszer látom ezt a mentalitást, bejelenti a pár az eljegyzést, és a rokonság már köti a szalvétát a nyakába, és várja az ingyenbulit...."


Basszus, a saját anyjáról van szó! De ne feledd ezeket a szavakat, amikor a gyereked közli, hogy nem mész az esküvőjére, hanem majd valami haverina áll mellette. Ezt úgyis csak az anyák értik, ahogy látom.

2019. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
79%

#43

És az anyjával köt házasságot, vagy miért kellene mindenáron jelen lennie?

Szerencsére nálunk mindkét oldalon normálisak a szülők, és azt mondják, olyan legyen az esküvő, amilyet mi szeretnénk. Ha 200 vendéges lakodalom, akkor jó, ha két véletlenszerű tanúval aláírjuk a papírt a hivatalban, az is jó. Nekik az a fontos, hogy boldogok legyünk, nem az, hogy parádézhassanak. Biztos nem is igazi anyák. :)))

2019. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
13%
44: tehát az anya mondjon le az álmáról, hogy ott lehessen a lánya esküvőjén. Ahham... Igaz, ha valaki ilyen embert nevelt, mint te, az sem lehet jobb.
2019. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
89%

#45

Megfordítva: akkor mindenki mondjon le az álmáról, mert anyucit marhára nem az érdekli, hogy a gyereke boldog legyen? Szép "anya" lehet az ilyen.....

2019. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
88%
Mégis hova hívnának meg, ha nem olyan a szertatás?
2019. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
92%

44: tehát az anya mondjon le az álmáról, hogy ott lehessen a lánya esküvőjén.


Nem kell róla lemondania, viselkedjen úgy a gyerekével és annak választottjával, hogy meg se forduljon a fejükben, hogy olyan esküvőt szervezzenek maguknak, ahova anyus nem tudna menni, holott tudják, hogy ez élete álma. Bár, egy ilyen anyának meg fontosabb a gyerek boldogsága, mint a saját picsogása azon, hogy nem lesz ott, amikor egy általa valószínűleg nem is értett nyelven összekántálják őket.

2019. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
82%

A fiataloknak nincs rá kerete, hogy kireptessék a családot, a családnak sincs rá pénze, hogy magától menjen. Akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is, nehogy már legalább a gyerekek álma teljesüljön, és legyen egy olyan esküvőjük, amilyet szerettek volna! Igen, ez az igazi család ismérve, kössünk csak kompromisszumokat ... ó, bocs, az kölcsönösséget feltételez, inkább engedjünk a nyomásnak és foggösszeszorítva szívjunk, hogy mások elégedettek legyenek, ráadásul a mi kontónkra.

Van egy sejtésem, hogy nem véletlen mennek a trópusokra romantikázni...

2019. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
24%

A szüleim boldogok lehetnek, hogy nekem jóval fontosabb, hogy velem legyenek, mint az, hogy vadidegenek között, kva drágán, valahol a világ végén mondjak igent.

Biztosan én vagyok fura gondolkodású, de egyszerűen nem értem, mi a retek jó egy ilyen házasságkötésben... menjen oda nászútra.

2019. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!