Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómék házasodni készülnek,...

Tesómék házasodni készülnek, de nem akarnak senkit meghívni. Gáz, ha ez nekem rosszulesik?

Figyelt kérdés

Azt mondták, csak 2 tanú, akik a barátaik, de amúgy senkit.


Amúgy ez külföldön lesz (egy trópusi sziget), tehát anyagilag is szerintük így racionális,meg intim szertartást akarnak.


Édesanyám már napok óta sírdogál, apum káromkodik, nekem sem esik jól.


Mindig elképzeltem, hogy majd koszorúslány leszek tesóm lagziján, meg együtt készülünk, örülünk neki.


Sajnos anyagilag sz***ul állunk, mi biztosan nem tudnánk megvenni még a repcsijegyet sem, nemhogy szálloda, étterem... és tesómék sem állnak úgy, hogy ezt nekünk kifizessék.



2019. aug. 13. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim válasza:
2%

Ha ez eddig egy normál szülő-gyerek kapcsolat volt én teljesen megértem, hogy ez rosszul esett neked is és szüleidnek is. Ha nem akarnak ne csapjanak nagy esküvőt de a szülőket ebből kihagyni nagyon csúnya dolog. Az én lányom is még előtte áll, azt szoktam neki mondani úgy csinálják majd ahogy ők szeretnék és mi majd alkalmazkodunk, de az se az ő se az én fejemben meg sem fordult, hogy ebből minket kihagynának. Csúnya és szomorú, hogy a barátokat többre nézik mint a szüleiket, és erre semmiféle indokot nem tudok elfogadni, ha tényleg addig jó kapcsolat volt köztük, köztetek. Attól még lehet az ő szép napjuk de kihagyni belőle azokat az embereket akik felnevelték hááát...

Ellenkező esetben persze más a helyzet.

2019. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
5%

""miért kellene a rokonoknak szervezkedniük, amikor hazaérkeznek?"

Mert ők akarnak mulatozni az ifjú párral és nem fordítva..."

De nem utólag, hanem az esküvő napján...

2019. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
0%

mi szép lehet egy ilyen esküvőben


Mondd, mi, mert engem pl tényleg érdekel, mi a jó abban, hogy a világ végén, vadidegen emberek között mondasz igent.

2019. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
100%

73!


Milyen vadidegen emberek? A barátaik a tanúk. Az qnyakonyvvezeto meg amúgy is idegen.


Nekem gyerekként háborúja meg nagy esküvő volt az álmom, felnőttként meg két tanú, hétköznap és semmi más, csak én meg párom. Külföldön élek, itt létezik a hivatalos jegyesseg, ami kötelező a házasságkötés előtt. Ilyenkor a pár bejelenti az önkormányzatnál hogy házasságot akár kötni, lead ja a hivatalos papírokat és ha mindez megvan, az ügyintéző hivatalosan felolvassa a "szerződést". Nekem ez volt az igazi, nekem ez szebb és meghittebb volt mint az esküvőm, ami pedig szintén szép és meghitt volt, összesen 4 vendéggel, hétfői napon, korán reggel, minden felhajtás nélkül.

Nem vagyunk egyformák, ki erre vágyik, ki arra. Egy házasságkötés két ember dolga, azzal kapcsolatban mindenről nekik kettejuknek kell dönteni, kettejük között kell kompromisszumot kötni.

2019. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem akarnak ne csapjanak nagy esküvőt..."


De most komolyan... Tényleg olyan nehéz felfogni? Nem arról van szó, hogy mit NEM akarnak. Arról van szó, hogy mit akarnak. És ők egy romantikus esküvőt akarnak egy mediterrán szigeten. És szívük joga, ha ez a kívánságuk, és meg is tudják valósítani.


Fene tudja, de én úgy gondolom, hogy az ők elképzelésük a saját esküvőjükről felülírja bárki más elképzelését. Mert mégiscsak ők házasodnak, nem apu-anyu, vagy a kishúg.

2019. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
100%

#73

Gyönyörű helyen, nyugalomban mondasz igent a párodnak. (Igen, még mindig a párod lenne a lényeg, nem a rokonság. Vagy velük is szeretnél házasságot kötni?)

Én ha tehetném, a két tanút is kihagynám, sajnos az muszáj, hogy érvényes legyen a dolog. :)

2019. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
100%

"De nem utólag, hanem az esküvő napján..."


Hát ők azt akarják... a házasulandók meg mást... Kinek is van több joga eldönteni? ugye nem azt állítod, hogy a rokonságnak?

2019. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
100%

"Mondd, mi, mert engem pl tényleg érdekel, mi a jó abban, hogy a világ végén, vadidegen emberek között mondasz igent."


Hagyd már abba. Én sem ragaszkodom ahhoz, hogy megmagyarázzák nekem, mi is a jó egy 100 fős lagziban, mert úgysem érteném meg. És nem is kell értenem, csak elfogadnom, hogy van, akinek úgy jó.


Neked nem tanították meg, hogy az ízléseken felesleges vitatkozni?

2019. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!