Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felpofoztam húgomat, hogyan...

Felpofoztam húgomat, hogyan kérjek tőle bocsánatot?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki nekem jön, NEM KAMU A KÉRDÉS. Igen, még mindig mi vagyunk és még mindig nem oldódott meg a panelos-idegbeteg húgos probléma. Aki kamuzni jönne, legyen szíves most ne tegye, mert nagyon rosszul vagyok így is, remeg a gyomrom és ez csak jobban felbosszantana. Szóval nagy lelkiismeret furdalásom van, mert 20 éves létemre felpofoztam a 10 éves húgomat tiszta erőből. Anya lekapcsolta húgom gépét miközben játszott, majd húgom többször megütötte anyát, megrúgta és mellbevágta. Majd leöntötte egy pohár vízzel és fejbevágta az üvegpohárral. Anya sírt a földön. Sírt és üvöltötte a nevem, hogy segítsek neki (igen, egy 10 éves lány terrorban tartotta anyát pár percig). Majd odaálltam elé és úgy felpofoztam, hogy a fal adta neki a másikat, sajnos összeesett egy pillanatra, majd legalább 10 percig bőgött a földön. Nem vagyok agresszív, soha senkit sem bántottam, de most nagyon felidegesítettek, főleg, hogy így is tiszta ideg vagyok, holnap 3 zh-t is írok, amire még nem tanultam, hanem az éjszaka kell majd. Majd végül anya sírva felmosott, és még most is húgom üvöltözik anyával, de szerencsére már csak egymás szobájából (de még mindig neki áll feljebb). Tiszta ideg és szégyen vagyok, már bocsánatot kértem de csak nekemrohan megütni meg fel akar tiszta idegből öklelni (nyilván kivédem az ütéseit). Mint valami idegbeteg tényleg. Most már megvárom míg lenyugszanak éjszakára, de holnap szeretnék tőle bocsánatot kérni. Anya is nagyon mérges rám mert felpofoztam húgomat, amiatt is nagyon szomorú, hogy "ilyen agresszív állatt lettem" (soha a légynek nem ártottam eddig). Hogyan kérjek tőle bocsánatot?

2019. dec. 2. 21:53
 191/240 anonim ***** válasza:
94%
Martin, amióta anyád kiírta a szomszédos kérdést, A-ZS ig felsoroltuk több kérdésetek alatt mik a lehetséges megoldások. Ti (te és anyád) az összes létező választ elutasítottátok ezzel azzal indokolva ( piti doldok, pl anya nemengedi, anya fél a tesódtól) szóval ezekután nem értem miért sír a szátok?? Kaptatok elég segítséget.. Mostmár tényleg csak röhögni lehet rajtatok.
2020. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/240 anonim ***** válasza:
93%

Én elhiszem hogy igaz a történet, nekem is voltak régen ilyen szomszédjaim. Tényleg nem hívja senki a rendőröket, mert betudják sima veszekedéseknek ezeket az ordibálásokat, senkinek nincs kedve, ideje mélyebben a probléma után járni.

Az egykori szomszéd kislány is kb ugyanilyen volt, az lett a vége hogy most a huszas évei elején hááát, nem kimondottan példaértékű életet él. Ahogy elszakadt otthonról elkezdte nagyon alaposan kiélni magát. Neki és gondolom a kérdésben szereplő kislánynak is, van egy nagyon súlyos problémája mélyen, amivel senki nem foglalkozik, és ő maga sem tudja mi az, ezért ha nem kezelik élete végéig kínozni fogja. Jobb esetben majd nagy korában rájön, hogy vele van valami baj nem a világgal, és kér segitséget, ha meg nem, akkor marad ez a nyomor.

2020. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/240 anonim ***** válasza:
92%

Elhiszem hogy nehéz, és kellemetlen megtenni az első lépést, de hidd el hogy rohadt nagy kő esne le szívetekről, megkönnyebbülne mindenki. Látnátok a fényt az alagút végén, tudnátok, hogy van segítség, útón vagytok egy boldog, nyugodt élet felé.

Ja, hogy ez nem kell? Hát akkor szenvedjetek.

2020. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/240 anonim ***** válasza:
93%

Mi már sokszor leírtuk,hogy mit kellene csinálni,de látom,hogy arra van eszed Martin,hogy leszedd ezeket a csodás videókat,ha szeretsz így élni,akkor élj így ,gondolom ezért írtál ki ide több kérdést ,mert annyira jól érzed magad.


Sok szerencsét Martin!

2020. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/240 anonim ***** válasza:
94%
Az nem baj, ha rájöttek a nevedre, ettől még kérhetsz itt segítséget. Az az egyetlen baj, hogy nem hallgatsz senkire, csak kifogásokat keresel. Most komolyan, mit ajánljunk nektek ha semmi nem jó? Gondolod van valami csodaszer amitől hipp-hopp elmúlik minden bajotok? Leírtuk az egyetlen megoldást, az nektek nem jó, akkor ez van, így jártatok. Mindenesetre ha egy 10 éves azt mondja hogy meg akar halni azt véresen komolyan kellene venni, mert ez már nem csak egy mezei hiszti. Őrlődik még pár évet és vagy anyátokkal végez vagy magával. Ezt szeretnéd? Sürgősen cselekedjetek!
2020. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/240 anonim ***** válasza:
94%

Igazából nem hittem el hogy ilyen létezik.

Aztán a videók tuti nem kamuk voltak, akárki akármit mond.

Viszont számomra sem világos, hogy a napi 5 perc figyelmen kívül mit akart elérni Martin.

Mert akárhány videót rak fel, akármennyi kérdést ír ki a probléma nem változik.

Itt nagyon komoly szakemberekre van szükség, és nem csak az "iskolapszichológusra".

Martin itt számtalan ötletet és tanácsot kapott az összes kérdésében. De egyet sem fogadott meg, így ergo továbbra sem fog változni semmi.

2020. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/240 anonim ***** válasza:
100%

Kiváló válaszokat kaptál, mindenkinek igaza van.

Amit tennetek kéne azt nem vagytok hajlandóak megtenni, úgyhogy írok pár gyakorlati tanácsot ami hátha segít, amíg észhez nem tértek.

Őszintén el kellene beszélgetni a kislánnyal, NYUGODT hangnemben, higgadtan (akkor is ha ő nem az, ellenáll) rászánni az időt, megkérdezni, hogy mitől érzi ennyire rosszul magát, mi idegesíti fel, és hogy hogyan tudtok neki segíteni. Éreztessétek vele hogy megbízhat bennetek, és ne úgy reagáljatok a problémájára, mint ahogy a tanulós videóban tetted. Mondta a kislány hogy meg akar halni, erre te gyakorlatilag kiröhögted, azt éreztetted vele hogy nem veszed komolyan, pedig ő megosztotta veled a súlyos érzelmeit, és nyilván te is tudod, hogy nem a verstanulás volt a baja. Röviden, nem csodálom hogy ilyen a kislány, rohadt szarul reagáltok a viselkedésére, akkor is, ha már órák óta megy a hiszti, és jogosan vagytok torkig vele.

Mennyi időt tölt kettesben anyukáddal? Mi lenne, ha szerveznének ketten közös programokat? Lehet hogy sokat javulna a helyzet, ha legalább érezné egy kicsit hogy szereti valaki, és elfogadja úgy ahogy van. Anyukádnak el kellene mondania neki, hogy nagyon rosszul esik neki a viselkedése bántja ahogy bánik vele, de ennek ellenére szereti, és kéne egy kompromisszum, hogy mindketten változtatnak.

Lehetne adni a kislánynak citromfű teát, esetleg Sedatif Pc-t szopogathatna ha rájön a dühroham, ez egy vény nélkül kapható nyugtató, nem lehet rászokni, kisbabák is szedhetik (csak hogy lásd, nem egy erős gyógyszerről van szó) hátha segít.

Amikor a testvérem ment keresztül ilyen időszakon, anya körbe kente, csepegtette a házat levendula illóolajjal, ennek is nyugtató hatása van. Nem tudjuk volt e összefüggés, de valamelyest javult a helyzet.

Nagyon nagyon sokat segítene, ha elkezdene sportolni a kislány! A súlyán is javítana, és az idegrendszerre is kiváló hatással van. Kezdetben az is tökéletes lenne, ha lejárnának anyukáddal sétálni, hiszen ekkora súlyfelesleggel nem is nagyon ajánlatos komolyabb sportba kezdeni, úszni meg gondolom nem akar, hiszen nem érezné jól magát fürdőruhában. Beszélgethetnének, időt tölthetnének együtt úgy, hogy közben mozognak, máris két legyet ütnétek egy csapásra.

Hidd el, nem kell sok pénz ahhoz, hogy életmódot váltsatok. Egy kis gyümölcs, zöldség, csirke, tk kenyér nem kerül többe mint a temérdek édesség meg kóla. Egy csomag fagyasztott zöldség olcsóbb, mint egy tábla csoki. De már az is segítene, ha csak a felét enné meg a szokásos adagoknak. Meg lehet csinálni, csak rá kell szánni az időt hogy csináljatok egy egészséges bevasárló listát, nézzetek egészséges recepteket.

Nagyon remélem, hogy hamarosan tesztek valamit, szurkolok nektek!

2020. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/240 anonim ***** válasza:
82%
Ha már ilyen rosszul étkezik a kislány, legalább szed vitamin komplexet? Többek között a magnézium hiány is rossz hatással van az idegrendszer működésére, meg lehetne próbálni azt is. Kell egy kis idő mire beépül a szervezetbe, tehát ha esetleg kipróbáljátok ne hagyjátok abba két hét után azzal az indokkal, hogy nem hat.
2020. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/240 anonim ***** válasza:
100%
Van valami fejlemény? Írt ki mostanában új kérdést?
2020. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/240 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a kérdést is már törölni kellene,mint a másikat.
2020. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!