Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megtehetem, hogy nem adom el...

Megtehetem, hogy nem adom el az örökölt házat?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori: kijöttem külföldre dolgozni, a házunkat rábíztam a nagyobbik bátyámra, aki a kintlétem alatt teljesen kiürítette a házunkat, eltűnt minden bútor, tárgy, cucc, levágta a fűtésrendszert, a gondatlanság miatt beázott, tönkrement a tető, stb. Próbáltuk szép szóval visszakéri a dolgainkat, végül rendőrségi ügy lett belőle, de a rendőrök azt mondták, hogy ez nem bűncselekmény, mert én bíztam meg a bátyámat, hogy a ház dolgait intézze, míg nem vagyunk otthon.

Ha majd megörököljük a szüleink házát hárman, dönthetek úgy, hogy addig nem egyezek bele az eladásba, amíg vissza nem kapjuk a dolgainkat? A bátyám már nagyon számít a ház árának harmadára (3-an vagyunk fiúk). Éntőlem ott omolhat össze, akkor sem egyezek bele az eladásba. Megtehetem? Ő mit tehet?



2020. júl. 8. 12:09
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
8-as. Értem, vagyis jogi útra tereli majd a bátyám. De nekem az is jó, mert addig, amíg pereskedünk (évek) ő sem lát egy fillért sem az örökségből. Én tudom nélkülözni a pici szülői ház árának harmadát, de ő megszívja évekig, mert nagyon "várja" már az örökséget.
2020. júl. 8. 12:35
 12/33 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem menj el a bátyádhoz és pakold ki a házát.
2020. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%

Ritka értelmetlenül írtad le a történetet...

Amúgy igen, megteheted, hogy nem adod el. A másik kettő meg igen, indíthat pert. Nem, nem feltétlenül húzódik evekig és mivel mindenképp sor kerül a közös tulajdon megszüntetésére, te leszel a pervesztes, ergo fizetheted a perköltséget. Plusz a kényszer értékesítés miatt ag ingatlan is nagyon olcsón lesz eladva.

2020. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem keress fel egy ügyvédet, egyszerűen nem tudom elhinni hogy siman eladhat meg tönkreverhet mindent. Amugy a szüleid kitagadhatnak az örökségből vagy en a masik normális gyerekiemre iratnam meg életemben a házat. Mindent megtennek hogy egy ilyen kis görény ( igen sajat fiuk tudom) ne kapjon semmit.
2020. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
73%

Fordulj ügyvédhez olyan nincs,hogy ezeket megteheti a házaddal. A meghatalmazás lopásra és károkozásra nem terjed ki ha csak külön bele nem foglaltad,hogy tegye tönkre,amit azért kétlek :)


De ha most ezzel nem szeretnél foglalkozni akkor megvárhatod a szülői házat. Polgári pernél éveket kell várni amit mint írtad valószínűleg nem szeretne.Ezért vagy fizet majd akkor a bátyád,hogy hamarabb a többi pénzhez jusson vagy te nagyobb részt kapsz majd az örökségből és úgy rendezve lesz (persze az ő részéből ha ebbe bele megy). Szüleitek mit szólnak ehhez?

2020. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%
Azert az nehogy mar oke legyen hogy szetcseszi az egesz hazat.
2020. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Ne higyjél a rendőröknek. Igen a házat rábíztad, de nem adtál felhatalmazást a dolgaid eltüntetésére. Keseress fel egy ügyvédet. Egyébként, ha nem vagy rászorulva, akkor igen kicseszhetsz vele, ha nem mész bele az eladásba, lehet közös tulajdon megszüntetése ugyan, de idő és sokat buktok rajta.
2020. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
"Házunkat" -ki a másik tulajdonos?
2020. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is ügyvéd a megoldás...

A hülye rendőrök csak le akartak pattintani, mert meló...


Más tulajdonának az eladása (rokonságtól függetlenül) nem OK!

2020. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%
Polgári pert indíthatsz a bátyád ellen.
2020. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!