Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megtehetem, hogy nem adom el...

Megtehetem, hogy nem adom el az örökölt házat?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori: kijöttem külföldre dolgozni, a házunkat rábíztam a nagyobbik bátyámra, aki a kintlétem alatt teljesen kiürítette a házunkat, eltűnt minden bútor, tárgy, cucc, levágta a fűtésrendszert, a gondatlanság miatt beázott, tönkrement a tető, stb. Próbáltuk szép szóval visszakéri a dolgainkat, végül rendőrségi ügy lett belőle, de a rendőrök azt mondták, hogy ez nem bűncselekmény, mert én bíztam meg a bátyámat, hogy a ház dolgait intézze, míg nem vagyunk otthon.

Ha majd megörököljük a szüleink házát hárman, dönthetek úgy, hogy addig nem egyezek bele az eladásba, amíg vissza nem kapjuk a dolgainkat? A bátyám már nagyon számít a ház árának harmadára (3-an vagyunk fiúk). Éntőlem ott omolhat össze, akkor sem egyezek bele az eladásba. Megtehetem? Ő mit tehet?



2020. júl. 8. 12:09
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
55%

A mi házunk az enyém és a nejemé, azt bíztuk rá a bátyámra

Ezt a reszet elolvastad?

A megoroklendo haz nem az amit a draga tesver tonkretett.

2020. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt vilagos eddig hogy ket hazrol van szo.


A lenyeg, a majdan orokolendo hazzal kapcsolatban semmilyen kártalanítási igenyed nem lehet addig amig a birosag egy polgari perben kartalanitasra nem szolitja fel a testvered mert megrongalta a hazad. Ha neked eleg az az elegtetel hogy evekig huzodik a kozos tulajdon megszüntetéses iranti per es igy a testvered a kenyszerarveres miatt kevesebb penzt kap sokkal kesobb akkor ne indits pert. Ha kartalanitast is akarsz az ingosagokert es rongalasert akkor viszont az egyetlen megoldas a polgari per.

2020. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg gusztustalan a testvéred. A szüleid nem ismerik ezt az oldalát?

A legundorítóbb ez a "számít az örökségre" gondolkodásmód.

A szüleim sajnos már nem élnek, az anyai nagymamám túlélte mindkettejüket.

Egyedüli örökösként "rám vár" a 65-70 milliós fővárosi lakása, de ha tehetném, inkább azt választanám, hogy éljen még 20 évet.

2020. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!