Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megtehetem, hogy nem adom el...

Megtehetem, hogy nem adom el az örökölt házat?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori: kijöttem külföldre dolgozni, a házunkat rábíztam a nagyobbik bátyámra, aki a kintlétem alatt teljesen kiürítette a házunkat, eltűnt minden bútor, tárgy, cucc, levágta a fűtésrendszert, a gondatlanság miatt beázott, tönkrement a tető, stb. Próbáltuk szép szóval visszakéri a dolgainkat, végül rendőrségi ügy lett belőle, de a rendőrök azt mondták, hogy ez nem bűncselekmény, mert én bíztam meg a bátyámat, hogy a ház dolgait intézze, míg nem vagyunk otthon.

Ha majd megörököljük a szüleink házát hárman, dönthetek úgy, hogy addig nem egyezek bele az eladásba, amíg vissza nem kapjuk a dolgainkat? A bátyám már nagyon számít a ház árának harmadára (3-an vagyunk fiúk). Éntőlem ott omolhat össze, akkor sem egyezek bele az eladásba. Megtehetem? Ő mit tehet?



2020. júl. 8. 12:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

19!


Na és akkor mi van, ha a kedves testvér a másik tulajdonos?

2020. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tisztább az ügy, habár tényleg jó kérdés, hogy a "házunk"-nak ki a többi tulajdonosa. Ha a lopós báty is köztük van, akkor necces, mert a saját tulajdonából miért ne vihetne el bútorokat vagy egyebeket?


Viszont azt továbbra sem értem, hogy a lopós báty miért számít olyan nagyon a szülői ház árának harmadára, ha még legalább az egyik szülő él. Lehet, hogy az a szülő 10 vagy akár 20 év múlva is élni fog, ez kiszámíthatatlan. Ehhez képest a közös vagyon megszüntetésére vonatkozó per (amit a kérdező akarna, hogy húzza az időt), az 1-2 max. 3 év. Tehát az, hogy mikor jut hozzá ahhoz a pénzhez, amire oly nagyon számít, csak csekély mértékben függ a pertől, sokkal inkább attól, meddig élnek még a szülei.


Viszont, ha élnek a szülők, akkor velük kellene beszélni. Legalábbis a kérdező helyében én a szüleimmel beszélnék, és megmutatnám, mit művelt a bátyám velem. Lehet, hogy ők tudnak hatni rá, hogy kártalanítsa a kérdezőt, de lehet, hogy pont ennek hatására írnak végrendeletet, amiben a lopós báty csak a kötelesrészt kapná (tehát a harmad harmadát), a többit a kérdező, hogy kártalanítva legyen (ha előbb nem is, legalább a szülők halála után).


Mondjuk nekem az se világos, hogyhogy valaki ennyire félreismeri a saját testvérét, de ez megint más kérdés.

2020. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Igazatok van, rosszul fogalmaztam. A mi házunk az enyém és a nejemé, azt bíztuk rá a bátyámra egy meghatalmazással, hogy intézze a felmerülő ügyeket, pl. ha a fa ránő a vezetékre, elleőrizze a tetőt időnként a beázás miatt, tisztíttassa az esőcsatornát, fizesse be az évi adót (küldtük rá a pénzt), stb. Ehelyett azzal a címszóval, hogy mi külföldön vagyunk, biztos nem lesz már szükségünk a cuccainkra, elkezdték elhordani az ingóságokat, szekrénysor, bútorok, levágták a radiátorokat, beázott az épület, stb. Erre mondták a rendőrök, hogy saját belátása szerint kezelte a házat, ez nem bűn. Ügyvédre már kifizettünk egy kisebb vagyont, de 2000 km-re vagyunk, egyszerűen nem lehet távintézni a dolgokat. Ügyvéd ígér, pénzt felvesz, majd nem reagál a telefonra. Mi tudunk tenni ennyi távolságból? Ezért gondoltuk, hogy ha MAJD öröklünk (még élnek a szülők, de 83 évesek), akkor nem járulunk hozzá az örökház eladásához, csak ha kártalanít. Így már érthető?
2020. júl. 8. 13:54
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így érthető.

Ez nem rendőrségi ügy, hanem polgari peres. Keress másik ügyvédet, ha ez nem reagál.

A majdani örökséget már írtam, pár év alatt kenyszerertekesitesre kerül és mint pervesztes, neked kerül majd pénzbe

2020. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
86%

Fasza, minek ellenség ha van egy ilyen bátyád..

Az ügyvéded egy f.sz. a rendőrség meg no comment...

Még mindíg azt mondom hogy a szüleid intézzék el hogy amukor eljon az ido legyen kizárva/ amennyire lehet a leendő örökségéből.

2020. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyenkor azt mondom, hogy jobban megérte volna kiadni egy normális embernek, mégha 2000 kmről is van szó...Ha bármi történik az albérlő is tud szerelőt hívni és az albérlet árából le lehet vonni a szerelői költségeket.
2020. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Most akkor a ti házatok vagy a szüleidé????


Ha a szüleid még élnek (és ezt írod), akkor az nem a te és nejed hàza, hanem a szüleidé. A benne lévő dolgok - hacsak nem vitted oda tárolni a cuccaidat -, szintén a szüleidé.


Senkit nem érdekel jogilag, hogy mit tett a tesód a házban lévő holmikkal, ha a szüleid nem emeltek ellene panaszt. Ha a te cuccaidat vitte el, azt meg valószínűleg nem tudod bizonyítani, tehát a bíróságot nem fogja érdekelni.


Megjegyzem, tekintve, hogy a szüleitek élnek, és a ház még nem tiétek, senkit nem érdekel az sem, mire adtatok felhatalmazást, hiszen mivel nem a tiétek a ház, nem is adhattok ki vele kapcsolatban semmiféle felhatalmazást senkinek, csak a szüleitek.


Ha majd meghalnak a szüleitek és megöröklitek a házat, akkor igen, akkor mondhatod azt, hogy te nem akarod eladni. De akkor a tesód majd kényszerértékesítést kér, és az nem évekig elhúzódó ügy, mivel egyszerű jogi helyzetről van szó, nem vizsgálnak semmit. Ő felteszi a házat hirdetni, és ha jön valaki, aki megvenné, te köteles vagy odaadni.


Azt kell felfognod, hogy amíg a szüleid élnek, jogilag tulképp semmi közöd a házhoz.

2020. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
#27, A kerdezo mar leirta hogy a sajat hazarol van szo. Nehez ertelmezni a dolgokat?
2020. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

28-as.


Azt írja, a "majdan megöröklendő" háza, ami hármójuké lesz ( máskülönben miért kellene eladni a részét?)


Nekem inkább az jön le, hogy a kérdező valamire hivatkozva úgy vèli, neki jár a ház. De mivel láthatóan nem tud értelmesen fogalmazni, ez is kérdéses.

2020. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező a saját, feleségével közös házat bízta a testvérére. a tesó kárt okozott.

most bosszút forral - tegyük hozzá, jogosan -, és erre a majdan megörökölt házat fogja felhasználni oly módon, hogy nem járul hozzá az eladásához. így a kárt okozó tesó se jut majd hozzá az örökségéhez..

2020. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!