Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/147 anonim ***** válasza:
91%
Ezt neked kell eldöntened, jogilag teljesen védett vagy. Ezt a slamasztikát apát keverte meg, szerencsédre anyukád gondolt rád halála előtt és bebiztosított téged. Ilyen előzmények és kapcsolattartás után én nem biztos, hogy nagyvonalú lennék.
2020. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/147 anonim ***** válasza:
75%
Nehogy adjál belöle
2020. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/147 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom apád leszarta azt a gyereket, nem törődött vele. Hiszen még az örökségből is kisemmizte.

Nem, ne mondj le a pénzről, te úgyis megkaptad apád szeretetét, rendes családot, nevelést, mindent, amit a nővéred nem. Hát miért ne kaparintanád meg még a pénzt is?

2020. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/147 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőd könnyen mondja. Könnyű más f....val verni a csalánt.

Semmi köze hozzá.

Egyébként jelzés értékkel adhatsz neki többet a pénzből, pl. 4M, neked meg 2M.

De ő se fog osztozni veled azon, amit az majd ő örököl. Nyilván ő is lakott valahol anyukájával, apukáddal. Az az övé lesz. Meg minden más is anyukája részéről.

Szerintem inkább ő az önző, mert kétszer akar mindenből.

2020. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/147 A kérdező kommentje:
nem szarta le apam a gyereket. 18 volt a noverem mikor elvalt az o anyjatol, pedig mar elotte is gyakorlatilag csak egyutt eltek a volt felesegevel es vartak h megnojenek a gyerekek, apam addig nem lepett le. anyamat evekkel azutan ismerte meg h elvalt. nem ertem miert nekem kene buntudatot ereznem h az o csaladjuk nem mukodott, nekem ehhez semmi kozom nincsen. nem en tehetek rola. en sosem askalodtam a noverem ellen, sosem beszeltem apamnak rosszat rola. az h az o viszonyuk milyen volt szerintem teljesen fuggetlen tolem.... ertem h szhar h uj csaladja lett apamnak de nem az en hibam, nem ertem miert probalod ugy beallitani h nekem kene ezert lelkiismeretfurdalast erezni mert mereszeltem megszuletni...
2020. júl. 15. 15:33
 16/147 anonim ***** válasza:
98%
13as a kérdező és a nővére között 24 év van. Tehát már bőven felnőtt volt mikor a kérdező született lehet végig nevelte az apja. Annak meg oka van hogy nem akart neki örökséget hagyni.
2020. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/147 anonim ***** válasza:
15%
Egy fillérrel nem rövidíteném meg a másikat kérdező ha a helyedben lennék, akárki akármit is mond,akár mennyire is le van papírozva előre.. nem vagyok ostoba, hogy magam és a gyermekeim alatt vágjam a fát..
2020. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/147 anonim ***** válasza:
27%

elváltam. exférj újranősült, született gyerek is. nekem nagyon rosszul esne, hogy ha majd ő végrendelkezik, mindent a második házasságból született gyerek kapna, a velem közösek meg nem kapnának semmit

ők mivel érdemelnek kevesebbet? azért mert a szüleik elváltak..?

2020. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/147 anonim ***** válasza:
73%

18: nem semmit kap! A pénz felét kapja.

De miért kapná az új feleséggel közös lakás felét? Gondolom, te se adod a te lakásod felét az 'új' gyereknek.

2020. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/147 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, miért? Az új gyerek kap majd a te örökségedből talán? Ő miért kapjon kevesebbet ennyi erővel?
2020. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!